Srautinio vandens tiekimo filtras: kaip pasirinkti ir įdiegti įrenginį

Šiandien daugelis jau tiesiog negali įsivaizduoti savo gyvenimo be vandens filtrų. Galų gale, tiekiamo vandens kokybė toli gražu nėra ideali, todėl rūpintis savo sveikata reikalauja pastangų ir finansinių investicijų. Tačiau yra ir tų, kurie tiesiog turi nuspręsti, kurį pagrindinį vandens filtrą pasirinkti. Apsvarstykite kiekvieno tipo sistemos privalumus, ypač jų diegimą ir naudojimą.

Srauto tekėjimo vandens filtras: sistemos privalumai ir trūkumai

Pagrindiniai filtrai turi daug privalumų, kurie gali patvirtinti jų naudojimą namuose:

  • Dėl valymo, kurį atlieka pagrindiniai filtrai, pagerėja ne tik techninės vandens savybės, bet ir jo skonis. Visų pirma išnyksta balinimo miltelių kvapas ir skonis;

  • filtravimas leidžia jums padaryti ne tik skanesnį, bet ir sveikesnį vandenį. Jos tiesioginis naudojimas ir maisto ruošimas turi teigiamą poveikį sveikatai;
  • Visi buitiniai prietaisai, kurie liečiasi su vandeniu, trunka daug ilgiau, jei vanduo bus pirmą kartą išvalytas;
  • pagrindiniai filtrai yra nedideli ir neturi daug vietos, o kasečių keitimas yra labai paprastas ir greitas;
  • Tinkamai tvarkant ir reguliariai prižiūrint, tokių filtrų tarnavimo laikas yra pakankamai ilgas.

Sunku kalbėti apie rimtus trūkumus, susijusius su pagrindinių filtrų naudojimu. Greičiau kalbame apie kai kuriuos subtilumus ar niuansus:

  • kasetės priežiūra, būtent, valymas užsikimšus arba pakeitus elementą nauju, bus atliekamas rankiniu būdu;
  • Labai sunku įdiegti tokį filtrą. Labiausiai tikėtina, kad turėsite ieškoti atitinkamos kvalifikacijos kapitono, kuris galės atlikti šią procedūrą aukštos kokybės. Tai, žinoma, pareikalaus tam tikrų finansinių investicijų iš jūsų.

Tačiau šie nedideli trūkumai nesumažina visų teigiamų aspektų, susijusių su šio tipo vandens filtravimo įrenginiais. Priežiūra yra labai paprasta, o ilgalaikis naudojimas yra daugiau nei verta visų pinigų, nupirktų ir sumontavus filtrą.

Ilgalaikis prastos kokybės vandens naudojimas gali sukelti daugelio skirtingų ligų atsiradimą ir vystymąsi. Tačiau kalbant apie vandens kokybę, kuri teka mūsų vandens vamzdžiuose, dėl kokios nors priežasties, nepriimama. Tačiau jos papildomas valymas yra ne tik užgaidos, bet tikroji būtinybė.

Norint tiksliai suprasti, kokio tipo filtrą reikia, turėtumėte pradėti cheminę vandens analizę. Specialioje laboratorijoje atliekami tyrimai, kuriuose nustatomas tam tikrų mėginių buvimas ir kiekis. Tai būtina, nes priklausomai nuo gyvenamosios vietos, miesto ir kartais kaimynystės, cheminė vandens sudėtis gali labai skirtis.

Tarp priemaišų, turinčių neigiamą poveikį žmonių sveikatai, tačiau tuo pačiu metu yra beveik visur – kalcio, magnio, geležies ir chloro. Dažnai turime susidoroti su patogeninių bakterijų plitimu per vandenį. Be to, dažnai nustatoma, kad tiekiamas vanduo yra užterštas pesticidais. Nors tai dažniau pasitaiko privačiuose namuose nei apartamentuose.

Nei vandens išvaizda, nei jo kvapas ar skonis neleidžia mums tiksliai nustatyti, kurios priemaišos užpildo mėginį. Todėl laboratorinė analizė yra privaloma procedūra, kuri turi būti atlikta prieš priimant sprendimą, kuris vandens filtras bus naudojamas namams.

Atkreipkite dėmesį, kad priemaišos, esančios bute ir namuose, gali būti visiškai skirtingos. Taigi, namuose kalkių filtras vandenyje yra dažnas reiškinys, o daugiabučių namų vandentiekio sistemoje toks mišinys yra gana retas.

Geras patarimas! Jei gyvenate daugiabučiame name, galite paprašyti savo kaimynų, jei kas nors planuoja įdiegti filtrą ir sumokėti už vandens analizę klube.

Pagrindinis šios rūšies prietaisų bruožas – montavimas atliekamas tiesiai prie vandens tinklo. Tiksliau sakant, prietaisas įsiurbia į vamzdį, sukurdamas barjerą, per kurį vanduo patenka į namą ar butą. Filtras sulaiko visas mechanines priemaišas, taip pat valo vandenį iš kai kurių cheminių junginių.

Kitas bruožas yra didelis filtras. Laikoma, kad standartinis indikatorius šiuo klausimu yra nuo 20 iki 50 litrų per minutę. Paprastai tai yra daugiau nei pakankamai veikimo sąlygomis įprastame bute ar name. Kitas klausimas yra tai, kad tam tikri reikalavimai yra taikomi sistemai daromam spaudimui. Taigi, normaliam pagrindinio srauto filtro veikimui, jis turi likti 0,1-0,5 bar.

Pagrindiniai filtrai vandens valymui bute ar name yra suskirstyti į keletą tipų, priklausomai nuo to, kokią pagrindinę funkciją jie atlieka. Trumpai apsvarstysime visas parinktis ir bandysime nustatyti, kokiomis veiklos sąlygomis jis bus tinkamiausias.

Pirkti šiurkščiavilnių vandens filtras yra verta, jei, atlikus tyrimą, nustatyta, kad vandenyje yra didelis mechaninių priemaišų kiekis. Tokį įtaisą sumontavote tiesiai į sistemos įvažiavimo vietą, kuri leidžia jums pateikti visus buitinius prietaisus su išgrynintu vandeniu. Ir tai žymiai pailgina jų tarnavimo laiką.

Tokių filtrų veikimo principas yra toks: specialus tinklas (o kai kuriuose modeliuose – kelis kartus iš karto) sulaiko priemaišų daleles, neleidžiančias joms toliau eiti palei vamzdį. Patogiai tokių prietaisų tarnavimo laikas praktiškai yra neribotas, tačiau reikia nepamiršti, kad tinklai patys turi būti reguliariai valomi. Priešingu atveju jie užsikimš, o vanduo nustos tekėti įprastai.

Stambūs vandens filtrai butui taip pat skirstomi priklausomai nuo to, ar jie skirti šaltam ar karštam vandeniui. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad karšto vandens filtras turi būti pagamintas iš karščiui atsparios medžiagos. Dažniausiai šiam tikslui naudoti nerūdijančio plieno, specialių plastiko ar polimerinių medžiagų.

Geras patarimas! Įsidėmėkite, kai įrengiate butą: karšto vandens filtrai taip pat gali būti naudojami šaltam vandeniui, bet priešingai – jokiu būdu.

Vandens valymo filtrai užtikrina išsamesnį valymą naudojant ne vieną, bet kelias technologijas vienu metu. Šiuo tikslu naudojamos sorbcinės kasetės, kurios leidžia pašalinti net labai mažas priemaišų daleles.

Taip pat galite nusipirkti smulkų vandens filtrą, kuris veikia ultravioletinėje spinduliuotėje. Ši technologija leidžia išvalyti užterštą vandentiekio vandenį, tinkamą gerti ir virti.

Terminas „minkštiklis“ reiškia cheminio junginio, pvz., Natrio polifosfato, naudojimą. Susilietus su tokiu filtru, vanduo išvalomas, tačiau jo negalima naudoti gėrimui ar virimui. Tokie įtaisai naudojami kaip prevencinė priemonė buitinių prietaisų skalės atsiradimui ir montuojami tik tiesiai prie prijungimo taško su prietaisais arba ant pagrindinės linijos iš karto po šiurkščio filtro.

