Gofravimo gaubtas: lengvas montavimas ir naudojimo paprastumas

Gofruoti vamzdžiai yra gana populiarūs, o jų naudojimo apimtis yra gana plati. Dažniausiai jie naudojami gaubtų sujungimui su vėdinimo sistema. Teigiamos savybės atsiranda dėl didelio našumo, o pagrindinis privalumas yra paprastas montavimas. Išmetimo gofravimas gali būti naudojamas dūmtraukių įrengimui arba ortakių montavimui. Šiame straipsnyje bus aprašyti jo tipai, charakteristikos, diegimo funkcijos.

Kas yra gofruotoji gofruotė: struktūros savybės

Gofravimas tapo populiarus dėl didelio efektyvumo kaip jungtis tarp ventiliacijos kanalo ir vėdinamo įrenginio. Jai būdingas paprastas montavimas, kurį gali atlikti net ir patyręs meistras be specialių įrankių. Dėl lanksčių gofruoto vamzdžio savybių lengvai sukuriamas norimas dydis ir forma.

Gofruotas vamzdis ventiliacijai turi gana paprastą struktūrą: jį sudaro metaliniai žiedai, padengti plonu izoliacinės medžiagos sluoksniu. Dažniausiai ši pakuotė yra pagaminta iš kelių sluoksnių laminuotos folijos. Daugeliu atvejų vamzdis yra cilindro formos. Yra tipų produktų, kuriuose pagrindinės medžiagos juostelės yra tiesiog spiralinės. Priklausomai nuo modelio tipo, juostelių storis gali būti 100, 120, 150 ml. Tarp jų yra tvirtai sujungtos su specialiomis užsegimo siūlėmis, kurios sujungia sandarumą.

Dėl suspaustų jungčių lankstus išorinis sluoksnis sulenkiamas į „akordeoną“, o kai jie ištempiami, vamzdis gali kelis kartus pakilti. Rėmo minkštumas leidžia ne tik tempti struktūrą, bet ir sulenkti stačiu kampu. Ilgam vamzdžiui gali būti suteikta serpentinė išvaizda, kuri leidžia ją naudoti neprieinamose vietose. Gofravimas – tai idealus pasirinkimas nepatogiam vėdinimo sistemos arba nedidelio buto išdėstymui.

Gofruotieji vamzdžiai gaminami iš įvairių ilgio, pagrindo formų ir skersmens medžiagų. Plastikiniai vamzdžiai gaminami skirtingomis spalvomis. Kainų diapazonas taip pat yra gana platus. Šie pagrindiniai skirtumai grindžiami gofravimo klasifikacija. Produktų gamintojai siūlo įvairius modelius – nuo spalvoto ir plono permatomo plastiko iki specialaus nerūdijančio plieno. Pasirenkant reikia vadovautis ne tik išorinėmis savybėmis, bet ir gaminio charakteristikomis bei paskirtimi.

Gofruoto vamzdžio apimtis yra labai plati. Didelio skersmens (daugiau nei 3,5 m) modeliai dedami po greitkeliais ir po geležinkeliu, kur jie veikia kaip sutvirtinimo sienos, esančios žemiau kanalizacijos kanalų. Radikaliai priešingi ploni modeliai naudojami kaip izoliacija arba vandens nukreipimas. Toks pavyzdys galėtų būti oro kondicionavimo gofravimas.

Geras patarimas! Nurodykite gofravimą, turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į spalvą ir jos harmoniją su interjeru, bet ir į tinkamą vamzdžio tipą, kuris turi siaurą paskirtį.

Ant išorinės gofracijos struktūros gali būti apskritimas, stačiakampis arba kvadratas. Gofruotų vamzdžių gamyboje naudokite įvairias medžiagas. Jų sąrašas yra labai platus:

 • cinkuotas plienas;
 • nerūdijantis plienas;
 • aliuminio folija;
 • tekstilės pluoštas;
 • skirtingo slėgio polietilenas, HDPE;
 • polivinilchlorido lakštai.

Kiekvienas iš šių tipų nusipelno atskiro dėmesio, nes jo tiesioginė paskirtis priklauso nuo medžiagos struktūros ir vamzdžio matmenų. Populiariausi šioje banguotose iš nerūdijančio plieno ar aliuminio sąrašo, kuris dažniausiai naudojamas namų ventiliacijos įrengimui. Remiantis gamybos metodais, gofruotieji vamzdžiai skirstomi į šiuos tipus:

 1. Rėmelis. Atvaizduokite metalinį rėmą, padengtą folija arba plėvele. Tokių ortakių lankstumas leidžia atkurti originalią neformuotą išvaizdą.
 2. Spiralinė banguota. Išimkite vidutinio lankstumo metalo juosteles. Produktas gali būti ištemptas dvigubai daugiau, tačiau pradinė padėtis jam nebus grąžinta.

Polietileno ar plastiko gofravimas yra tinkamas įrengiant santechniką, pavyzdžiui, tiekiant vandenį skirtingiems buitinių prietaisų tipams. Be to, gofravimas yra plačiai naudojamas įrengiant nuotekų vidines butų ištraukas, ypač po vonios kambariu ar kriauklėmis.

Įvairios medžiagos, iš kurių gaminamas produktas, ir gofruotųjų gabaritų matmenys rodo, kad jie plačiai naudojami įvairiose srityse. Įrengiant įvairius tinklus, naudojami ploni, žemo profilio, bet ilgai pagaminti plastikiniai arba polimeriniai vamzdžiai. Tai gali būti elektros, telefono, televizijos laidai, elektros ir šviesolaidiniai interneto kabeliai. Elektros laidų izoliacijai naudokite 15–40 mm skersmens gofravimą.

Šildymo sistemose naudojama mažiau lanksti metalografinė įranga, nes tokie vamzdžiai yra greitai ir lengvai montuojami. Norimą ilgio segmentą lengva sulenkti reikiamoje vietoje nekeičiant skersmens viduje, o tai leidžia sukurti šildymo sistemą sudėtingose ​​ir sunkiai pasiekiamose vietose.

Vėdinimo sistemoms tinka vamzdžiai su dideliu lankstumu. Gofruotųjų gofruotųjų skersmuo atitinka nuo 10 iki 15 cm dydžio, o kartais šie skaičiai siekia 20 ir net daugiau nei 30 cm, tačiau tokie variantai yra išimtys, nors juos galima lengvai rasti komercinėje srityje. Kaip medžiaga, skirta gaminti gofravimo įrangą, naudojamą virtuvės vėdinimo sistemoje, dažniausiai naudojama aliuminio folija. Dažniau vidaus sąlygomis naudojami plastikiniai arba nerūdijančio plieno vamzdžiai.

Tekstiliniai kanalai yra skirti ryšių sistemų gamybai pramoninėse patalpose, nes jie netrukdo laisvai cirkuliuoti orą. Jie plačiai naudojami mėsos perdirbimo įmonėse ar maitinimo įstaigose.

Aliuminio, cinkuoto gofravimo arba nerūdijančio plieno vamzdžiai naudojami ortakiams tiek pramonėje, tiek ir gyvenimo sąlygomis. Taip yra dėl metalo patikimumo ir ilgaamžiškumo.

Geras patarimas! Aliuminio gofravimas yra daug pigesnis nei jų cinkuotas metalas arba nerūdijantis plienas, bet kieti vamzdžiai turi daugiau išvaizdos.

Gofruotųjų vamzdžių sąraše populiariausias metalas yra aliuminis, kuris pasiekiamas dėl didelio atsparumo temperatūros skirtumams. Jis atsparus šalčiui -30 ° C, nedega ir nesilydo net + 250 ° C temperatūroje. Tai yra pagrindinis privalumas, leidžiantis naudoti gazolius dujų kolonėlėje, bet ne vienintelis. Kiti medžiagos privalumai pateikiami žemiau:

 • atsparumas ir cheminis atsparumas;
 • puikios aerodinaminės savybės;
 • paprastas montavimas, pasiektas lankstumu ir galimybe ištempti vamzdį iki norimo ilgio;
 • lengva pjauti, nes norimą ilgį galima sumažinti paprastomis žirklėmis;
 • platus norimo modelio skersmens pasirinkimas (nuo 100 iki 150 mm);
 • patvarumas;
 • nereikalauja papildomos apsaugos nuo išorinių poveikių netgi priekinėje pusėje;
 • priimtina kaina.

Reikėtų atkreipti dėmesį į nerūdijančio plieno kanalų ir aliuminio trūkumus:

 • ryški ir šiurkšta išvaizda;
 • pernelyg lengvas, todėl įrengimo metu susidaro įlankos;
 • nesugebėjimas grįžti į pradinę formą, ištempus vamzdį, kuriam reikia ypatingos priežiūros;
 • sunkumai skalbiant dėl ​​gofravimo daug kartų;
 • nesugebėjimas išmontuoti, nes gali būti pažeistas sandarumas.

Plastikinė gofruotė gaubtuose atrodo labiau reprezentatyvi ir mažiau pastebima, todėl nėra specialaus poreikio jį slėpti. Be to, medžiaga yra lengva ir gana ilga eksploatacijos trukmė – daugiau nei pusę amžiaus. Privalumai taip pat turėtų apimti atsparumą korozijai ir agresyvius agentus.

Gofruoto kanalo, pagaminto iš PVC, trūkumas yra aukštesnis triukšmo lygis, taip pat mažiau atsparus temperatūros poveikiui. Plastikiniai nudegina ir lydosi lengvai, todėl ji nėra tinkama dūmtraukių dujų ir katilų medžiaga.

PND gofravimas – vamzdis, pagamintas iš specialaus mažo slėgio polietileno. Jis skirtas drenažo sistemų klojimui, kabelių ir laidų apsaugai. Priklausomai nuo tikslo ir savybių, yra keletas produkto porūšių:

 1. Lengvas gofruotas vamzdis PND – gofruotas vamzdis viename sluoksnyje. Jo veislės naudojamos kabeliams arba įvairių skysčių siurbimui.
 2. Sveriama gofruota žarna PND turi didelį skerspjūvį, kuris reiškia, kad jis naudojamas skirtingomis darbo sąlygomis. Pvz., Tarkime, kad montuojama ant cemento skiedinio arba grįsta po žeme.
 3. Dvigubas sieninis PND vamzdis yra briaunota išvaizda ir sklandus vidurys. Toks produktas paprastai yra patvarus ir kaliojo, pasižymi dideliu našumu.
 4. Dviejų sienelių sustiprintas gofravimas taip pat turi du HDPE sluoksnius, tačiau tarp jų yra specialus metalo sluoksnis, kuris sustiprina jo stiprumo charakteristikas. Toks vamzdis gali atlaikyti sunkias apkrovas ir pasižymi didele žiedo standumu.

Geras patarimas! PND gofruoto vamzdžio negalima montuoti kaip karšto vandens transportavimo kanalą.

Tinkamo vamzdžio modelio parinkimui reikalingas individualus požiūris ir išsamus visų funkcijų tyrimas. Taip turėtų būti atsižvelgiama į šiuos pagrindinius kriterijus:

 • vamzdžio matmenys, ypač jo skersmuo ir ilgis;
 • gamybos medžiaga, paremta gofruotomis medžiagomis;
 • produkto kokybė;
 • išlaidas.

Siekiant, kad sujungimo vamzdžio skersmeniu nebūtų klaidingai apskaičiuota, būtina atidžiai išnagrinėti prie gaubtų pritvirtintas instrukcijas. Siekiant didesnio tikrumo, galite matuoti skersmenį. Rekomendacijų nesilaikymas gali turėti negrįžtamų pasekmių, kai net labai brangi įranga tinkamai neveiks. Standartiniai vamzdžių, sumontuotų ant gaubtų, skersmenys yra 10, 12, 12,5 ir 15 cm, kiti dydžiai yra daug mažiau paplitę, tačiau vis dar yra komerciškai prieinami. Dažniausiai gaubtų gamintojai pateikia parametrus, atitinkančius 100 ir 120 mm, ir tai yra nurodyti įrenginio montavimo ir eksploatavimo vadove.

Dažnai gamintojas kartu su rinkinio vėdinimo įranga parduoda ir prijungia ortakius. Tai idealiai tinka, jei vamzdžio ilgis atitinka virtuvės dydį. Priešingu atveju turėsite nusipirkti atitinkamo dydžio produktą. Ilgis yra pageidautinas matuoti prieš perkant vamzdį. Šiuo tikslu įprastas ruletė tinka. Matavimas gaunamas iš išmetimo vamzdžio į ventiliacijos veleno įėjimą, stebint griežtą būsimos vamzdžio eigos trajektoriją.

Mes neturėtume pamiršti, kad gofravimas gali ištiesti ir sulenkti. Kai kuriems modeliams šis parametras atitinka 180 °, kuris leidžia pasirinkti optimalų vėdinimo kelio klojimo kelią. Taip pat verta paminėti, kad vamzdžio įrengimas jau yra išplėstinė.

Medžiaga, iš kurios gaminamas vėdinimo kanalas, yra labai svarbus. Ypač reikėtų apsvarstyti pirmiau išvardytų metalų ir plastiko produktų privalumus ir trūkumus. Be to, būtina prisiminti apie didelio triukšmo lygio plastikinius gaminius, tačiau taip pat būtina pabrėžti jų aukštas estetines savybes, leidžiančias montuoti vamzdį, kai maskavimas yra sunkus.

Produkto viduje po 7-10 metų atsiranda įspūdingų plokštelių formų, kurių negalima pašalinti. Todėl pasibaigus šiam tarnavimo laikui, gofravimas turi būti tiesiog pakeistas. Jei vamzdžio trajektorija susideda iš daugybės lenkimų, tada efektyvus eksploatavimo laikas yra maždaug perpus. Naujos sistemos išmontavimas ir montavimas atliekamas pagal anksčiau aprašytas instrukcijas.

Tinkamas ir apgalvotas kanalų pasirinkimas, taip pat pastovus montavimas pagal instrukcijas tiesiogiai veikia ventiliacijos sistemos kokybę ir jos eksploatavimo laiką. Taip pat svarbu kruopščiai valdyti ir laiku pakeisti vamzdį. Netgi gana ilgas gofruotas aliuminio vamzdis nepažeis bendros virtuvės išvaizdos, jei tinkamai organizuosite ventiliacijos sistemos užtvarą. Visų šių veiksnių derinys užtikrina tokio primityvumo ilgaamžiškumą ir patikimumą, iš pirmo žvilgsnio, tokius produktus kaip gofracijos piešimui.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: