Kapoto dėžutė: techninės specifikacijos ir modernios dizaino idėjos

Komfortas nėra padidėjęs poreikis, tai yra sąlygos, kurios padeda teigiamai paveikti asmens psichofizinę būklę. Siekiant, kad virimo metu nepatektų nuo šilumos ir kad būtų išvengta kvapų plitimo į kitas patalpas, virtuvėje reikia ventiliacijos angos. Estetikai ir apsaugai nuo nepageidaujamo poveikio jos dalys yra dedamos į gaubtą. Apie tai, kas gali būti dėžės ir kaip juos įdiegti, bus aptarta šiame straipsnyje.

Priverstinio vėdinimo sistemų veikimo principai

Virtuvės vėdinimas tapo būtina sąlyga normaliam kambario veikimui. Apskritai, virtuvės išmetimo sistema turi šiuos elementus:

 • variklis;
 • ventiliatorius;
 • filtrai;
 • vamzdžiai.

Variklis turi ventiliatorių, kuris tiekia užterštą orą į filtrus, kur riebalų dalelės ir deginimas yra įstrigę, tada srautai patenka į ortakį – į vamzdynų sistemą ventiliacijai. Yra dviejų tipų veikiančios išmetimo sistemos:

 • cirkuliuoja;
 • srautas.

Cirkuliacinė sistema apima užteršto oro įsiurbimą ventiliatoriumi, pernešant jį per kelis filtrus, kuriuose dūmai ir riebalai pirmą kartą nusėda, o tada pats oro srautas yra filtruojamas, o išvalytas oras grįžta atgal į kambarį. Tai brangi sistema, sunku valdyti, nes dažnai reikia valyti ir pakeisti filtrus.

Dažniausiai jie naudoja tokią oro valymo sistemą tais atvejais, kai jungimas prie bendrojo vėdinimo kanalo yra sudėtingas (realus butams) arba išorinis vėdinimo išėjimas yra privataus namo pastato fasade. Sistemos, kuriose valoma linija, yra labai populiarios, kai nešvarus oras, praėjęs per filtrą, yra pašalinamas iš išorės. Šioms sistemoms yra keletas privalumų:

 • efektyvesnis oro valymas;
 • lengva priežiūra;
 • už prieinamą kainą.

Tačiau tokia sistema reikalauja ventiliacijos dėžės. Todėl įrenginys yra šiek tiek sudėtingesnis, kai bendros ventiliacijos kanalo išdėstymas bus labai svarbus. Be techninių problemų sprendimo, reikia tinkamo dizaino pasirinkimo: virtuvė su ventiliacine dėže turi būti patogi ir estetiška.

Šios sistemos diegimo procesas vyksta esant vienai iš dviejų aplinkybių:

 • įrengimo vieta buvo įtraukta į statybos (ar remonto) projektą, o visi
 • parengiamieji darbai;
 • Būtina sukurti sistemą jau esamomis sąlygomis.

Daugelio tipų gaubtų, kurių parametrai ir techninės charakteristikos skiriasi priklausomai nuo vietos, gamyba leidžia pasirinkti tinkamą parinktį. Vėdinimo sistemos gali būti tokios:

 • būti statomi baldų dėkle;
 • pritvirtinti prie sienos;
 • esantis kampe;
 • pakabinti nuo lubų palei sieną;
 • imtis bet kokios lubos (salų gaubtai).

Įmontuotas gaubtas sumontuotas pakabinamose baldų spintelėse. Tai patogi, o ne susijusi su specialiu dizaino reikalavimu. Įtraukiama apatinė dalis, kuri dažniausiai būna tokiuose modeliuose, automatiškai paleidžia variklį, atneša sistemą į darbinę būklę. Vėdinimo dėžė tampa baldų dalimi, kurioje yra paslėptos jungtys, o tai labai supaprastina montavimą.

Sieninis gaubtas yra atvira virtuvės dalis, todėl, be techninių reikalavimų, jis turi turėti tam tikrą išvaizdą. Dėžutė yra paslėpta bendruoju atveju, ant plokščio stačiakampio paviršiaus yra valdymo ir apšvietimo skydas.

Mažesnėse virtuvėse sumontuoti kampiniai gaubtai. Korpuso supjaustyti kampai sumažina bendruosius konstrukcijos matmenis, kurie yra svarbūs mažoms erdvėms: išmetimo sistema neatrodo sudėtinga.

Pakabinami gaubtai pritvirtinti prie lubų. Specialieji reikalavimai yra taikomi dėžutės išvaizdai, kuri lieka atvira. Šis dizainas neužima daug vietos, palengvina darbo sienos suvokimą.

