Sieninio įleidimo vožtuvas: efektyvus oro keitimas patalpoje

Kai tik išmontavus senus langų blokus, įrengiami plastikiniai langai, kyla deguonies trūkumo problema, jis užsikimšęs kambaryje, kartais atsiranda „verksmų langų“ efektas, vonioje atsiranda pelėsių ir grybų. Nepakankamos natūralios ventiliacijos problemą galima išspręsti nuolat atidarant langus ir ventiliacines angas, o tai yra gana nepatogu, ypač žiemą. Kitas sprendimas – įdiegti priverstinę vėdinimo sistemą. Paprasčiausias ir labiausiai prieinamas įrenginys yra sienos įleidimo vožtuvas.

Tiekimo vožtuvas sienoje. Vožtuvo įtaisas

Tarp įvairių būdų, kaip įrengti priverstines vėdinimo sistemas, yra nesudėtingas, bet veiksmingas tvirtinimo įtaisas – tiekimo vožtuvo įtaisas į sieną. Skirtingų gamintojų gaminami oro vėdinimo vožtuvai gali būti kitokie, tačiau jų komponentai ir pagrindinės funkcijos išlieka tokios pačios.

Sieninio įleidimo vožtuvas papildomas šiais elementais:

 • vamzdis (plastikinis cilindras) – paprastai jo ilgis yra šiek tiek didesnis už sienelės storį, jo viduje yra padengta garso izoliacine medžiaga;
 • grotelės – uždaro įėjimą į vamzdį, užkertant kelią mažų objektų, šiukšlių ir gyvūnų patekimui;
 • sandarinimo žiedas su atvartu, esantis vidinėje sienos pusėje, padeda blokuoti oro srautą stipriuose vėjuose;

 • filtras – valo gryną orą;
 • įrenginys su dekoratyviniu dangteliu (plastikiniu dangteliu) – turi maitinimo vožtuvą ir oro srauto valdymo rankenėlę.

Tokie įtaisai yra lengvai montuojami ranka, dirbti be jungties prie elektros tinklo. Montavimas atliekamas bet kuriuo metu, nepriklausomai nuo remonto darbų.

Geras patarimas! Renkantis sienoje esantį vėdinimo vožtuvą, turite pasirinkti tinkamą temperatūros režimą, plastikinio cilindro matmenis ir vožtuvo dangtį.

Jei neatsižvelgiate į vamzdžio dydį, gali būti, kad jo ilgis nėra pakankamas per visą sienos storį. Be to, plastikinio antgalio matmenys gali neleisti jai pritvirtinti tarp palangės ir šildytuvo, kad įleidžiant vožtuvą į sieną būtų galima sumontuoti šildymą.

Pagrindinė įleidimo vožtuvo funkcija yra nuolat užtikrinti šviežio oro srautą iš gatvės, o oro srautas, patekęs per vožtuvą, jau bus išvalytas. Be to, vožtuvas apsaugo nuo triukšmo, kuris yra neįmanomas atidarytuose languose: plastikiniame vamzdyje yra tarpiklis, pagamintas iš garso izoliacinės medžiagos. Oro tiekimas šaltu laiku nepadės sumažinti kambario temperatūros, jei pasirenkate vietą, kurioje montuojamas įleidimo vožtuvas sienoje virš radiatoriaus.

Sienų įleidimo vožtuvas turi keletą privalumų, palyginti su įprastais ventiliacijos ir langų vožtuvais:

 • plastikinių langų kaina nepadidėja;
 • lango šviesos perdavimas nesumažėja;
 • įrengta bet kurioje išorinėje sienoje;
 • nepažeidžia gatvės triukšmo ir dulkių;
 • veikia pakankamai žemoje temperatūroje;
 • montavimo laikas neapsiriboja remonto darbais;
 • veikia autonomiškai;
 • užtikrina aukštos kokybės oro mainus;
 • dėl geros šilumos izoliacijos neleidžia kondensuotis.

Įmontuojant įleidimo vožtuvą į sieną nereikia specialių įgūdžių, jį lengva sumontuoti ir reguliuoti. Butuose su nepakankamu šildymu šaltuoju metų laiku, naudojant sklendę, galite reguliuoti srauto tūrį arba įrengti prietaisą prie šildymo radiatorių.

Įsiurbimo vožtuvo sienoje su šildymu veikimo principas yra toks: oras iš gatvės pro groteles eina į vamzdį, sumontuotą prie sienos ir turi garso izoliaciją. Tada oras valomas šiurkščiu filtru. Dėl vožtuvo formos sumažėja triukšmo laipsnis ir oro srauto greitis tiesiai į kambarį. Sklendės reguliuojamas srautas nukreipiamas į šildymo radiatorių ir jau šiltas oras plinta aplink kambarį. Taigi, naudojant sieninį vožtuvą, oro keitimas užtikrinamas bet kuriuo metų laiku, net ir esant labai šalčiui.

Tiekimo vožtuvų naudojimo sritis yra pakankamai plati. Jie naudojami tiek daugiaaukščių pastatų privačiuose kotedžuose ir butuose, tiek pramoniniuose ir visuomeniniuose pastatuose, ikimokyklinėse įstaigose ir ligoninėse. Darželiuose, kur labai svarbu užtikrinti gerą vėdinimą, nesukuriant grimzlės, ypač svarbu naudoti vožtuvą.

Vonios tylus ventiliatorius su atbuliniu vožtuvu – prietaisas, pasirinkimas, montavimo funkcijos. ĮVentiliatoriaus ID išmetimo, įrenginio, ventiliatoriaus pasirinkimas vonios kambariui, montavimo funkcijos.

Kitas toks pat svarbus įleidimo vožtuvų taikymas yra jų panaudojimas reikalingam mikroklimato sukūrimui gyvulių ir paukštynų ūkiuose. Įpylimo vožtuvų montavimas į sieną paukštienos pramonei atlieka didžiulį vaidmenį tokių įrenginių klimato kontrolėje. Vožtuvų modeliai parenkami pagal kambario reikalavimus ir yra nutolę vienas nuo kito.

Atsižvelgiant į tai, kad hermetiški plastikiniai langai vis dažniau montuojami namuose, natūralios ventiliacijos funkcijos, ypač „Chruščiovo“ stiliaus languose, pastebimai sumažėja. Vėdinimas naudojant atvirus langus lemia reikšmingą temperatūros sumažėjimą ir triukšmo bei dulkių įsiskverbimą iš gatvės į butą.

Tinkamo vėdinimo trūkumas gali būti kompensuojamas įrengiant gryną orą. Šiuo požiūriu sienų ventiliacijos vožtuvo montavimas į sieną yra veiksminga ir įperkama procedūra. Šio įrenginio konstrukcija leidžia reguliuoti oro srautą ir šildyti jį centralizuota šildymo sistema. Siekiant užtikrinti reikiamą oro mainą, rekomenduojama kiekviename kambaryje įrengti vožtuvą.

Skirtingai nei įleidimo vožtuvas, sienos išleidimo vožtuvas užtikrina vėdinimo kanalų buvimą patalpoje. Paprastai tokie vėdinimo velenai yra techninių patalpų sienose (virtuvė, vonios kambarys, vonia). Jei šiuose kambariuose sumontuosite išmetimo vožtuvą, pakaks oro cirkuliacijai visoje bute ar namuose. Būtina tik prijungti vožtuvą su ventiliacijos kanalu ir pritvirtinti tinklelį.

Šiuolaikinėje rinkoje sienos yra įvairių tipų įsiurbimo ventiliai, užtikrinantys papildomą įeinančio oro tiekimą.

Įrenginio vožtuvo konstrukcija yra paprasta, todėl skirtingi modeliai neturi reikšmingų skirtumų. Paprastai vamzdžio ilgis ir medžiaga gali skirtis. Visi vožtuvai būtinai turi reguliuojamą oro srautą, užtikrinantį iki 40 m? srautas per valandą, kuris yra pakankamas deguonies tiekimui.

Gamintojai teikia vožtuvus su daugybe papildomų funkcijų, įskaitant prietaisų valdymą. Reguliavimo galimybė leidžia jums pasirinkti optimalų įeinančio oro kiekį skirtingomis patalpų sąlygomis. Pavyzdžiui, jei skalbta skalbykla yra džiovinama bute ar maisto gaminama ant dujinės viryklės, kambaryje reikia daugiau šviežio oro.

Valdymo sistema gali būti automatinė arba mechaninė. Pirmuoju atveju, priklausomai nuo oro temperatūros, slėgio ir drėgmės, pati automatika reguliuoja norimą režimą, antroje – rankiniu būdu. Skirtingi įleidimo vožtuvų modeliai gali būti skirtingo skersmens ir suteikti kitokį srautą. Galite įsigyti tiekimo vožtuvą išleisdami nuo $ 30 iki 100 JAV dolerių, ir kuo didesnė kaina, tuo didesnė tikimybė, kad automatiškai bus valdoma.

Jei ketinate įsigyti vieną ar kitą modelį, perskaitykite apžvalgą ir visą sienos vožtuvo rinkinį (galite sužinoti apie prietaiso veikimą internete).

Prieš montuodami vožtuvą, patikrinkite natūralaus ventiliacijos projektą bute. Siekiant užtikrinti efektyvų mechaninės ventiliacijos veikimą, būtina, kad durų durys būtų mažos (iki 3 cm) tarp grindų ir drobės. Jei durys montuojamos be tinkamo tarpo, į apatinę drobės dalį galima įdėti estetinės išvaizdos ventiliacijos tinklelį.

Ventiliavimo vožtuvo vieta rekomenduojama pasirinkti po palangės. Tokiu atveju oras, patekęs per vožtuvą, iš karto sušils dėl centrinio šildymo akumuliatoriaus ir jau šiltas, kad išsisklaidytų aplink kambarį. Tačiau vožtuvą galite pastatyti bet kurioje kitoje išorinės sienos vietoje, nes prietaiso išvaizda yra gana estetiška.

Sienoje yra 40 mm skersmens skylė. Į šią angą sumontuotas vamzdis, kuris yra uždengtas grotelėmis sienos išorėje. Siekiant išvengti drėgmės patekimo į prietaisą, rekomenduojama į išorę padaryti mažą vamzdžio nuolydį. Izoliacija padengiama tarp sienų ir vamzdžio tarpų. Kiekvienam įleidimo vožtuvo rinkiniui pridedamos instrukcijos ir surinkimo schema. Sumontavus vožtuvą, sumontuotas plastikinis dangtelis su reguliavimo rankenėle. Vožtuvas pasiruošęs eiti!

Geras patarimas! Jei ketinate montuoti įleidimo vožtuvą į sieną, atidžiai patikrinkite, ar nėra montavimo vietos paslėptoms elektros instaliacijoms.

Viršutinių aukštų butų įleidimo ventiliacijos vožtuvą rekomenduojama įrengti ant lodžijos arba balkono.

Jei norite įdėti sieną įleidžiamąjį vožtuvą savo rankomis, jums reikės šių įrankių:

 • galingas perforatorius, gręžimo strypas su karūnu – perėjimo skylės atrama guolių sienoje. Karūnos skersmuo pasirenkamas pagal skylę;
 • matavimo juosta;
 • pastato lygis;
 • garbanotas atsuktuvas, statybinis peilis.

Prieš pradedant gręžti skylę, turite atlikti žymėjimą. Skylė yra išgręžta šiek tiek šališkai į išorę. Kai skylė yra parengta, į jį įdedamas vožtuvo vamzdis. Būtina sąlyga yra vamzdžio apvyniojimas izoliacija. Vamzdis montuojamas iš išorės su sienelėmis, o iš kambario pusės – su nedideliu pakraščiu (apie 1 cm). Visi likučiai tarp vamzdžio ir sienos yra užpildyti putomis.

Geras patarimas! Jei išorinė siena, kurioje yra suprojektuotas ventiliacijos vožtuvas, eina į kelio ar pramoninės zonos šoną, montavimas ant jo nėra rekomenduojamas.

Įdėjus vamzdį iš išorės, jis uždaromas apsaugine grotele su žaliuzėmis, kad nesusidarytų kritulių. Toliau įdėkite vožtuvų rinkinyje esančius filtrų žiedus, uždenkite korpusą ir pritvirtinkite prietaiso dangtelį prie sienos su kaiščiais ir savisriegiais varžtais.

Tinkamai montuojant vožtuvą, oro srauto reguliavimas atliekamas atidarant arba pasukant atvartą. Veikimo metu filtrus reikia keisti ar valyti du kartus per metus.

Jei pageidaujama, į sieną galima sumontuoti namo įleidimo vožtuvą, kuris yra panašiai sumontuotas ir gali būti įrengtas papildomu ventiliatoriumi, kad būtų galima efektyviau keistis oru. Buitinių vožtuvų konstrukcijų surinkimo pavyzdžius galima rasti internete.

Taigi, naudojant nebrangų ir efektyvų įrenginį, teikiama aukštos kokybės oro mainai, pašalinant gatvės triukšmą ir dulkes.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: