Oro kanalų ir jungiamųjų detalių ploto apskaičiavimas: efektyvūs metodai

Prieš įrengiant ventiliacijos ryšį, būtina apskaičiuoti ortakių ir jungiamųjų detalių plotą. Sistemos veikimas priklauso nuo šio įvykio, todėl visi skaičiavimai reikalauja rimto požiūrio. Iki šiol yra du pagrindiniai būdai apskaičiuoti visas būtinas būsimų kvėpavimo takų konstrukcijos vertes. Apie juos ir bus aptarti šiame straipsnyje.

Koks yra ortakių ir jungiamųjų detalių ploto apskaičiavimas?

Vėdinimo komunikacija yra sudėtinga struktūra, apimanti ne tik vamzdžius, bet ir daug papildomų jungiamųjų elementų. Daugelis vartotojų domisi klausimu, kaip rasti vamzdžio plotą prieš perkant ir diegiant ryšį.

Atkreipkite dėmesį! Tinkamų skaičiavimų atlikimas leidžia nustatyti reikiamą medžiagos kiekį oro paskirstymo tinklo organizavimui. Tai leidžia sutaupyti pinigų ir įdiegti optimalią sistemą konkrečiam kambariui, atsižvelgiant į jo savybes.

Apsvarstykite, kokie kiti parametrai turi įtakos ortakių sričiai:

  • vežamo oro kiekis;
  • oro masių judėjimo greitis;
  • sandarumas;
  • triukšmo lygis;
  • elektros energijos sąnaudas.

Norint nustatyti ventiliacijos įrengimui reikalingas vertes, rekomenduojama kreiptis į ekspertus. Jie padės užtikrinti optimalų paskirstymo tinklo projektavimą, tačiau tam reikia tam tikrų išlaidų. Jei pageidaujate, medžiagos skaičiavimas ir kiti skaičiavimai gali būti atliekami atskirai. Yra keletas būdų tai padaryti.

Oro paskirstymo tinklas veikia kambario mikroklimato kokybę. Pagrindinė tokios sistemos funkcija – išstumti orą, kuris neigiamai veikia žmonių sveikatą. Prieš pradedant diegti šį ryšį, būtina sukurti išsamų projekto projektą. Taigi, kaip apskaičiuoti vamzdžių plotą?

Vieno ploto apskaičiavimas paprastai nėra pakankamas, kad būtų sukurtas optimalus oro paskirstymo tinklas. Yra ir kitų svarbių parametrų, kuriems reikia dėmesio, ty vamzdžio formos, jungiamųjų elementų skaičiaus, sekcijos indikatoriaus ir kt.

Savarankiškam projekto rengimui turite naudoti vieną iš dviejų populiariausių būdų:

  • formulių naudojimas;
  • skaičiavimas internete skaičiuokle.

Pirmasis metodas yra sudėtingesnis, nes ne kiekvienas asmuo gali teisingai naudoti formulę. Antras populiarus variantas yra naudoti interneto skaičiuotuvą ventiliacijos kanalų skaičiavimui. Šis metodas yra paprastas, nes skaičiavimams reikia nurodyti konkrečio tinklo parametrus, o programa padarys viską už jus.

Specialios formulės naudojamos norint tiksliai nustatyti reikalingas vertes. Tačiau šis metodas netinka visiems, nes tai yra gana sunku ir užima daug laiko. Norėdami apskaičiuoti skerspjūvio plotą, turite žinoti du svarbius skaičius. Pirmasis iš jų turi atitikti minimalų transportuojamo oro kiekį ir antrasis – jo greitį.

Naudinga informacija! Svarbu prisiminti, kad sekcijos plotas yra pagrindinis parametras. Jis nustato, kaip greitai oro masės persijungs per ryšį. Tokiu atveju galima atsekti tokį modelį: kuo didesni skerspjūvio matmenys, tuo mažesnis oro greitis tinkle. Norėdami apskaičiuoti ortakio kvadratą, vienu metu galite naudoti kelis metodus, dėl kurių galima palyginti rezultatus.

Oro paskirstymo konstrukcijos, turinčios didelį skerspjūvio plotą, taip pat veikia bendrą triukšmo lygį, sumažindamos jį. Taip pat sumažėja elektros sąnaudos. Tačiau, norint įdiegti didelį vėdinimą, reikia daugiau medžiagos, laiko ir pastangų.

Apskaičiuojant kanalų sekciją, svarbi yra konstrukcijos forma. Priklausomai nuo šio rodiklio paskirstykite stačiakampius ir apvalius gaminius. Pirmieji iš jų nėra tokie dideli kaip antroji, nes jie užtikrina didesnį atsparumą oro srautui. Tačiau kai kuriais atvejais jų naudojimas yra labiau pagrįstas. Pavyzdžiui, jie puikiai dera į interjerą (jie montuojami į darbinį paviršių iki galo, taip pat baldų).

Kvadratinio skerspjūvio kvadratinio ploto formulė apskaičiuojama taip:

S = L x 2,778 / V, kur:

S yra plotas (cm?);

L yra panaudoto oro kiekis (m / H);

V yra oro masės greitis (m / s);

2,778 – reikalingas santykis.

Be to, naudodami šią formulę, galite nustatyti faktinį šio tipo oro transporto tinklo skerspjūvio plotą:

S = A x B / 100, kur:

S yra rodiklis, atitinkantis faktinį plotą;

A – aukštis;

B – plotis.

Internete galite rasti kitų formulių, leidžiančių apskaičiuoti stačiakampio plotą. Tokiuose skaičiavimuose ekspertai rekomenduoja būti labai atsargūs ir nurodyti visas vertes pagal reikalavimus.

Apvalios oro transporto linijos yra lengvai montuojamos ir didelės. Ši vamzdžių forma leidžia sumažinti atsparumą judančioms oro srovėms. Ryšio parametrų pasirinkimas atliekamas atsižvelgiant į individualius vartotojų pageidavimus, patalpų išdėstymo ypatybes ir pačią sistemą.

Apskaičiuojant oro paskirstymo tinklą, reikia atsižvelgti į vieną svarbią taisyklę. Norint taupyti medžiagas, linijų ilgis turėtų būti kuo trumpesnis, tačiau sistema turi susidoroti su jai priskirtomis užduotimis. Apvalaus kanalo plotas priklauso nuo transportuojamo oro kiekio ir jo greičio. Apskaičiuojant sritį šioje byloje, tokia pati formulė, kaip ir stačiakampėse sistemose (S = L x 2,777 / V).

Savo ruožtu faktinis plotas nustatomas taip:

S = 3,14 x D? / 400, kur:

S yra rodiklis, atitinkantis faktinį plotą;

D yra ryšio skersmuo;

3.14 – matematinė konstanta (Pi skaičius).

Naudinga informacija! Yra specialūs norminiai dokumentai, leidžiantys palyginti vamzdžių sekcijų matmenis su reikiamais rodikliais. Tai leidžia lengvai nustatyti tinkamą ortakio dydį. Garsiausias iš šių dokumentų yra statybos kodeksai ir taisyklės (SNiP).

Vykdant galutinius apskritimo ploto apskaičiavimo etapus, rekomenduojama atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Pavyzdžiui, kiekvienos tiesios sekcijos sekcijos matmenys turi būti pažymėti atskirai. Būtinai naudokite oro srautui veikiantį atsparumą. Ekspertai taip pat pataria pradėti projektą iš pagrindinio (pagrindinio) kanalo.

Dažnai oro masių judėjimo greitis viršija rekomenduojamus parametrus, kurie turi įtakos triukšmo skaičiui sistemos veikimo metu. Norėdami susidoroti su šia problema, dažniausiai didina pagrindinio kanalo flanšo elemento skersmenį. Taip pat galite įsigyti specialių įrankių – duslintuvus.

Jei kyla problemų dėl savęs skaičiavimo, rekomenduojama kreiptis į techninę pagalbą. Geriausia ortakio zonos apskaičiavimą patikėti kompetentingai organizacijai.

Internetinis skaičiuoklė yra nemokama programa, kurią galima lengvai rasti internete naudojant naršyklės paieškos variklį. Yra keletas instrukcijų, leidžiančių suprasti šios programos niuansus.

Pirmiausia reikia prisiminti, kad visi būtini geometriniai parametrai turi būti nurodyti milimetrais. Tai leidžia atlikti tiksliausią ortakio srities skaičiavimą. Interneto skaičiuoklė taip pat naudojama jungiamųjų elementų (pvz., Adapterių) ir deflektorių matmenims nustatyti.

Kai kuriais atvejais projektas atliekamas atsižvelgiant į siūlių skaičių. Norėdami tai padaryti, specialiame lange, kuris paprastai yra sąrašo pabaigoje, reikia pažymėti ir įvesti atitinkamą numerį. Norėdami apskaičiuoti oro transporto tinklo parametrus, galite naudoti dalines vertes. Tada nepamirškite apie tašką, kuris atlieka skiriamojo ženklo vaidmenį.

Užpildę visus laukus, spauskite mygtuką „Apskaičiuoti“. Programa turi iš karto išduoti vertę, atitinkančią nurodytus parametrus. Taigi internetinis skaičiuoklė yra paprastas ir greitas būdas nustatyti komunikacijos kvadratūrą.

Tokių paprastų programų pagalba galite nustatyti ne tik kanalo sekcijos parametrus, bet ir kitus rodiklius. Skaičiuoklė leidžia rasti oro masių judėjimo greitį, atsparumą ir slėgio nuostolius sistemoje, taip pat apskaičiuoti ortakio izoliaciją.

Oro mainų greitį galima apskaičiuoti naudojant specialias lenteles arba naudojant formules. Svarbu iš anksto žinoti daugialypiškumą. Ar ji nustato oro kiekį, reikalingą normaliam vėdinimui 1 m? kambariai 1 valandą Šiuo atveju yra ir specialių stalų, tačiau jų vertės dažnai yra suapvalintos. Todėl ekspertai rekomenduoja atskirai nustatyti šį skaičių formulėmis.

Apsvarstykite formulę, kuri apskaičiuoja oro daugumą:

N = V / W, kur:

N yra daugumas (kartų skaičius / h);

V – 1 valandą į patalpą patekusio šviežio oro kiekis (m / H);

W yra kambario tūris (m?).

Kiekvienas iš pirmiau minėtų elementų atlieka labai svarbų vaidmenį sistemoje ir reikalauja atskiro skaičiavimo. Internete lengva rasti internetinį skaičiuoklį, kuris padės jums apskaičiuoti oro paskirstymo sistemos formas. Pagrindinis dalykas, kurio reikia tokį skaičiavimą atliekančiam asmeniui, yra dėmesingumas.

Oro kanalų ir jungiamųjų detalių skaičiavimas apima keletą pagrindinių geometrinių ir fizinių parametrų. Prieš įrengiant ventiliacijos sistemą, tokia operacija turi būti atliekama be gedimų. Suprasdami formules, galėsite nustatyti visas būtinas būsimos komunikacijos vertes be pinigų išlaidų. Atminkite, kad specialistai sugeba greičiau susidoroti su šia užduotimi, ir šiuo atveju klaidų tikimybė bus minimali.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: