Ventiliatorius vonios kambaryje: išmetimas, paskirtis, tipai ir montavimas

Natūrali ventiliacija vonioje paprastai palieka daug pageidavimų. Tuo pačiu metu šiam kambariui būdinga didelė drėgmė, kuri gali sukelti pelėsią. Kad tai būtų išvengta, vonios kambaryje rekomenduojama sumontuoti ventiliatorių. Šie produktai yra įvairių tipų ir skiriasi įvairiomis charakteristikomis, tačiau jie montuojami gana paprastai ir leidžia jums palaikyti patogią atmosferą kambaryje.

Kada jums reikia ventiliatoriaus

Jei oro cirkuliacija vonioje yra gerai vykdoma, ventiliatoriaus montavimas nereikalingas. Vonios kambario ventiliatoriai reikalingi šiais atvejais:

 • namas yra karštoje aplinkoje – esant aukštai oro temperatūrai, natūralus oro mainai yra minimalūs, todėl namo išmetimo ventiliatorius yra būtinas;

 • hermetiški langai ir durys – šiuo atveju namuose nėra grimzlių, nes oras nepatenka į namus per plastikinius stiklo paketus, todėl vonioje kaupiasi drėgnas oras;
 • užsikimšęs vėdinimas – daugelyje senų namų vėdinimo takai yra beviltiškai užsikimšę nešvarumais ir dulkėmis, be to, be vonios ventiliatoriaus, per juos nebus ištraukiamas oras. Tai taip pat lemia pelėsių susidarymą patalpose ir patogenų dauginimąsi;
 • Didelė drėgmė vonios kambaryje dėl namų konstrukcijos – jei butas yra pirmame aukšte, o rūsys reguliariai užtvindytas, arba jei gyvenate viršutiniame aukšte, o mansarda nuolat virsta, tada butas visada turės didesnį drėgmės lygį. Tokiu atveju jūs negalite atlikti be išmetimo įrenginio.

Jei bent vienas iš pirmiau minėtų veiksnių yra jums aktualus, tai reiškia, kad vonioje reikia įrengti įrenginį, skirtą priverstinei oro cirkuliacijai.

Pagrindinis prietaiso privalumas yra tai, kad jo įrengimas leis jums žymiai sumažinti vonios ar tualeto drėgmės lygį. Be to, tai yra palyginti nebrangi, lengva įdiegti, net jei nėra specialių įgūdžių ir įrankių, nereikalauja ypatingos priežiūros. Trūkumai yra šie:

 • triukšmas prietaiso veikimo metu – ši problema gali būti lengvai išspręsta, jei įsigysite tylų vonios ventiliatorių;
 • gana didelis energijos suvartojimas nepertraukiamo veikimo metu – ši problema taip pat išsprendžiama, jei stebite prietaiso veikimą ir nelaikote jo visą laiką. Geras sprendimas būtų įsigyti modelį su laikmačiu, kuris leistų nustatyti ventiliatoriaus išjungimo laiką;
 • sumontuotas ventiliatorius uždengia visą oro kanalą, o kai prietaisas išjungiamas, natūralus oro srautas nevyksta – norint išspręsti šią problemą, rekomenduojama įrengti dvigubą ventiliacijos grotelę.

Geras patarimas! Pirkite ventiliatorių išmetamosioms medžiagoms vonioje arba ne – jūs nuspręsite. Bet kokiu atveju, jei įrenginys neatitinka jūsų reikalavimų, jį galima lengvai išmontuoti.

Perkant ortakio išmetimo ventiliatorių arba kitą modelį, reikia atkreipti dėmesį į šiuos prietaiso parametrus.

Našumas – šis parametras reiškia, kiek oro oras gali perkelti ventiliatorių per nustatytą laiką. Norint apskaičiuoti šį savo vonios kambario parametrą, reikia padauginti jo tūrį pagal oro srauto greitį. Paskutinis parametras yra pastovus ir priklauso nuo žmonių, naudojančių kambarį, skaičiaus. Taigi, jei jie yra nuo 1 iki 3, tai daugyb ÷ yra 6, daugiau nei 3–8.

Triukšmo lygis – šis parametras neturi viršyti 35-40 dB. Tylus ventiliatorius vonios kambariui su atbuliniu vožtuvu padės sumažinti triukšmo lygį iki minimumo. Be to, šią problemą galima išspręsti užbaigiant vėdinimo kanalą su medžiagomis, turinčiomis aukštą garso izoliacijos lygį.

Saugos įtaisas – buitiniai ašiniai ventiliatoriai ir kiti modeliai yra trumpo jungimo, padidėjusio drėgmės kiekio ore. Todėl geriau teikti pirmenybę prietaisams, kurie yra gerai apsaugoti nuo purslų ir nebijo vandens. Rekomenduojama vonios kambario saugumo klasė yra IP44.

Dydis – Prieš pirkdami prietaisą, išmatuokite ventiliacijos angą. Reikia nepamiršti, kad prietaisas turi ne tik laisvai patekti į vėdinimo kanalą, bet ir jo išorinė dalis turi visiškai uždengti ventiliacijos angą.

Išvaizda – Ši parinktis pasirenkama tik atsižvelgiant į jūsų skonio jausmą ir vonios kambario dizainą. Šiuolaikinėje rinkoje yra milžiniškas modelių skaičius, todėl pasirinkti, kas labiausiai tinka jūsų interjerui, nebus sunku.

Funkcionalumas – įvairių papildomų funkcijų buvimas. Čia neturėtumėte pernelyg nuvilioti ir pasirinkti labiausiai funkcinį įrenginį. Pasirinkite tik tas funkcijas, kurios tikrai patogu, nes jos turi įtakos išmetimo ventiliatoriaus kainai.

Tarp naudingų priverstinio oro ištraukimo įtaiso papildomų funkcijų yra:

 • galios valdymas yra viena iš naudingiausių funkcijų, nes leidžia žymiai sumažinti energijos suvartojimą. Reguliavimas gali būti atliekamas automatiniu arba rankiniu režimu;

 • Drėgmės jutiklis yra dar viena naudinga funkcija, kurios buvimas reiškia, kad prietaisas įsijungs tik tada, kai drėgmės lygis patalpoje pasiekia tam tikrą lygį. Vonios ventiliatoriai su drėgmės jutikliu taip pat padeda taupyti energiją;
 • Judesio jutiklis – ventiliatorius įsijungia, kai kas nors patenka į vonią arba išeina iš jo. Šiuo atveju prietaisas toliau dirba tam tikrą laiką;
 • laikmatis – išmetimo ventiliatoriai su laikmačiu yra geri, nes galite nepriklausomai nustatyti prietaiso veikimo laiką;
 • funkcija „nuolatinis vėdinimas“ – prietaisas visada veikia mažiausiu greičiu ir padidina galią, jei padidėja drėgmė kambaryje. Šis režimas yra geras, jei po drabužių skalbimo vonioje išdžiūsta;
 • atbulinis vožtuvas – jei ventiliatorius iš jūsų vonios kambario eina tiesiai į gatvę, tada vonios kambariui ir tualetui su atbuliniu vožtuvu ištraukiamas ventiliatorius neleis nepatogiai patekti į kambarį iš gatvės.

Geras patarimas! Nerekomenduojama, kad ventiliatorius būtų visiškai automatinis. Geriau nustatyti, kad prietaisas išsijungtų automatiškai ir kad jo paleidimas būtų kontroliuojamas.

Dėl tualeto ventiliatoriaus yra daug lengviau pasirinkti nei vonios kambariui. Kaip taisyklė, šiame kambaryje jums reikia tik atsikratyti nemalonių kvapų, kad galėtumėte įdiegti paprasčiausią modelį, kuris vienu metu įsijungs ir išjungiamas su šviesa tualete. Tualetui modelis, turintis atbulinį vožtuvą, bus labai svarbus, o rekomenduojama talpa yra 50 m / h, jei yra pakankamas vėdinimas.

Vonios ventiliatoriai gali skirtis įvairiomis charakteristikomis. Pirmasis iš jų yra montavimo įtaiso tipas:

 1. Ant sienos montuojamas arba montuojamas ant sienos. Turėtų būti suprantama, kad toks modelis pastebimai išsiskirs nuo sienos fono, todėl geriau jį sumontuoti nuošalioje vietoje, paslėptoje nuo vaizdo.
 2. Įmontuotas – montuojamas tiesiai į sieną. Toks modelis gali būti beveik nematomas, o jis yra daug geriau apsaugotas nuo kenksmingo drėgmės ir dulkių poveikio, nei ventiliatoriaus sąskaitų faktūrų montavimo galimybė.
 3. Lubos – taip pat įmontuotos į angą, bet ne ant sienos, bet ant lubų. Gerai, kad jis gali būti organiškai patekęs į bet kurio kambario interjerą, bet greitai užsikimšęs dulkėmis, todėl reikia reguliariai valyti.

Be to, gerbėjai pasižymi dizaino ypatumais.

Ašinis – ašinio sukimosi arba tiesioginio tipo ventiliatoriaus bruožas yra tai, kad jis yra pagamintas iš ašmenų sparnuotės, esančios cilindriniame korpuse. Tuo pačiu metu ventiliatoriaus peiliai yra nedideliu kampu į kanalo ašį, o įrenginio patrauktas oras juda palei ašį.

Ašinių ventiliatorių kataloge galite rasti daug skirtingų modelių, tačiau jie visi yra mažos galios, todėl jie negali susidoroti su dideliu drėgnumu dideliuose kambariuose. Kitas šio pasirinkimo trūkumas yra padidėjęs triukšmas veikimo metu, kuris gali siekti 50 dB. Tokį modelį galima montuoti tiesiai į ventiliatorių. Kainos ašinis išmetimo ventiliatorius yra šiek tiek mažesnis už kitus modelius.

Radialinis – tokiame ventiliatoriuje darbo dalis yra statinio forma, prie kurios ašmenys yra pritvirtinti viename atstumu vienas nuo kito. Dirbdami modelio peiliai perkelia orą į vidinį įrenginio paviršių. Šiuo atveju peiliai gali būti sulenkti į priekį arba atgal, o pastaruoju atveju ventiliatorius gali traukti orą ne iš vienos pusės, bet iš dviejų pusių. Tai leidžia taupyti energiją ir efektyviau atsikratyti drėgmės.

Radialiniai ventiliatoriai turi kompaktiškus matmenis ir žemus triukšmo lygius darbo metu.

Kanalas arba išcentrinis – Vienas iš naujausių, bet populiariausių modelių. Dabar kanalo ventiliatorius galima įsigyti bet kurioje specializuotoje parduotuvėje, ir jie gali būti efektyviai naudojami daugiau nei 15 m plote. Kanalų išcentrinio ventiliatoriaus privalumai yra didelė galia, mažas triukšmas, kompaktiški matmenys ir patrauklus dizainas.

Jie yra įvairių dydžių, o modelio pasirinkimas priklauso nuo jūsų ortakio parametrų. Pavyzdžiui, 125 mm ortakių ventiliatoriai montuojami vėdinimo įrenginyje, kurio skersmuo mažas, bet 160 mm ortakių ventiliatoriai skirti montuoti dideliuose ortakiuose. Trūkumai yra gana didelė kanalų gerbėjų kaina. Tokio modelio montavimas yra šiek tiek sudėtingesnis už kitus, nes tam būtina visiškai atskirti prietaisą nuo ventiliacijos sienelių. Rekomenduojama naudoti gofruoto gumos sluoksnį.

Geras patarimas! Nepriklausomai nuo ortakio ventiliatoriaus skersmens (150 mm ar daugiau), montuodami, būtinai įdėkite visus laidus į specialų atvejį.

Jei nuspręsite įsigyti ašinį išmetimo ventiliatorių arba bet kurį kitą modelį, galite jį įdiegti savarankiškai be didelių sunkumų. Tačiau prieš pradedant diegti turite atlikti kelis veiksmus.

Pirmiausia reikia patikrinti, kaip gerai veikia jūsų vėdinimo funkcijos. Norėdami tai padaryti, į ventiliacijos groteles įjunkite apšviestą rungtynę arba popieriaus lapą. Jei liepsna atsiduria ortakyje, tai reiškia, kad ji veikia normaliai, ir, jei liepsna lieka stovi, prieš įrengiant prietaisą reikia išvalyti vėdinimo veleną.

Antra, prie vonios ar tualeto durų turi būti maždaug 2 cm tarpas, kuris atliekamas taip, kad, sumontavus buitinį ašinį išmetimo ventiliatorių ar kitą modelį, į kambarį teka šviežias oras, o ne ištraukiantis iš kambario . Priešingu atveju ventiliacija neveiks.

Kartais atsitinka, kad ventiliatorius neatitinka pasirinkto ventiliatoriaus modelio dydžio. Tokiu atveju jis gali būti atliekamas mažiau arba atvirkščiai, norint išplėsti plaktuku ir kaltu. Pirmuoju atveju naudojama įprastinė montavimo putos.

Išmetamojo ventiliatoriaus vonios kambarys yra kompaktiškas ir santykinai nebrangus prietaisas, kuris padės jums atsikratyti perteklinio drėgmės vonioje, suteikti oro cirkuliaciją ir padėti išspręsti didelės drėgmės problemą. Jo įrengimas ir sujungimas su elektros tinklu neužims daug laiko, ir tai galima padaryti be specialių įgūdžių ir įrankių. Be to, toks įrenginys bus veiksmingas tualetui, balkonui, sandėliui ir daugeliui kitų patalpų, kuriose yra prasta natūralaus oro cirkuliacijos problema.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: