Medžiagų padengimas lovoms: geras derlius be nereikalingų problemų

Keičiamos klimatinės sąlygos verčia sodininkus ir sodininkus rūpintis savo augalais, padengdamos juos plastikine plėvele. Ji gerai seka saulės šviesą, išlaikydama priimtiną daigų temperatūrą. Bet polietileninių lovų danga padengiama viename naudojimo sezone. Todėl rinkoje atsirado patvarus pakaitalas – neaustinis polipropileno pluoštas.

Koks yra lovų dangos medžiagos pavadinimas: jo rūšys

Augalų apsaugai skirtos medžiagos dažniausiai vadinamos „spunbond“, agrotextile ir agrofibre. Techniniu požiūriu tai yra skirtingi to paties dengiamojo produkto pavadinimai. Praktiškai tik medžiagų savitasis tankis ir spalva, jų gebėjimas gaudyti ultravioletinį ir praeinamąjį vandenį. Ypatinga vieta tarp tokių prekių yra geotekstilė. Ji turi didesnį tankį nei kitas dangčio analogo analogas. Geotekstilės naudojimas sodininkų apsiriboja tik auginamų augalų substrato sukūrimu. Tokiu būdu atliekama veiksminga piktžolių kontrolė.

Vidutinė Agrofibre laikymo trukmė yra 6-7 metai, o geotekstilė (kaip patvaresnė analogija) trunka dar ilgiau. Dėl tokio ilgo veikimo laiko ekonomiškai įmanoma įsigyti dengiamųjų medžiagų, o ne greitai sprogstamą polietileną.

Yra trys pagrindiniai funkciniai duomenų tipai „antklodės“, skirti sodo augalams auginti:

 • juodos tankios neaustinės medžiagos, taip pat sodo geotekstilės – naudojamos piktžolių kontrolei;
 • Baltųjų spunbondų ir jų analogų tankumo-vidutinės veislės, kurios apima augalus šaltuoju metų laiku;
 • šviesios baltos dangos medžiagos, apsaugančios pasėlius nuo šalčio pavasarį ir nuo pernelyg didelio karščio vasarą.

Tam tikrų rūšių sodo kultūroms gaminti naudojamos žalios ir žalios spalvos gėlės. Nepriklausomai nuo šių medžiagų tankio, kai klojant ant žemės nereikia rėmo konstrukcijos. Juodosios piktžolės plėvelė naudojama žemei mulčiuoti, balta agrofibra naudojama atspindėti matomą saulės spindulių spektrą ir sugerti infraraudonuosius spindulius. Nepriklausomai nuo spalvos, visų tipų dangų medžiagos yra sukurtos taip, kad drėgmė galėtų laisvai patekti į augalų šaknis, o oras – į lapus.

Specialus agrofibro tipas yra sukurtas tam, kad sukurti tinklinius tinklus. Naudodamiesi galingais saulės ultravioletinės spinduliuotės šaltiniais, augalai negali pasinerti. Toks tinklelis yra ištemptas ant šviesaus rėmo kupolo formos struktūros. Be to, jis apsaugo augalą nuo paukščių įsiskverbimo.

Sklypo žolė žolėje sukelia didelę žalą. Efektyviausias piktžolių kontrolės būdas yra pašalinti jas rankomis, bet fiziškai sunku. Be to, tam tikros piktžolių rūšys dauginasi augančių šakniastiebių ir ūglių dalyse. Todėl sezono metu turime kelis kartus žolės.

Siekiant padėti sodininkams, gamintojai sukūrė ir pardavinėjo specialią juodąją medžiagą. Jis laisvai eina kritulių ir oro, bet visiškai išlaiko saulės spindulius. Tokiomis sąlygomis nė viena piktžolė negali išgyventi.
Ši medžiaga dažnai vadinama juoda spunbondu, kuri nėra visiškai tiksli. „Spunbond“ yra ir prekės ženklo pavadinimas, ir specialios neaustinės medžiagos gamybos technologijos pavadinimas. Rusijos rinkoje yra plačiai atstovaujama tokių įmonių kaip Agrotex, Lutrasil, Agrospan, Lumiteks, Agril ir kt.

Labai svarbu teisingai naudoti agrofizą:

 • palaukite, kol po žiemos dirvožemio džiūsta;
 • pritaikyti bet kokį aštrią arba pjovimo objektą, kad būtų supjaustytos vietose, kur planuojama sodinti;
 • Skleiskite juodą medžiagą per visą lovų plotą.

Šis agrofiberas vadinamas mulčiavimu. Jo naudojimo privalumas yra tai, kad trūksta piktžolių, taip pat ankstesnis daržovių ir uogų brandinimas. Visų pirma lova su braškėmis po juoda danga gali duoti derlių du savaites anksčiau nei įprasta. Privalumas yra tai, kad prinokusios uogos neliečia žemės, o tai reiškia, kad jos mažiau nešvarios. Taigi, sumažėja vandens kaina, kurią reikia išplauti prieš pardavimą.

Palyginti neseniai pradėjo naudoti juodos ir baltos dangos medžiagas. Ši patirtis atrodo taip: juoda drobės pusė yra ant žemės, balta spalva lieka viršuje. Jo paviršius gerai atspindi saulės spindulius augaluose augančiuose augaluose, kuris turi teigiamą poveikį jų augimui.

Polipropileno apsauginės dangos pirmą kartą buvo naudojamos šiltnamiams naudojant rėmo pagrindą. Tačiau netrukus paaiškėjo: jei sumažinsite tokios medžiagos dalį, ją galima sėkmingai panaudoti ant lovų. Pavyzdžiui, braškių polipropileno pluošto tankis turėtų būti nuo 17 iki 30 g / cm? paviršius. Ši uoga naudojama danga puikiai tinka aviečių, agurkų, bulvių ir pipirų auginimui. Lengviausios medžiagos (tankis 17 g / cm?) Uždenkite ankstyvuosius žaliuosius: krapus, petražoles, svogūnus ir baziliką.

Braškė po danga yra puiki. Dėl problemų, susijusių su augalų priežiūros problemomis, sumažėja sodininkų darbo sąnaudos, kurios kelis kartus auginamos.

Naudojant šią medžiagą gauname nemažai privalumų: braškių derlius gerokai padidėja, uogos, kuriose yra prieglaudos, greičiau brandina, lovos nebijo šalčio. Be to, sausais laikotarpiais sumažėja drėgmės praradimas, todėl drėkinimui taupomas vanduo. Paukščiams ir kenkėjams beveik neįmanoma pasiekti derliaus.

Geras patarimas! Įvairių gamintojų lovų dangos medžiagų kainos nėra pernelyg skirtingos. Atkreipkite dėmesį ne tik į kainą ir prekės ženklą, bet ir į polipropileno tankį.

Su gana nedidelėmis finansinėmis investicijomis galima įrengti braškių lovų lašinimo drėkinimo sistemą. Per kelerius metus ji už save sumokės taupydama vandenį ir elektrą. Tuo pačiu metu jis palengvins uogų pasėlimo sudėtingumą per skyles substrate. Augalų šaknys niekada neišdžiūtų, suteikdamos pastovius sodinukus ir gausius derlius.

Pavasarį ir rudenį braškes galima sodinti ant juodos dangos medžiagos. Šią kultūrą rekomenduojama auginti ant tos pačios lovos tris ar ketverius metus iš eilės. Žemės ūkio srities ekspertai pabrėžia, kad, sodinant jaunus sodinukus, jų derlius kasmet didės, neatsižvelgiant į pasirinktą braškių veislę.

Šis sodo augalas gerai auga šiltomis sąlygomis su pakankamu, bet ne per daug saulės spindulių. Išauginkite gerą agurkų derlių yra gana sunku. Ankstyvą pavasarį šie augalai gali mirti nuo šalčio. Vasarą jie kenčia nuo itin didelio karščio ir drėgmės trūkumo. Taip pat yra daug rūšių vabzdžių ir mikroorganizmų, kurie gali pakenkti agurkams.

Geras patarimas! Jei svetainėje atsiranda daug kenkėjų: pelės, skruzdėlės, dygliai – mulčiavimas agrofibre yra leidžiamas dviem sluoksniais. Prieš pradėdami kloti drobę, patartina lengvai pabarstyti lovas smulkiai sumaltais juodaisiais pipirais.

Visoms šioms problemoms išspręsti padės atitinkamos apsaugos priemonės. Viršelis padengiamas naudojant įprastą arba burbulinį polietileną, taip pat PVC plėvelę. Tokios drobės yra sustiprintos, kad suteiktų jiems didesnę jėgą. Kaip viršutinį agurkų dangtelį galite naudoti baltą spunbondą arba mažo tankio analogą – apie 28 g / m? (toks pat tankis tinka pomidorams).

Pastarojo varianto privalumas yra gebėjimas sodinti sodinukus iš viršaus. Skystis tiesiogiai nuteka per medžiagos pluoštas. Be to, agrofilmas išlaiko ultravioletinius spindulius, nukreipdamas tik minkštą saulės šviesos spektro dalį į agurkų sodinukus.

Geriausias variantas dėti žemę ant lovos – neaustinės agrofibro. Ši juoda piktžolių padengimo medžiaga turi keletą privalumų. Jame lengva padaryti skyles. Per juos augalai laistomi ir apvaisinami (paprastai supuvę lapai, kompostas ar mėšlas). Tuo pačiu metu drėgmė iš esmės neišgaruoja iš dirvožemio, o tai reiškia, kad agurkų laistymas gali būti atliekamas rečiau. Labai trukdoma vabzdžių kenkėjams patekti į augalų šaknis.

Geras patarimas! Agurkų sėklų sodinimas turėtų būti atliekamas drėgnoje ir šiltame dirvožemyje. Augalai sodinami 50 cm atstumu vienas nuo kito. Turint tai omenyje, būtina agurkšluose skleisti žemės skylutes.

Optimali temperatūra agurkams auginti per dieną yra 20 ° C, o naktį – keli laipsniai. Naudojant dengiančias medžiagas, mes galime atlaikyti reikiamą temperatūrą atvirame ore, nededant augalų į šiltnamius.

Drėkinamieji agurkai, naudojami agrofibre, yra pakankami tik du kartus per savaitę (po sodinimo pavasario viduryje). Geriausias būdas apvaisinti yra laistymas natrio humatu, ištirpintu gryname vandenyje. Koncentracija – vienas šaukštas sudedamųjų dalių vienam kibirui.

Jei jums reikia pasirinkti pigiausią medžiagą, apsaugančią augalus nuo nepalankių sąlygų, tada tinkamas polietilenas. Jis yra skaidrus, leidžia saulės spindulius užeiti, o šiluma, sukaupta virš dirvožemio, išlaiko viduje.

Yra keletas polietileno trūkumų:

 • medžiaga turi būti susieta su lanko rėmu;
 • tiesiogiai kontaktuodamas su augalais, polietilenas gali juos fiziškai sugadinti;
 • laistymo metu, rėmas turės būti pašalintas, nes šis lapas nepalieka vandens;
 • vasarą medžiaga netaikoma, nes ji neleidžia patekti į orą, kuris šilumos metu sunaikins sodinukus;
 • po plėvele susidaręs kondensatas yra palanki patogeninių bakterijų veisimo vieta;
 • statyba turi būti periodiškai užfiksuota, nes vėjas plyšės, ypač lankų lenkimuose.

Neaustinės medžiagos sode yra kitoje vietoje. Jų pagalba galite įrengti takelius palei lovas. Viena vertus, mes gauname papildomą apsaugą nuo piktžolių. Kita vertus, tokios trasos pagrindas sugeria vandenį, o tai neleis struktūrai deformuotis. Jo apatiniame sluoksnyje yra griuvėsiai, virš geotekstilės, tada yra smėlio sluoksnis. Labiausiai viršuje – nuo plytelių ar akmens.

Kaip matyti iš to, kas išdėstyta, nėra jokios problemos pasirinkti, kuri danga turi būti padengta. Būtina atsižvelgti tik į klimatinę zoną, kurioje yra daržovių sodas, lovų dydį, auginamų augalų tipą ir įvairovę, taip pat į planuojamą žemės ūkio sezoną. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, galima gauti garantuotą kiekvienos žemės pynimo derlingumo padidėjimą, tuo pačiu sumažėjus darbo sąnaudoms.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: