Gabaritinis matuoklis: tinkamas pasirinkimas, užtikrinantis konstrukcijos patikimumą ir ilgaamžiškumą

Sustiprinto plieno gamyba ir prekių išleidimas iš kitų pramonės šakų yra vienodi. Siekiant nustatyti produktų kokybę, naudojami „Gosstandart“ įvairių gaminių parametrai. Šio tipo gamyboje nustatomi strypų skersmens, svorio ir sekcijos standartai. Visi šie požymiai yra vieningi terminai – armatūros diapazonas. Išsamesnė informacija apie sudėtingus reikalavimus pasakys šį straipsnį.

Taikymo sritis, detalių ypatybės: skersmuo, klasės, ženklinimas, atitikimas GOST

Armatūra yra svarbus elementas bendrojo statybinių medžiagų sąraše. Jam būdingas platus pritaikymo spektras įvairiuose pastatų statybos etapuose. Be to, vienintelė gelžbetoninė konstrukcija, kuri tarnauja kaip stiprinimas ir atrama tiek mažo namo pamatuose, tiek statant didelio masto geležinkelio tiltą ar viaduką, negali tai padaryti. Sustiprinimo technologija naudojama net stiklo konstrukcijų grūdinimui.

Net pradiniame projektavimo ir įvertinimo dokumentacijos kūrimo etape kiekvienas savarankiškai gerbiantis inžinierius ir architektas turi specialią lentelę, kurioje nurodomas armavimo svorio ir metrinės srities santykis, taip pat armavimo strypų skerspjūviai pagal nustatytus valstybės standartus. Pagrindinė jų dalis yra GOST 5781-82. Be to, produktai turi atitikti GOST 52544-2006, STO ASChM 7-93, TU 14-1-5254-94. Taisyklės reglamentuoja tam tikro tipo sustiprintų gaminių reikalavimus. Jų derinys atitinka terminą – sustiprinimo diapazoną.

Armatūra yra apvalus metalinis strypas su lygiu arba gofruotu paviršiumi. Paruoškite juos iš kelių rūšių plieno. Strypų skersmuo yra nuo 4 iki 80 mm. Produktų asortimentas suskirstytas į A1 – A6 klases.

Skersmuo, t. Y. Armatūros strypo ar vielos skerspjūvio dydis, yra pagrindinis produkto derinio rodiklis. Taigi atitinkami terminai: 8 mm armatūros armatūra 12 armatūra 12. Šie produktai taip pat klasifikuojami pagal kitas savybes, įskaitant atsparumą, atsparumą dilimui, specifinį tankį ir kitas charakteristikas, kurios bus toliau svarstomos.

Žodis asortimentas (ar asortimentas), prancūzų kalba, skamba kaip asortiras ir reiškia „pasirinkti“, tai yra, rūšiuoti pagal rūšį pagal tipines charakteristikas. Šie parametrai apima:

 • medžiagos gamybai naudojama medžiaga;
 • armatūros matmenys, pvz., dydis, skersmuo, paviršiaus tipas;
 • profilis.

Geras patarimas! Produktų pakavimas atliekamas pagal klasifikaciją pagal skersmenį. Sustiprintas metalas iki 10 mm, išleistas į ritinius, ir per šį parametrą yra tam tikro ilgio pakuojami strypai.

Armatūra naudojama statyboje, naudojant strypus, tinklelius, vielą ar rėmą. Remiantis tuo tikslu, jis suskirstytas į konstruktyvų, inkarinį, tvirtinamąjį ar darbinį. Taip atsižvelgiama į įtampos buvimą ar nebuvimą, taip pat į poreikį stiprinti dizainą konkrečioje srityje. Pelnas gali būti išilginis arba skersinis.

Jie žymi ir klasifikuoja armatūrą pagal kitus būdingus bruožus, bet visų pirma atsižvelgia į armatūros skersmenį, taip pat stiprumo, lankstumo ir mechaninių charakteristikų laipsnį. Simbolis gaminio žymenyje yra didžiosios raidės A (rečiau B) su tam tikru indeksu, kuris rodo, kad armatūra atitinka atskirą klasę. Šiame straipsnyje bus aptartos pagrindinės ir populiariausios konstrukcijos armavimo klasės.

Statybos terminologijoje ir ženklinime net profesionalai kartais painiojami. Įvairių tipų medžiagos, įskaitant jungiamuosius elementus, turi savo klasifikaciją, kuri leidžia kiek įmanoma supaprastinti ir suvienodinti daugelį procesų.

Klasifikavimo ir ženklinimo orientavimas padės specialią armatūros klasių lentelę. Ji yra gana paprasta ir suprantama struktūra, susideda iš kelių stulpelių, kuriuose pirmasis yra pagrindinis ženklas, o tada – atitinkamos charakteristikos:

 • masė;
 • sekcijos dydis arba skersmuo;
 • atsparumas stresui;
 • įsitvirtinimas gelžbetoninėse konstrukcijose;
 • santykinis pailgėjimo po plyšimo kiekis;
 • strypo ilgis;
 • plieno rūšis.

Lentelėje gali būti pateikta išsamesnė informacija, pavyzdžiui, leidžianti apskaičiuoti armatūros matuoklio svorį arba, priešingai, apskaičiuoti, kiek metrų už toną sutvirtinimo yra 12 mm. Pradedantiesiems statybininkams tinka supaprastinta versija su minimalia informacija.

Armatūros klasėje yra keletas skaitmeninių ir abėcėlinių pavadinimų, kurie nustato jo stiprumą, dydį ir paskirtį. Tuo pačiu metu, pagal priedų lentelę, GOST 5781 82 reguliuoja seną ir naują ženklą. Senieji priklauso gaminiams, priklausantiems klasėms nuo AI iki AVI. Atitinkamai, naujasis pavadinimas: A240, A300, A400, A500, A600, 800 ir A1000.

A240C klasės armatūra turi sklandžią išorinę konstrukciją, o produktai su žymėjimu A300C, A400C, A500C, taip pat A600, A600K, A800, A800K ir A1000 turi paviršiaus griovelius.

Geras patarimas! Yra aiškus jungiamųjų detalių šifravimas, kurio forma: A-400-C jungiamosios detalės O12. Kai raidė A žymi medžiagos žymėjimą, skaičius 400 yra armatūros klasė, 12 – strypo skersmuo.

Kiekviena armatūros klasė turi savo charakteristikas, o daugelis duomenų gali būti vienodi skirtingiems tipams arba radikaliai skirtingiems. Jų pagrindiniai parametrai yra išvardyti žemiau.

AI arba A240 – jungiamosios detalės, turinčios lygų kiaurymę su skerspjūviu nuo 6 iki 40 mm. Jis naudojamas betoninių gaminių, skirtų monolitinėms ir atraminėms konstrukcijoms gaminti, gamyboje. Bet kokio skersmens armatūra gaminama pakuotėse supakuotose juostose. Leidžiama naudoti iki 12 mm skerspjūvio ritinius.

AII arba A300 yra gofruoto paviršiaus profilis ir skersmuo nuo 10 iki 80 mm. Priklauso medžiagoms, turinčioms didelį spaudimą. Jie tarnauja kaip pagrindinės konstrukcijos pagrindinė apkrova. Naudojamas statant nedidelius pastatus, monolitinius pastatus ir remonto darbus.

AIII arba A400, A500 – armatūra su periodiniu profiliu, kurio skerspjūvis yra nuo 6 iki 40 mm. Populiariausia plataus taikymo stiprinimo klasė tiek būsto statyboje, tiek pramoninėje ar komercinėje srityje. Taip pat naudojamas gaminant betoninius gaminius, statant kelius ir šaligatvius. Produktai, kurių skersmuo iki 10 mm, gaminami strypais, virš tam tikro dydžio.

АIV arba А600 – 10-32 mm skersmens strypai. Jie naudojami įtemptų elementų statybai. Produktai yra panašūs į A klasės produktus, tačiau jų šonkaulių dažnis yra mažesnis.

AV arba A800 yra retas armatūros diapazonas, turintis didelį stiprumą. Naudojamas ypač didelių ir itin sunkių objektų, tokių kaip tiltai, švartavimosi, metro, hidroelektrinių statybai.

A6 (A1000) – pagamintas iš karščiui atsparaus plieno. Jis turi didesnį atsparumą įvairių tipų deformacijoms. Jis naudojamas daugiaaukščiuose statiniuose.

Kadangi trečioji kategorija yra labiausiai paplitusi, kokios rūšies armatūra (A400 arba A500) turi pasirinkti, yra projektuotojai, kurie atsižvelgia į visus statybos darbų niuansus. Kalbant apie šio tipo struktūrines savybes, reikia atkreipti dėmesį į GOST vožtuvus A500. Jis reguliuoja apvalaus profilio, turinčio dvi šonkaulius išilgai strypo, ir lygiagrečių pusmėnulio formos iškyšų. Tačiau jie nesikerta su poromis, išilgai strypo korpuso.

Riedėjimo procese profilis pasižymi didele lankstumo ir stiprumo charakteristikomis. A500 armatūros strypai yra mažiausiai 6 m ilgio, o maksimalus ilgis – 25 m. Optimalus strypų ilgis yra 12 m. Medžiaga turi puikų suvirinamumą, tačiau tai nėra vienintelis privalumas.

Geras patarimas! Galima prijungti A500C armatūros elementus naudojant elektrinius lanko suvirinimo įrenginius. Šis pranašumas yra pažymėtas raidėmis C profilio žymėjime. Suvirinimo kokybė sumažina minimalų lydinių elementų buvimą.

Tokių vožtuvų teigiamos savybės yra tokios:

 • padidėjęs stiprumas ir lankstumas, silpnųjų vietų, dėl kurių gali būti sunaikinta armatūra, nebuvimas;
 • palyginti mažos gamybos sąnaudos ir dėl to už prieinamą kainą už toną;
 • A500 armatūros koeficientas reiškia didelį plieno tūrio sutaupymą gamybos procese.

GOST reikalavimai: B500 jungiamosios detalės, jo gamybos ypatybės

Armatūra A500C sėkmingai naudojama suspaustuose elementuose. Tuo pačiu metu betonavimo kokybė pagerėja sumažinant metalo konstrukcijų skaičių stulpeliuose. Profiliai gali būti naudojami projektuose, kuriuose nurodomi klasių АІ ir АІІІ skyriai. Analogiškai universaliam sutvirtinimui A500C gali būti B500 armatūra.

B500C jungiamosios detalės pagal chemines ir technologines žaliavų charakteristikas ir struktūrą atitinka Europos standartus. Pagrindinis privalumas yra lankstumas. Didelis armatūros konstrukcijų plastiškumas neleidžia sunaikinti pastatų. Šios klasės sustiprinimo gaminiai Rusijos Federacijoje gaminami pagal GOST R 52554. Jis skirtas statyboms, pagamintoms iš lengvo ir svorio betono.

Tokie pastatai veikia agresyvioje aplinkoje. Armatūra naudojama tiek nepriklausomų strypų, tiek rėmų ir suvirintų gaminių pavidalu. Pagal savo charakteristikas, B500C yra veiksmingas pakaitalas vožtuvams su A400, A400C, A240 ženklais. B500C armatūra turi šiuos pagrindinius parametrus:

 • pagaminta pagal Europos Sąjungos standartus, leidžiančius naudotis Europos įranga;
 • nesilenkia dėl juostelių nebuvimo;
 • ji padidinama 1,4%, išlaikant didesnę nei 3% apkrovą;
 • pasižymi puikiu suvirinamumu.

Kalbant apie kainodarą, jis skiriasi ir priklauso nuo vožtuvo charakteristikų ir reikalingų produktų kiekio.

Tai, kad matuoklio armatūros skaitiklių sąnaudas taip pat įtakoja darbo sezoniškumas, nes bet kokia konstrukcija priklauso nuo oro sąlygų. Todėl rudens-žiemos laikotarpiu žymiai sumažėja skersinio ir kitų tipų statybinių medžiagų kaina. Būtent šis laikotarpis laikomas optimaliausiu prekių pirkimui, tačiau jis turėtų būti susirūpinęs dėl tinkamo jų saugojimo.

Armatūra yra svarbi modernios kapitalo konstrukcijos medžiaga. Šis metalo tipas turi keletą rimtų kokybės charakteristikų ir veiklos reikalavimų, kuriuos reguliuoja GOST. Jie rodomi specialiose lentelėse ir taisyklėse, vadinamose vožtuvų diapazonu. Žinios apie pagrindinius rodiklius ir gebėjimą atlikti teisingus skaičiavimus padės ne tik įsigyti kokybišką produktą, bet ir gerokai sumažinti jo įsigijimo kainą.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924