Salų gaubtai paprastai įrengiami virtuvėse su dideliu plotu, kai viryklė nėra šalia sienos, bet yra centre (arba yra nukreipta į bet kurią kryptį). Šis gaubtas, be funkcinio tikslo, yra vienas iš pagrindinių interjero elementų.

Išmetimo sistemos tradiciškai būna dvi formos: stačiakampės (kvadratinės) ir apvalios. Įterptųjų ir sienų modeliuose dažniausiai yra stačiakampio ventiliacijos dėžutė, plastikas arba metalas. Pakabinami ir salų gaubtai – apvalūs, metaliniai, nors stačiakampiai kabantys variantai yra gana dažni.

Geras patarimas! Apvalūs vėdinimo kanalai, skirti gaubtui, vizualiai atrodo mažiau stačiakampiai ir sėkmingai derinami su kitomis panašios formos interjero detalėmis, pavyzdžiui, suapvalintais kėdės ar orkaitės langais, mikrobangų krosnelėmis, su apvaliais stalo kraštais.

Dangtelio dalis, kurioje yra variklis, ventiliatorius ir filtrai, visada yra uždarytas ir turi estetinę išvaizdą. Tačiau, kaip ir jungiantis prie bendrojo vėdinimo kanalo arba į oro srauto išėjimą į išorę, yra modelių, kuriuose jau yra dėžės, tačiau yra ir tų, kurie turi būti įrengti atskirai arba padaro juos.

Dėžių gamybai naudojami du pagrindiniai medžiagų tipai: plastikas ir metalas. Išoriškai abu variantai atrodo reprezentatyvūs. Kalbant apie veiklą, vienas ir kitas tipas turi ir privalumų, ir trūkumų. Paruošti modeliai dažniausiai yra pildomi metalinėmis dėžutėmis. Nepriklausomai dažniau gaminami plastikiniai ortakiai virtuvės ekstraktams.

Vienas iš pagrindinių teigiamų savybių virtuvės gaubto dėžutėje yra prieinamumas. Tačiau ne tik šis pranašumas daro juos populiarus. Tokie oro išleidimai yra lengvai montuojami. Surinkimo principas yra vamzdžio ir lizdo metodas. Su tinkamu skaičiavimu montavimas nėra sudėtingas. Medžiagos savybės leidžia tokį langelį priimti. Vidinis paviršius yra lygus, ant jo nėra taip intensyviai sukauptų riebalų, degimo liekanos. Todėl dažnas valymas nebūtinas. Tinkamai veikdami tokius gaminius, gamintojai pateikia 50 metų garantiją.

Medžiaga nėra jautri korozijai, nesikaupia kondensato. Veikimo metu, ypač jei dėžutė turi didelį ilgį, dažniausiai kyla didelis triukšmo susidarymo klausimas. Plastikiniai modeliai, priešingai nei metalo, turi mažą triukšmo lygį. Šis indikatorius yra svarbus užtikrinant komfortą. Kaip teigiamą kokybę verta paminėti, kad yra daug komponentų variantų, todėl galite pasirinkti modelį bet kokioms techninėms sąlygoms. Apibendrinant pirmiau minėtą, galime pasakyti, kad pagrindiniai plastikinių dėžių privalumai yra:

 • maža kaina;
 • ilgas tarnavimo laikas;
 • techninė produkto kokybė, užtikrinant paprastumą;
 • mažas triukšmas.

Nuolat didėjant polimerų kokybei, plastikas išlieka pažeidžiama medžiaga mechaniniams pažeidimams ir aukštai temperatūrai. Jei ant išorinio paviršiaus patenka atvira saulės šviesa, tada su laiku ji tampa šiurkšta. Tai sukelia riebalinių nuosėdų kaupimąsi porose ir valymo proceso sudėtingumą. Įbrėžimų pėdsakai tampa labiau matomi, bendras estetinis lygis žymiai sumažėja.

Metalo gaminys yra patikimesnis dizainas. Populiariausi dėžutės iš nerūdijančio plieno. Jų pagrindinis eksploatavimo pranašumas yra palyginti lengvas valymas. Degimo pėdsakai, riebalai, plaunami bet kokiu plovikliu. Medžiaga, atspari mechaniniam poveikiui, nerūdijanti.

Ypatingas dėmesys skiriamas vizualinėms savybėms: stilingam, spalvingam, reprezentatyviam. Pabrėždami šiuos privalumus, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad šio tipo dėžutė tinka ne bet kuriam kambariui. Dizainas atrodo sudėtingas, todėl jis turi atitikti aplinkinių baldų dydį ir visą kambarį. Ši parinktis turi būti teisingai įvesta į virtuvės vidų.

Metalo dėžutės trūkumas gali būti laikomas aukštu triukšmo lygiu. Be to, pirštų atspaudai, kurie lieka lengvai ant paviršiaus, sukelia problemų – turėsite stengtis, kad gaubtas būtų švarus. Metalinę konstrukciją sunkiau montuoti. Jis turėtų būti priskirtas prie trūkumų ir spalvos monotonijos, nes tai prisideda prie riboto naudojimo.

Visai dažnai virtuvėse įrengtos cinkuotos vėdinimo dėžės. Medžiaga yra pagaminta iš cinkuoto metalo. Tai gana patvarus junginys, apsaugotas nuo korozijos, įrenginyje jis yra daug lengviau nerūdijančio plieno ir taip pat turi mažesnę kainą. Kalbant apie patvarumą, cinkas yra mažesnis nei nerūdijančio plieno. Tačiau įvairūs cinkuotų dėžių pakeitimai leidžia juos priimti.

Geras patarimas! Pasirenkant metalo dėžę išmetamosioms dujoms, turite būti tikri dėl medžiagos. Kartais cinkuotas plienas yra išduodamas nerūdijančio plieno gaminiui (ypač jei jis nebuvo apdailintas veidrodis). Verta atidžiai išnagrinėti dėžutę: cinkui būdingos dėmės – kristalizacijos modelis.

Venkorob virtuvėje yra svarbus dalykas visais atžvilgiais, todėl jo veikimas turėtų būti vertinamas dviem kryptimis:

 • techninis funkcionalumas, kuris sukuria mikroklimatą patalpoje išleidžiant orą, užterštą garais, plaukais ir riebalinėmis dalelėmis;
 • dizaino funkcionalumas – užpildyti interjerą estetika ir originalumu.

Sąlygos, būtinos geram vėdinimo sistemos veikimui, yra tarpusavyje susijusios, o jų sukūrimo problema yra reikalinga tik komplekse. Norint užtikrinti projektavimo reikalavimus, turite pasirinkti tinkamą formą, dydį, spalvą ir tt Tačiau galite padaryti geriausią pasirinkimą tik atsižvelgiant į vietą, kuri suteikia tinkamą ryšį. Jei vėdinimo dėžę reikia ištraukti per visą virtuvę, neįmanoma išsaugoti estetikos ir užtikrinti pakankamą oro srauto ištraukimo intensyvumą, o gana didelė virtuvės erdvės dalis. Nustatykite oro išleidimo angos vietą, priklausomai nuo sąlygų:

 • bendros vėdinimo veleno judėjimo vietos;
 • gaubto techninės charakteristikos;
 • kambario išdėstymas ir įrengimo būdas.

Dangtelis visada montuojamas virš viryklės. Kartais sunku rasti kompromisą tarp patogios maisto ruošimo vietos ir techninių reikalavimų, taikomų normaliam oro angos veikimui. Jei ventiliacijos dėžės ilgis yra 120-150 mm, nėra prarandamos gaubto vartotojų savybės. Kiekvienas tolesnis 50-70 mm sumažina oro srauto intensyvumą 10-12%.

Geras patarimas! Jei oro išleidimo kanalo ilgis yra didesnis nei 200 cm, reikia įsigyti ištraukiklį, kurio galia viršija optimalią virtuvės plotą 100–200 m / /.

Virtuvės vėdinimo sistemos veikimui būtina pasirinkti tinkamą išmetamųjų dujų kiekį ir apskaičiuoti oro išleidimo angos parametrus. Pagrindinis indikatorius renkantis langelį yra jo vidinis skyrius. Sistemos, kaip visumos, talpa priklausys nuo šio dydžio ir variklio galios.

Geras patarimas! Jei gaubtas veikia normaliai, bet pastovaus valymo pėdsakai, nedideli pažeidimai ir nuobodu spalva nesuteikia poilsio, nereikia pirkti naujo modelio, galite tiesiog įsigyti gaubtą atskirai.

Senoji plastikinė dėžutė, skirta ventiliacijai, padengta moderniu metaliniu korpusu, pagamintu iš nerūdijančio plieno, iš esmės pakeis išmetamųjų teršalų vietą virtuvės konstrukcijoje. Dažnai dizaino atsiradimo problema kyla keičiant virtuvės baldus. Spalvos ir formos keitimas naudojant šį priedą padės suderinti visus baldus.

Noras greitai išjungti gaubtą, kad būtų galima atsikratyti triukšmo, greičiausiai atsiras dėl netinkamo oro išleidimo kanalo įtaiso, neatsižvelgiant į jo matmenis ir išmetimo galią. Virtuvė su ventiliacijos dėžute, kurios dizainas pažeidžia bendrą stiliaus suvokimą, nepadeda jaustis patogiai. Išmetimo sistema, sumontuota su visais techniniais reikalavimais ir interjero ypatumais, suteiks ne tik švarų orą, bet ir komfortą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: