DSP plokštės: dydžiai, kainos ir medžiagų savybės

Techninės DSP plokščių charakteristikos: matmenys, kainos ir savybės padarė šią medžiagą vienu iš moderniausių statybos lyderių. Apsvarstykite išsamiai, kokie yra šio produkto naudojimo privalumai ir trūkumai, taip pat kokiose srityse ši apdailos medžiaga yra tinkamiausia. Taip pat atkreipkite dėmesį į jo parinkimo ir montavimo ypatybes.

DSP plokščių charakteristikos: lakštų matmenys, storis, svoris ir kainos

Cemento klijuota medžio drožlių plokštė yra daugialypė medžiaga, kurios naudojimas kelis dešimtmečius neteko savo svarbos. Tai daugiausia dėl gaminio ekologiškumo, taip pat dėl ​​plataus DSP lakštų dydžio.

DSP verta įsigyti ir todėl, kad jos gamyba ir naudojimas yra visiškai saugus aplinkai. Gaminant naudojamas mineralizacijos procesas ir visiškai neįtraukiama kenksmingų medžiagų ir garų į atmosferą.

Cemento skutimosi plokštelę sudaro medžio drožlės, portlandcementas ir daugybė specialių priedų. Gamybos procesas yra visų šių komponentų maišymas su tolesniu spaudimu ir fermentacija. DSP plokšteles gaminti specialiai įrengtuose įrenginiuose, atsižvelgiant į daugybę reikalavimų ir standartų. Be to, visi gamykloje pagaminti produktai turi atitinkamus GOST atitikties sertifikatus ir kokybės sertifikatą.

Norėdamas naudoti DSP plokštes, yra daug veiksnių, įskaitant:

 • daugiafunkciškumas – plačiai naudojami namų išorės apdailai, vidinių pertvarų kūrimui, taip pat dažnai galima rasti DSP plokštes grindims;
 • ši medžiaga atitinka visas normas ir standartus, reikalingus visiškam jo naudojimui statyboje: atsparus reikšmingiems temperatūros pokyčiams, šalčiui, ugniai, nėra auginimo vieta grybams, parazitams, vabzdžiams ir graužikams;

 • Gamybos procese nenaudojama jokių pavojingų priemaišų, tokių kaip fenolis, asbesto formaldehido dervos ir kt .;
 • visos medžiagos turi sertifikatus ir pasus, patvirtinančius gaminių kokybę ir jų atitiktį GOST reikalavimams, kad perkant prekes iš didelio gamintojo, galite būti tikri, kad įsigijote;
 • Tada DSP plokštės lengvai susiduria su beveik bet kokiu apdaila – nuo dažymo ir gipso iki dangos plytelių ar plastikinių plokščių;
 • turi garso izoliacijos savybes, kurių indeksas yra iki 30 dB.

Geras patarimas! DSP plokštės, nors ir panašios į medienos savybes, yra stipresnės, todėl jų naudojimas yra geriau nei mediena.

DSP plokščių aukšto stiprumo indeksas užtikrina jų trijų sluoksnių struktūrą. Plokštės yra pagamintos iš dviejų smulkių lustų sluoksnių, esančių išorinėse pusėse ir didesnių dalelių sluoksnio, paslėpto viduje. Taigi produktas pasirodo esąs patvaresnis ir nesulenkiantis lenkimo metu. Be to, medžiaga yra lygesnė ir atsparesnė drėgmei, o tai labai padidina jos naudojimo galimybes pačiomis sudėtingiausiomis eksploatavimo sąlygomis.

OSB lakštai: storis ir matmenys, kainos, specifikacijos. Parametrai, klasifikavimas, gamybos metodai ir taikymo sritis. Įvairių tipų orientuotų plokščių techninės charakteristikos.

Vienintelis cemento drožlių plokščių trūkumas yra tas, kad priešiškoje aplinkoje jos tarnavimo laikas yra apie 15 metų, o tai yra gana daug statybinei medžiagai. Tačiau norint pratęsti eksploatavimo laikotarpį, galite sukurti papildomą plokščių apsaugą.

Renkantis DSP plokštes, reikia atkreipti dėmesį į daugybę savybių, įskaitant sudėtį, produkto dokumentacijoje nurodytas savybes ir matmenis: plokštės aukštį, plotį ir storį, jo sugebėjimą atstumti drėgmę ir tt Apsvarstyti pagrindinius šios medžiagos reikalavimus, nustatytus pagal GOST .

Pagal normas kokybės plokštės sudėtis turi būti tokia:

 • 24% visos produkto masės yra medienos drožlės;
 • 8,5% vandens;
 • 65% – portlandcementas (kuris užtikrina produkto tvirtumą ir ilgaamžiškumą);
 • 2,5% – priemaišos (vandens stiklas ir aliuminio sulfatas).

Visi šie numeriai būtinai turi būti nurodyti gaminio pase, kuris pridedamas prie produkto sertifikato. Galų gale, DSP savybės ir taikymas yra tiesiogiai susiję vienas su kitu. Prieš perkant „DSP“ plokščių gamintojus internetu nebus galima perskaityti.

Kainos DSP mažmeninės prekybos lapams yra nustatomos atsižvelgiant į jo dydį. Gaminant DSP, yra vadinamasis standartinis plokštelės dydis DSP, kuris yra 3200X1250 mm. Storis gali būti nuo 10 iki 40 mm.

Pasak GOST, nukrypimai yra leidžiami pagal dydį (tiek produkto plotį, tiek ilgį). Kuo storesnė plokštė, tuo didesnis leistinas nuokrypis ir aukštyn, ir žemyn. Taigi, plokščių, kurių storis yra 10 mm, didžiausias nuokrypis yra 0,6 mm; 12–16 mm – 0,8 mm; 18–28 mm – 1 mm; 30–40 mm – 1,4 mm. Tačiau bendras klaidų lygis neturi viršyti 3 mm vienai prekei.

Be DSP dydžio, yra ir kitų techninių rodiklių, kuriems galutiniai produktai yra būtinai išbandyti, pavyzdžiui:

 • esant normaliai drėgmei, plokštės tankis neturi viršyti 1300 kg / m?
 • vandens absorbcijos greitis neturėtų būti didesnis kaip 16%;
 • kai oro drėgmė yra nuo 6 iki 12%, DSP viryklė neturi išsipūsti daugiau kaip 2%;
 • galutinės įtemptos plokštės stipris turi būti ne mažesnis kaip 0,4 MPa;
 • lenkimui, pateikiami tokie standartai: 10–16 mm storio plokštėms – 12 MPa, 18–24 mm – 10 MPa, 26–40 mm – 9 MPa.

Vyriausybės standartai viską reglamentuoja, įskaitant net plokštės paviršiaus šiurkštumą. Pagal GOST 7016-82, maksimalus leistinas šiurkštumo indeksas plokštėms, apdorotoms šlifavimo įranga, yra 80 mikronų. Ir neapdorotoms plokštelėms yra nustatyta 320 mikronų riba.

Mažmeninės prekybos lapo kaina DSP skiriasi priklausomai nuo dydžio:

 • vidutinė 10 mm storio DSP plokščių kaina yra 900–1000 rublių;
 • 20 mm storio – 1600-1900 rublių;
 • ant plokštės, kurios storis didesnis nei 30 mm, kainos prasideda nuo 2000 rublių.

Geras patarimas! Daugelis gamintojų teikia dideles nuolaidas didmeniniams pirkėjams, todėl geriau iš anksto apskaičiuoti, kiek medžiagos jums reikia ir užsakyti vieną kartą.

Kita svarbi techninė DSP plokščių savybė yra svoris, kuris tiesiogiai priklauso nuo jų storio. Vieno standartinio dydžio 3200X1250 mm vienetui pateikiami šie indikatoriai:

 • DSP svoris 10–54 kg;
 • DSP svoris 12 mm – 64,8 kg;
 • DSP svoris 16–80 kg;
 • DSP svoris 20–108 kg.

Kaip matyti iš siūlomų duomenų, 10 mm DSP svoris yra pusė 20 mm storio plokštės svorio. Todėl, norint apskaičiuoti, kiek plokštė sveria jums reikalingą ilgį, reikia greitai.

Gamybos technologija DSP plokštės nuolat tobulinamos, stengiantis patenkinti net sudėtingiausius klientų poreikius. Taigi, pažangios technologijos šioje pramonėje leido gaminti iki 4 mm pločio plokšteles. Pagrindinis tokių plokščių privalumas – jiems nereikia apdoroti šlifavimo staklėmis, kurios žymiai sumažina jų rinkos vertę.

Be to, labai populiarios yra lygios reljefinės plokštės, kurių savybė yra ta, kad tik mažiausios dalelės yra jų gamybos žaliavos dalis. Šis tipas yra vadinamas DSP skydeliu, skirtu akmeniui arba DSP. Tokioms plokštėms nereikia papildomo apdorojimo specialiomis kompozicijomis ar dažais, o po įsigijimo jie yra iškart paruošti montavimui. Jie naudojami daugelyje apdailos darbų.

Vienas iš populiariausių DSP plokščių yra Tamak. Ši kompanija gamina įvairaus storio plokštes nuo 8 iki 36 mm ir yra didelė paklausa statybinių ir apdailos medžiagų rinkoje. Siūlomų DSP katalogą, apžvalgas ir produktų kainas galima peržiūrėti oficialioje gamintojo svetainėje.

Naudojant DSP plokštes statyboje suteikiama papildoma izoliacija, kuri yra būtina namuose. Šiuo tikslu sienų vidiniai ir išoriniai paviršiai apgaubiami ir grindys yra pamušalu. Dažniau vidinės pertvaros statomos cementinės plokštės. Dėl savo savybių ši medžiaga puikiai tinka patalpoms su dideliu drėgnumu. Nesvarbu, kaip sunku susidurti su veikimo sąlygomis, plokštės DSP tikrai ištirs visą jo gyvavimo ciklą.

DSP plokščių klojimo patogumas ant grindų – nereikia sudėtingo vėlesnio paviršiaus apdailos. Tradicinis gruntas ir vandeniui atsparus dažai arba ypatinga kompozicija bus pakankamai. Tokios plokštės atrodo labai geros ir netrukdo jų išvaizdai net ir pačiu sudėtingiausiu interjeru.

Žinoma, neįmanoma paneigti aukštos kokybės DSP įrengimo svarbos, nes jei plokštės yra prastai pritvirtintos ir apdorojamos, jų gyvavimo trukmę galima žymiai sumažinti. Ypač kai kalbama apie ypač sudėtingas DSP plokščių naudojimo sąlygas.

DSP yra daug programų, ir tai daugiausia priklauso nuo mažos medžiagos kainos. Tuo pačiu metu jo prieinama kaina neturi įtakos kokybei, todėl DSP skydas yra idealus sprendimas įvairioms statybos problemoms spręsti. Naudojant tokias plokštes kaip grubią apdailą grindims, jūs gaunate papildomą šilumos izoliacijos sluoksnį, taip pat tvirtą ir tvirtą pagrindą tolesniam dengimui.

Kaip patvirtina peržiūros, DSP plokščių naudojimas grindims visiškai pateisina visus pirmiau minėtus dalykus. Tai paprastas ir nebrangus būdas padengti grindis puikiai, minimaliai laiko ir pastangų dirbti. Tuo pačiu metu DSP plokščių kaina grindims išlieka įperkama net ir tais atvejais, kai biudžetas yra pataisytas.

Technologija, kuri ant grindų dengia DSP, leidžia įsukti į dėžę. Norėdami tai padaryti, naudokite savisriegius varžtus, kurių galvutė yra suspausta, o dalis prisukama prie sijos pagrindo (20 mm, jei naudojama medinė masyvo dalis ir 10 mm plieno masyvui).

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas išsiplėtimo jungčiai, nes medienos pagrindu pagamintos medžiagos, įskaitant cementines klijuotas plokštes, yra truputį, bet linkusios išplisti po drėgmės.

Reikalaujama plėtinių sujungimų:

 • jei danga turi didelį plotą;
 • šalia durų ribos;
 • šalia sienų ir kitų vertikalių struktūrų, tokių kaip stulpeliai;
 • jei, pavyzdžiui, reikia pakeisti grindų storį arba tipą, sukurkite vertikalią projekciją ir pan.

Kuriant klojinius, DSP plokštės taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Taigi šių plokščių naudojimas turi daug privalumų:

 • žymiai sutaupyti laiko darbui;
 • galimybė sukurti patikimesnius projektus;
 • žymiai sumažėjo statybos darbų finansinės išlaidos.

Pats veidrodis iš DSP plokščių atrodo kaip pilnas architektūros elementas ir nereikalauja papildomo dengimo. Be to, tokios plokštės dažnai naudojamos kaip biudžetinė medžiaga palangių kūrimui. Tačiau šiuo atveju mažos kainos puikiai derinamos su patrauklia išvaizda ir išskirtinėmis techninėmis savybėmis. Dėl šios priežasties DSP naudojimas yra populiarus beveik visose modernios statybos srityse.

Grindų DSP storis, kurį rekomenduoja ekspertai, svyruoja nuo 24 iki 36 mm. Daug kas priklauso nuo to, ar vėliau naudosite papildomas apdailos medžiagas ir kurios. Bet kuriuo atveju, prieš pirkdami geriausia pasikonsultuoti su specialistu.

Puikus vaizdas į pastatus su pamatų apdaila su fasado plokštėmis DSP. Namai atrodo ypač stilingi, jei po plytų naudojate DSP. Tokio tipo plokštelių savybės leidžia papildomai neapdengti specialių kompozicijų, todėl šis apdailos variantas yra dvigubai patogus.

DSP plokščių, naudojamų išorės apdailai, storis turėtų būti kuo didesnis, kad apsauginis sluoksnis būtų kuo storesnis. Tai ne tik padarys pastatą patrauklesnį, bet ir sukurs papildomą barjerą tarp pamatų ir išorinių neigiamų veiksnių, kurie gali jį paveikti, pvz., Lietus, stiprus vėjas ir kt. Internetas.

Geras patarimas! Fasadui gerai naudoti DSP plokštes. Pasirinkus tinkamas charakteristikų plokštes, visas namas gali būti biudžetas gana estetiškai ir tuo pačiu metu.

Kitas neįprastas variantas yra CSP skydas iš DSP. Jie yra du cemento klijuotos medienos drožlių plokštės, tarp kurių yra izoliacijos sluoksnis. Visa tai pritvirtinta klijais, esant dideliam slėgiui. Todėl visa struktūra yra labai patvari. Dėl aukštos kokybės naudojamos izoliacijos SIP plokštės yra visiškai švarios ir ekologiškos medžiagos, kurios, be to, turi aukštą priešgaisrinės saugos lygį.

Ši parinktis puikiai tinka naudoti privačiame name, jo apdailai ir izoliacijai.

Geras patarimas! CIP plokštės naudojamos kaip galutinė apdailos medžiaga ir nereikalauja tolesnio tinko plokštės tinkavimo.

Šiuolaikinė rinka yra užpildyta įvairiomis statybinėmis medžiagomis, tarp kurių yra ir kitų plokščių gaminių. Tačiau nedaugelis iš jų gali konkuruoti su cemento drožlių plokštėmis. DSP naudojimas yra toks platus, kad vienaip ar kitaip jis prasiskverbia beveik į visus statybos etapus. Be to, žinoma, medžiagos ekologiškumas ir prieinama kaina yra konkurencingos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: