Ventiliatoriai, skirti tyliai ištraukti orą: tipai, funkcijos ir montavimas

Siekiant užtikrinti priverstinį oro ištraukimą iš kambario, naudojami įvairūs ventiliatoriai. Jie naudojami, kai būtina atsikratyti pernelyg drėgmės, nemalonaus kvapo ar tiesiog sukurti norimą mikroklimatą. Tylūs ortakiai ventiliatoriai montuojami tiesiai į ortakio kanalus ir yra veiksmingi naudoti vonioje, tualete arba virtuvėje.

Vamzdžių ventiliatorių veislės ir savybės

Įvairūs prietaisų modeliai gali labai skirtis vienas nuo kito daugeliu charakteristikų. Pavyzdžiui, gali būti skirtingos kūno formos:

  1. Apvalios formos vėdinimo ortakiai yra dažniausiai naudojami virtuvėje arba vonios kambaryje.
  2. Stačiakampio ortakio ventiliatoriai – sumontuoti vėdinimo velenuose su stačiakampiu arba kvadratiniu skerspjūviu. Paprastai stačiakampės formos yra pramoniniai ventiliatoriai, kuriems būdinga didesnė galia.
  3. Kvadratiniai – taip pat ir stačiakampiai išmetimo ašiniai ventiliatoriai, skirti montuoti ortakio kvadratiniu velenu ir yra labai galingi. Taip pat dažnai naudojamas pramoniniams tikslams.

Išmetamojo oro kanalų įrenginiai pasižymi konstrukcijos ypatumais.

Ašinis – turi cilindro formos korpusą, kurio viduje yra ventiliatorius su ašmenimis, pritvirtintais prie elektros variklio ašies. Oro masės su šiuo dizainu juda išilgai prietaiso ašies, o prie įėjimo dažnai įrengiamas specialus kolektorius, kuris pagerina prietaiso aerodinamines charakteristikas. Iš išmetamųjų dujų ašinių ventiliatorių privalumų galite pasirinkti gana aukštą efektyvumą – daugiau nei 100 m? oro per valandą

Be to, ašiniai modeliai pasižymi paprastu montavimu, todėl jie dažnai įrengiami vonios ar virtuvės vėdinimo angose. Trūkumai yra žemo slėgio charakteristikos ir didelis triukšmo lygis – apie 30-50 dB.

Radialinis – turi spiralinį korpusą, kurio viduje yra ašmenų ratas. Kai sukasi, oro masės juda radialine kryptimi, oras suspaustas išcentrinės jėgos ir išeina iš kūno. Radialinio įtaiso peiliai gali būti nukreipti atgal arba į priekį, pirmojoje atveju, dirbant, sutaupoma 20% elektros energijos, o prietaiso triukšmas gerokai sumažėja. Į priekį sulenkti ašmenys padidina ventiliatoriaus galią. Radialiniai modeliai turi kompaktiškus matmenis, todėl juos galima lengvai sumontuoti beveik visuose ortakiuose.

Išcentrinis – palyginti naujas modelis, kuris jau įgijo didelį populiarumą tarp vartotojų. Išcentriniai ištraukimo ventiliatoriai puikiai tinka įrengti patalpose, kurių plotas yra didesnis nei 15 m? Išcentrinio ventiliatoriaus privalumas yra tai, kad jis gali būti sumontuotas ne tik prieš įsiurbiant orą, bet ir vėdinimo veleno viduryje.

Geras patarimas! Jei pageidaujate išcentrinio ventiliatoriaus, geriau jį sumontuoti tiesiai į ventiliacijos veleną, nes jo efektyvumas bus daug didesnis, o ant prietaiso nesikaupia kondensatas, o dulkės nusėda.

Taip pat yra tokių specializuotų modelių, kaip ventiliatoriai dūmų šalinimui ir apsaugoti nuo sprogimų. Ašiniai dūmų išmetimo ventiliatoriai yra skirti oro masėms, kuriose yra tam tikras kiekis priemaišų, judėti. Tai geras pasirinkimas ne tik pramoninėms patalpoms, bet ir virtuvėms, kuriose dažnai gaminami dideli maisto produktai. Be to, šie gaubtų modeliai yra labai galingi ir leidžia greitai ištraukti garus ir dūmus iš kambario.

Sprogimui atsparus ašinis ventiliatorius yra sukurtas, visų pirma, organizuoti priverstinį oro išleidimą su degiomis ar sprogiomis priemaišomis. Tokie modeliai retai naudojami kasdieniame gyvenime, tačiau yra labai populiarūs įmonėse, kuriose yra padidėjusi gaisro rizika arba dirbama su sprogstamosiomis medžiagomis.

Prieš pirkdami išmetimo įrenginį, kuris užtikrins priverstinį oro masių judėjimą vonios kambaryje, tualete ar virtuvėje, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus.

Ventiliatoriaus našumas. Šis parametras apskaičiuojamas naudojant gana paprastą formulę. Norėdami tai padaryti, jums reikia padauginti kambario tūrį pagal oro mainų įvairovę. Paskutinis skaičius rodo oro pasikeitimų skaičių per valandą. Daugialypė priklausomybė priklauso nuo kambario tipo ir yra 6 vonios kambario, kurį naudoja iki 3 žmonių, 8 – daugiau nei trys ir iki 10 – tualetui.

Tuo pačiu renkantis tylų ventiliatorių išmetimui, visada pasiimkite gaminį šiek tiek pervertintu skaičiumi. Pavyzdžiui, vonios kambaryje įrengto prietaiso veikimas turėtų būti 95-100 m? / H.

Prietaiso veikimo metu susidariusio triukšmo kiekis. Bet koks ventiliatorius visada skleidžia mechaninį ir aerodinaminį triukšmą. Pirmasis yra triukšmas, atsirandantis dėl elektros variklio, sukurto jo vibracijos, kuris perduodamas į ortakį, o antrasis – triukšmas iš oro masių judėjimo. Tylūs ortakiai yra modeliai, kurių veikimo triukšmas neviršija 25 dB. Matmuo, viršijantis 35 dB ribą, jau pastebimai erzina, todėl įrenginio su tokiomis savybėmis įrengimas gyvenamajame rajone nėra verta.

Tylus ortakio ventiliatorius gali tapti dar tyliau, jei sumontuosite specialų duslintuvą tiesiai už korpuso, o vėdinimo velenas taip pat baigia medžiagą, pasižyminčią didelėmis garso izoliacijos savybėmis.

Saugos konstrukcija. Tai reiškia apsaugos nuo drėgmės ir dulkių lygį. Tai ypač aktualu, jei jūs gaunate ortakį ventiliatorių stačiakampiam ortakiui vonioje ar virtuvėje, kur neišvengiamai susidarė didelis drėgnis. Drėgmė viduje gali sukelti trumpąjį jungimą, todėl geriau iš karto pirkti modelius su apsauga nuo vandens. Be to, perkant įrenginį, veikiantį esant mažai įtampai 24 V, gali būti suteikta papildoma apsauga.

Kapoto funkcionalumas. Tai reiškia ventiliatoriaus veikimo režimą – automatinį arba standartinį. Standartiniai ašiniai įsiurbimo ventiliatoriai įjungiami tuo pačiu metu, kai šviesa įjungta kambaryje ir puikiai tinka patalpoms, kuriose drėgmė nėra per didelė. Priešingu atveju, prietaisas paprasčiausiai neveiks ištraukiamo oro. Automatinis gaubtas turi laikmatį, kuris įjungia ir išjungia įrenginį.

Be to, automatinio ventiliatoriaus konstrukcijoje gali būti drėgmės jutiklis, kuris yra labai patogus vonios kambariui. Išorinio išmetamųjų dujų ventiliatoriaus kaina bus didesnė nei standartas, tačiau tokie patobulinimai leis jums efektyviau ir greičiau atsikratyti drėgmės pertekliaus patalpoje.

Prietaiso kokybė. Jei jums reikia tikrai aukštos kokybės ventiliatoriaus išmetimui, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad jis atitinka tarptautinius standartus. Pavyzdžiui, minimali priimtina prietaisų apsaugos klasė yra IP 34.

Renkantis išmetamųjų teršalų prietaisą, pirmenybę teiraukitės modeliams, kurie jau įrodė save rinkoje ir yra populiarūs tarp pirkėjų.

Virtuvėje įrengtas prietaisas šiek tiek skiriasi nuo ventiliatoriaus, kuris tinka montuoti vonioje. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad virtuvė yra kvapų šaltinis. Todėl, jei nenorite, kad kaimyno butas kveptų į virtuvę, rekomenduojama įrengti modelį su atbuliniu vožtuvu. Šis dizainas neleis orui patekti į patalpą, kai gaubtas yra išjungtas.

Be to, perkant virtuvės ištraukiamąjį ventiliatorių, atkreipkite dėmesį į tai, kad jis gali atlaikyti aukštą temperatūrą ir didelę drėgmę. Tai ypač aktualu, jei įrenginį montuojate šalia virtuvės viryklės. Virtuvės gaubto valdymas gali būti atliekamas naudojant nuotolinio valdymo pultą, specialų laidą, taip pat galima įjungti vienu metu su apšvietimu. Patogiausias būdas yra pasirinkti nuotolinę parinktį. Taip pat galite įsigyti modelį su įmontuotu buvimo jutikliu, kuris įsijungs įeinant į kambarį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: