Kokie blokai geriausiai tinka statyti namą: įvairių medžiagų apžvalga

Sparčiai besivystančiai statybos pramonės sričiai nuolat reikia naujų technologijų ir medžiagų. Todėl daugelis klausia, kurie blokai yra geresni namo statybai, nes jie neseniai buvo populiariausi ir konkuruoja aukštu lygiu su seniai žinoma plyta. Naujos rūšies mūro žaliavų atsiradimas daugiausia susijęs su noru paspartinti statybos procesą ir sumažinti darbo jėgos intensyvumą.

Kokie yra namų statymo blokai: pagrindiniai tipai ir charakteristikos

Didesni, lyginant su plyta, statybinių blokų dydžiai suteikia galimybę kelis kartus greičiau kloti, o jų santykinai mažas svoris žymiai palengvina darbą. Ši kokybė suteikė didelį postūmį juos pristatant į rinką.

Yra keletas statybinių blokų klasifikacijų. Priklausomai nuo gaminio matmenų, jie gali būti suskirstyti į šias grupes: mažos ir didelės. Pirmoje grupėje yra mažų matmenų, mažo stiprumo ir šilumos laidumo produktai. Antroji grupė bus atstovaujama didelių dydžių ir didelio stiprumo produktais, taip pat vidutinės izoliacijos savybėmis.

Geresni statybiniai blokai klasifikuojami pagal jų tipą. Pagrindinis visų tipų komponentas visada yra konkretus. Tik antrinės medžiagos ir gamybos technologija skiriasi.

Čia galite pasirinkti šias grupes:

 • betonas;
 • molio;
 • dujų silikatas;
 • gazuotas;
 • putų betonas;
 • polistireno betonas;
 • pelenų betonas;
 • arbolitovye;
 • keramikos.

Išsamiau vertinant visų tipų statybinius blokus, reikia išsiaiškinti jų pagrindines technines charakteristikas. Tai tankis, šilumos laidumas, suspaudimo stiprumas, atsparumas šalčiui. Jie yra svarbūs renkantis tinkamą medžiagą. Remiantis šiais parametrais ir matmenimis, teisingai apskaičiuojamas namų statymo blokų skaičius.

Visada verta kruopščiai galvoti apie visų tipų darbą, nes skirtingi blokai yra tinkami konkretiems tikslams. Jūs turite sutelkti dėmesį į tam tikrą kursą: tai bus tik oras, pertvaros ar masyvesnė pagalbinė struktūra. Kokio tipo statybai ši medžiaga bus taikoma: kapitalo statybai, pavyzdžiui, namams ar garažams, arba paprastesnei vasaros dušo ar išorinio pastato versijai. Ir, žinoma, dar vienas veiksnys: kiek yra namų statymo blokai?

Šio tipo blokai buvo pirmieji gamybos linijoje. Jis yra labai dažnas, ypač ten, kur reikalingas didelis pastato stiprumas. Priklausomai nuo naudojamo betono tipo, galima išskirti šias grupes: FBS, FBV ir FWP.

Yra valstybinis standartas, kuriame blokų statybai dydis yra aiškiai reguliuojamas. Tai leidžia tiksliai apskaičiuoti išlaidas pastatų statybos metu. Pirmiau minėti prekių ženklai gali turėti tvirtą struktūrą arba išilgines išpjovas, skirtas komunikacijai.

Svarbiausias šio tipo blokų pranašumas yra naudojimo paprastumas. Daugeliu atvejų jie taikomi pamatams padengti. Taigi, naudojant šią konkrečią technologiją galima žymiai supaprastinti procesą. Jums nereikia užpilti betono, pritraukiant daug papildomos įrangos, jums nereikės laukti, kol jis taps sunkesnis, kad galėtumėte tęsti darbą.

Betoninių blokelių, kurių dydis 390x190x188 mm, skiriasi tik nuo to laiko tarpsnių skaičiaus, kaina svyruoja nuo 40 iki 55 rublių. Mažesni dydžiai 390x80x188 ir 390x90x188 mm kainuoja nuo 25 iki 30 rublių.

Gaminant claydite betono blokus, kaip priemaiša naudojama plečiama molis. Tai yra akytoji medžiaga, pagaminta granulių pavidalu, deginant molį. Šis mišinys suteikė labai neįprastas savybes naujiems blokų tipams, dėl kurių jie gavo tinkamą vartotojo pripažinimą.

Skirtingai nuo užpildo kiekio, galiausiai gausite skirtingo stiprumo bloką. Tai lemia šios medžiagos taikymo srities išplėtimą. Populiariausias tankis yra nuo 500 iki 1800 kg / cm? Didesnė medžiaga, tuo stipresnė, ji gali būti naudojama aukštybiniams pastatams.

Pastatytų molio blokų namų statyba turi keletą teigiamų savybių. Pastatai neformuojasi, nesumažėja, nesuteikia įtrūkimų. Mažos gamybos sąnaudos taip pat yra pliusas. Pakankamas kiekis žaliavos ir mažų technologinių gamybos sąnaudų suteikia didžiausią naudą iš jos naudojimo.

Atkreipkite dėmesį! Būtent dėl ​​to, kad ciklitbetoninių blokelių gamybai nereikia didelių medžiagų sąnaudų, daugelis bando tai padaryti savarankiškai naudodamiesi „amatininkų“ metodu. Kai kurių būtinų standartų nesilaikymas lemia prastos kokybės medžiagas ir blokų dydžio neatitikimą statyboms. Todėl įsigydami šį produktą turite būti tikri, kad patikrinsite gerą gamintojo reputaciją.

Šis įrenginys taip pat turi pašildyti apdailos medžiagomis ir iš išorės. Tai leis teigiamai padidinti šilumos laidumą, taip pat padidinti pastato tarnavimo laiką.

Lengvųjų užpildų blokų kaina priklauso nuo jų dydžio ir paskirties. Ant bloko sienos tuščiaviduriai, kurių matmenys yra 390x190x188 mm, jis svyruoja nuo 33 iki 50 rublių / vnt. ir priklauso nuo tuštumų skaičiaus, spragų medžiagoje.

Pilna korpuso pakuotė turi 390x190x188 mm, o jo kaina yra šiek tiek didesnė, apie 57 rublių. Tokio tipo pasiskirstymo tipą dažniausiai sudaro 390x90x188 mm, o kainų intervalas svyruoja nuo 25-30 rublių / vnt.

Pastaruoju metu labai populiarus dujų silikato blokų statyba. Pati medžiaga, akytojo betono, gaminama iš cemento, kalkių, silicio smėlio ir aliuminio miltelių pagal autoklavo metodą, esant tam tikroms temperatūroms ir slėgiui. Šių komponentų maišymo procese išsiskiria didelis kiekis vandenilio, kuris, sukietėjęs, suteikia galutiniam produktui ląstelių struktūrą.

Dujų silikato blokų teigiamos savybės yra tokios:

 • jie turi nedidelę masę, todėl pastatas bus daug lengvesnis nei, pavyzdžiui, plytų. Ši savybė leidžia sumažinti spaudimą pamatui. Tai reiškia, kad pats branduolys gali būti suplanuotas mažiau kapitalo, taupantis pinigus;
 • žemas šilumos laidumo lygis užtikrins aukštesnę temperatūrą interjere;
 • įvairių formų ir dydžių ši medžiaga yra paklausa. Gamintojai neapsiriboja konkrečiais dydžių intervalais, todėl vartotojai plečia vartojimo sritį. Taip pat gana populiarus dizainas su papildomais grioveliais ir įdubomis.

 • didelė dujų silikato bloko dalis namo statybai ir jų aiškūs tolygūs kraštai žymiai pagreitina statybos procesą;
 • specialiųjų klijų mišinių naudojimas mūro reikmėms, kurios paprasčiausiai praskiestos vandeniu tam tikroje proporcijoje, taip pat taupo laiką;
 • dujinis silikatas dėl savo struktūros yra lengva pjauti, apdoroti, uždėti visus galimus strobus;
 • aukštas atsparumas ugniai pirmiausia atsiranda saugos klausimais.

Nepaisant daugelio pirmiau minėtų teigiamų savybių, galima nustatyti keletą neigiamų savybių: medžiagos ląstelių struktūra suteikia ne tik privalumus, bet ir trūkumus. Tai aiškiai sumažina tankio indeksą, suspaudimo ir tempimo lygį. Todėl maksimalus tokių pastatų aukštų skaičius neturėtų viršyti 2. Priešingu atveju, esant didelei apkrovai, apatinės eilutės pradės žlugti ir susitraukti. Tai įmanoma įtrūkimų išvaizda.

Atkreipkite dėmesį! Norėdami padidinti sienų stiprumą, ekspertai rekomenduoja stiprinti pastatą plieno armatūra.

Šio tipo blokai, kurių dydis yra 60x25x50 ir 60x25x40 mm, kainuoja vidutiniškai nuo 30 iki 206 rublių / vnt. Paskutinio parametro didinimas padidina kainą. 60x30x10, 60x30x20 ir 60x30x25 dydžių kaina yra 30, 58 ir 75 rublių. atitinkamai. Brangiausia yra didžiausia – 60×37,5×25 mm, kurios kaina 210-233 rublių / vnt. ir 60x40x25 mm – 225-240 rublių / vnt.

Kaip ir dujų silikato blokų naudojimo atveju, akytojo betono konstrukcija prasideda nuo to, kas būtina norint gauti rezultatą: kapitalo sienos, dviejų aukštų masyvo pertvaros arba jau esančių pastatų izoliacija. Remdamiesi užduotimis, jums reikia tik įsigyti blokus norimo tankio namui statyti. Ir taip pat pasirūpinkite išorinėmis sienomis. Ji turėtų užtikrinti ne tik priimtiną pastato išvaizdą, bet ir sumažinti drėgmės absorbcijos koeficientą.

Gazuoti betoniniai blokai gaminami autoklavo metodu. Jie susideda iš cemento, kalkių, gipso ir aliuminio miltelių. Kaip ir dujų silikato tipo atveju, tarp sudedamųjų dalių susidaro didžiulė cheminė reakcija, dėl kurios išsiskiria vandenilis, dėl kurio gaunama ląstelinė medžiagos struktūra.

Užbaigus vytinimą, gazuotas betonas supjaustomas į reikiamo dydžio blokus, kad pastatytumėte namą su eilute. Todėl gautas rezultatas pasižymi idealiomis geometrinėmis pusėmis. Tai svarbu, nes klojant ten bus labai nedaug spragų, kurios suteiks papildomą šilumos procentą.

Šio tipo blokas turi kitą patrauklią nuosavybę. Dėl savo ypatingos konstrukcijos jis lengvai pjaunamas įprastu pjūklu. Tokiu būdu galite greitai sureguliuoti parametrus ir gauti norimą gazuoto betono bloko dydį namo statybai.

Iš viso to, kas pasakyta, darytina išvada, kad norint gauti aukštos kokybės statybą, būtina teisingai nustatyti reikiamą medžiagą, teisingai apskaičiuoti jo kiekį ir neprarasti pinigų su kaina. Būtina atsižvelgti į tai, kad kiekvienas bloko tipas turi savo privalumus ir trūkumus. Nėra jokio konkretaus atsakymo į klausimą, kuris variantas yra geresnis. Viskas lemia statybos specifiką ir tikslą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: