Buto oro valytuvas: kaip pasirinkti prietaisą, skirtą naudoti namuose

Straipsnyje išsamiai aptariamas toks naudingas prietaisas kaip buto oro valytuvas: kokio tipo prietaisą pasirinkti namams, esamų struktūrų tipus, jų klasifikaciją, funkcines ir technines savybes, privalumus ir trūkumus, geriausių rinkos modelių įvertinimą, apžvalgas ir kainas. Tekste pateikiamos naudingos rekomendacijos, kaip pasirinkti aukštos kokybės buitinį prietaisą.

Buto oro valytuvas: kaip pasirinkti prietaiso tipą

Kambario oro švarumas turi didelę įtaką asmens gerovei ir jo sveikatai. Ypač jautrūs taršai yra žmonės, kenčiantys nuo alerginių reakcijų ir kenčia nuo bronchinės astmos. Tokiais atvejais nepakaks nupirkti drėkintuvą, oro valytuvas bus puikus papildymas kovoje už patogias gyvenimo sąlygas bute ar namuose.

Dauguma įrenginių yra skirti kovoti su populiariais namų alergenais:

 1. Dulkių dulkių dalelės savaime nekelia rimtos grėsmės žmonėms. Pavojus slypi jose gyvenančiose erkėse, naminių gyvūnų baltymų dalelėse, grybų ir pelėsių sporose.
 2. Žiedadulkės – žiedadulkės iš augalų patenka į namus per langus. Šis alergenų tipas yra sezoninė problema, tačiau pasekmės gali trukti beveik metus.
 3. Pleiskanos ir naminių gyvūnėlių plaukai taip pat nėra pavojingi žmonėms, kenksmingas poveikis atsiranda dėl baltymų, kuriuos gamina naminių gyvūnėlių organizmas ir pritvirtintas prie jo.

Oro valymas atliekamas specialiais filtrais, kurie palaiko alergenus struktūros viduje. Prietaisai klasifikuojami pagal viduje įrengto filtro paskirtį ir tipą. Parduodant yra oro valytuvai be keičiamų filtrų. Jie yra mažiau higieniški nei prietaisai su pakeičiamomis filtravimo sistemomis, tačiau jie turi mažesnę kainą.

Atkreipkite dėmesį! Visiškai išimkite iš oro visų tipų alergenus, kurių negalima valyti. Tačiau aukštos kokybės prietaisai susiduria su dauguma jų. Parduotuvėse galite įsigyti universalių prietaisų, įskaitant drėkinimo ir oro valymo funkciją.

Valymo procesas grindžiamas plazminiu filtru. Jis sudaro elektrostatinį lauką, pritraukdamas dulkių daleles. Šis prietaiso tipas yra gana populiarus tarp vartotojų. Filtras yra metalinė plokštė, kurią lengva valyti ir nereikia pakeisti. Pakanka juos nuplauti tekančiu vandeniu.

Tačiau, kadangi oro valytuvai nuo dulkių, šie prietaisai nėra tokie veiksmingi. Elektrostatinio (plazmos) įrenginio galimybės leidžia susidoroti tik su tam tikru kiekiu dulkių dalelių. Iš kambario oro galima pašalinti tik 80-90% taršos.

Jei patalpoje yra per daug dulkių, įrenginys negali susidoroti su kokybišku tokių tūrių valymu. Dėl šios priežasties, siekiant efektyviau valyti namo oro masę, reikės įrenginio su keliais laipsnių valymo laipsniais. Alergiškiems žmonėms ir astma sergantiems žmonėms geriau rasti kitą galimybę.

Oro valytuvai su jonizacijos funkcija yra sudėtingi. Įrenginyje yra keletas elementų, kurie atlieka įvairius valymo būdus. Tai užtikrina aukštą oro masių gryninimą iš įvairių priemaišų, kurios gali būti kenksmingos žmonėms.

Jonizatoriaus veikimo principas:

 1. Dėl įmontuoto ventiliatoriaus konstrukcijos viduje yra užterštos oro masės.
 2. Putų filtras atlieka išankstinį šiurkštų valymą, dėl kurio išlaiko dideles dulkių daleles.
 3. Oras teka per fotokatalizatoriaus filtrą. Yra toksinių ir cheminių medžiagų naikinimas, taip pat kvapų pašalinimas.
 4. Ultravioletinė lempa su baktericidiniu poveikiu dezinfekuoja orą.
 5. Plokštės, kurios sukuria elektrostatinį lauką, filtruoja mažas dulkių daleles iš oro.
 6. Specialus prietaisas generuoja neigiamo krūvio jonus, kurie perduodami į orą.
 7. Per išleidimo groteles išvalytas ir dezinfekuotas oras grįžta į kambarį.

Geras patarimas! Naudojant šį oro valytuvą nuo dulkių namuose, sausas ir šlapias valymas turėtų būti atliekamas dažniau. Tai daroma siekiant pašalinti dulkes, kurios nusėda ant paviršių.

Šio įrenginio veikimo principas tuo pačiu metu yra jo privalumas. Prietaisas savaime nesikaupia užteršimo, todėl filtravimo sistemos nereikia reguliariai keisti. Taigi prietaiso savininkas išvengs papildomų jo priežiūros išlaidų. Metalinės plokštės lengvai nuplaunamos tekančiu vandeniu. Norint išlaikyti darbinį filtrą, pakanka jį siurbti.

Oro valytuvų su HEPA filtrais ypatybės

Jei būtina atlikti aukštos kokybės oro valymą nuo dulkių dalelių, prietaisas su HEPA filtravimo sistema taps geriausiu apartamentų oro valytuvu. Pavadinimas yra „High Energy Particulate Arrestance“, kuris pažodžiui iš anglų kalbos reiškia „labai efektyvų dalelių sulaikymą“.

Tokie įrenginiai turi sudėtingą konfigūraciją ir sudaro akordeoną, kurį sudaro pluoštinė medžiaga. Filtro tankis yra toks didelis, kad tarpas tarp pluoštų yra tik keletas mikronų.

Įrenginių viduje įrengtas ventiliatorius. Oro srautą į oro valytuvą pritraukia HEPA filtras, kuriame srautai valomi ne tik iš mikroskopinių dulkių dalelių, bet ir joje gyvenančių bakterijų bei augalų žiedadulkių. Efektyvumas yra beveik 100%. Dėl šios priežasties šios rūšies įranga yra laikoma vienu optimaliausių variantų butams, kuriuose gyvena alergijos žmonės.

Geras patarimas! Kad prietaisas išlaikytų tokį didelį efektyvumą, jį reikia valyti dulkių siurbliu bent kartą per mėnesį. Modulis keičiamas filtravimui 1-2 kartus per metus. Šios procedūros dažnumas priklauso nuo oro valymo kokybės ir užteršimo lygio.

Fotokataliziniai valikliai, kaip ir nefiltruojantys prietaisai, atlieka palaipsnį valymą. Dėl šios priežasties įrenginys susiduria ne tik su įvairaus dydžio dulkių dalelių pašalinimu iš oro, bet ir su pelėsių sporų, grybų, dulkių erkių šalinimu. Šie veiksniai yra alergijos provokatoriai.

Šio tipo prietaisas būtinai turi UV lempą ir katalizatorių. Be to, konstrukcijoje yra jonų generatoriai, anglies filtras ir plokštės, kurios sudaro elektrostatinį lauką. Prarijus užterštą orą iš anksto išvalomas dulkių filtras, esantis prie įėjimo. Jis išlaiko didžiąją didelių dulkių ir naminių gyvūnų plaukų dalelių dalį.

Po to oro masės patenka į kamerą, kur jos yra veikiamos ultravioletinės lempos ir katalizatoriaus šviesos. Todėl prasideda fotokatalizės procesas. Šio proceso metu toksiški teršalai ore suskaido iki saugių medžiagų būklės. Kitaip tariant, produkcija yra anglies dioksidas, vanduo ir deguonis. Po šios procedūros prietaiso viduje nėra jokių dulkių nuosėdų, todėl nereikia dažnai keisti filtro.

Daugelis pirkėjų nori įsigyti fotokatalitinį oro valytuvą savo namuose ir dėl kelių priežasčių:

 1. Statybinių medžiagų išskiriamų formaldehido dūmų ir fenolio pašalinimas. Tokios medžiagos yra pluošto ir medžio drožlių plokštės, kurių pagrindu pagaminti baldai.
 2. Išmetamųjų dujų šalinimas iš gatvės į namus per langų angas. Tiesą sakant, miesto apartamentuose greitkelių namuose.
 3. Efektyvus suodžių ir anglies monoksido šalinimas namuose, kuriuose gyventojai naudojasi virykle ar židiniu.
 4. Dulkių pašalinimas kartu su jame esančiais kenksmingais mikroorganizmais (bakterijos ir virusai).
 5. Oro pašalinimas iš gyvūnų, naminių ir augalinių alergenų.
 6. Pašalinti organinius junginius, kurie išgaruoja iš buitinių miltelių ir tirpalų.

Atkreipkite dėmesį! Šios klasės prietaisams dažniausiai būdingas mažas elektros energijos suvartojimas. Jie yra ekologiški ir saugūs. Tuo pačiu metu valikliai reikalauja minimalios priežiūros. Pakanka valyti dulkių siurbliu tik kartą per šešis mėnesius.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, paaiškėja, kodėl butu pirkti oro valytuvą, atsižvelgiant į fotokatalizės procesą, yra pelninga. Kita vertus, valymo efektyvumas, priklausantis svarbiausių šių prietaisų privalumų kategorijai, gali būti laikomas trūkumu.

Masės, važiuojančios per konstrukciją, yra kruopščiai išvalytos, kad išeinant į orą yra ne tik kenksmingi, bet ir neutralūs žmogaus mikroorganizmams. Prietaisas tiesiog negali atskirti vieno nuo kito. Vėliau toks sterilus oras gali neigiamai paveikti vaikų imuninę sistemą. Dėl šios priežasties neturėtumėte pernelyg kruopščiai išvalyti kambarius, kuriuose vaikai gyvena.

Ozonizatorius – įtaisas, skirtas oro valymui dėl nedidelio ozono kiekio. Ozonas yra dujos, kurios yra labiausiai paplitusio deguonies dalis. Didelėse koncentracijose šis elementas turi neigiamą poveikį visiems gyviems organizmams, todėl jis plačiai naudojamas patalpų dezinfekavimui ir mikrobų naikinimui.

Po to konteineris yra pripildytas vandeniu ir dizainas paruoštas naudojimui, tiesiog užtenka uždaryti dangtį ir įjungti ventiliatorių. Tai yra paprasčiausias būdas sukurti prietaisą oro valymui ir drėkinimui. Siekiant maksimalaus efektyvumo, rekomenduojama įsigyti aukštos kokybės prietaisą ir nepamirškite reguliariai keisti filtrus.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924