Vandens filtras"Новая вода"

Moderniausi tokių filtrų modeliai yra aprūpinti magnetine impulso technologija. Ir pagal apžvalgas, magnetinis vandens filtras pašalina poreikį reguliariai prižiūrėti. Be to, dauguma šių modelių yra universalūs ir gali būti naudojami tiek karštam, tiek šaltam vandeniui.

Gautas magnetinis laukas susiduria su skalės išvaizda, kuri yra padidėjusio kalcio ir magnio kiekio vandenyje rezultatas. Tačiau pačiuose įrenginiuose ši reakcija neturi neigiamo poveikio.

Labiausiai universalus visų esamų variantų laikomas filtrais, turinčiais granuliuotą apkrovą. Jie geriau valo vandenį nei kiti ir leidžia atsikratyti chloro, įvairių druskų, metalo ir kitų mechaninių priemaišų, kurios gali būti joje. Taigi granuliuoti pagrindiniai filtrai sujungia gebėjimą valyti ir minkštinti vandenį, veikdami kaip labiausiai universalus įrenginys.

Išoriškai tokio įrenginio kūnas yra panašus į balioną. Tuo pačiu metu galingi įrenginiai yra gana dideli. Todėl geriau juos įdiegti į technines patalpas, kuriose vamzdžiai turi pakankamai didelį skersmenį. Vidutinis tokio filtro našumas yra 25 kubiniai metrai per valandą. Ši suma yra pakankama švariam vandeniui tiekti ne tik butui ar namui, bet ir mažai įmonei.

Nusprendę, kokią pagrindinę funkciją įdėjote į vandens filtrą, turite išspręsti ne daugiau paprastos užduoties ir pasirinkti geriausią gamintoją. Čia geriausias vadovas jums bus klientų, kurie jau naudoja vieną ar kitą prietaiso modelį, apžvalgos. Dauguma vartotojų šiandien nori naudoti „Geyser“, „Aquaphor“ ir „Honeywell“. Galbūt šiandien jie gali būti vadinami populiariausiais.

„Geyser“ pagaminti filtrai tapo populiarūs dėl visuotinių savybių ir gebėjimo įrenginį montuoti tiek į šaltą, tiek karštą vandenį. „Geizeris“ vandens filtrų kasetės gali efektyviai valyti iš visų rūšių priemaišų, įskaitant geležį, druskas ir tt

Geras patarimas! Jei norite išlaikyti valymo efektyvumą pradiniame lygmenyje, filtrų kasetės turi būti reguliariai keičiamos. Todėl neviršykite rekomenduojamo naudojimo laikotarpio.

Žinoma, daug geriau teikti pirmenybę įmonei, kuri jau turi tam tikrą vardą ir reputaciją. Tai susiję ne tik su vietiniais gamintojais, bet ir su tais, kurie daugelį metų turi lyderių pozicijas visame pasaulyje. Panašią charakteristiką galima priskirti ir įmonei „Honeywell“.

Kalbant apie mechaninius valymo įrenginius, „Honeywell“ neabejotinai yra pripažinta geriausia. Jų kasetės nereikia keisti ir gali būti lengvai valomos paprastu vandeniu. Taigi ateityje neturite jokių papildomų išlaidų. Be to, šios įmonės filtrai užtikrina ypatingą vandens tiekimo sistemos apsaugą nuo slėgio padidėjimo. Nors verta paminėti, kad tokie prietaisai nėra pernelyg pigūs.

Kalbant apie gerai žinomą gamintoją „Aquaphor“, jų pagrindiniai vandens filtrai namams yra gana nedideli, tačiau tuo pačiu metu jie jokiu būdu nėra prastesni valymo požiūriu į savo užsienio konkurentus. Pasak kūrėjų, praėjus filtrui, vanduo yra visiškai tinkamas virti ir gerti. Be to, dėl nuodugnios priemaišų valymo jo skonis tampa daug geresnis.

Vandens valymo įrenginių kaina yra atskira problema, kuri taip pat reikalauja dėmesio. Galų gale, ne visi yra pasirengę išleisti filtrą pirkti rimtus pinigus. Ir kas nors priešingai yra pasirengęs investuoti vieną dieną, kad ir toliau gautų aukštos kokybės išgrynintą vandenį. Dėl šios priežasties tokių prietaisų kainos turi gana didelį diapazoną, kuriame kiekvienas gali rasti sau tinkamą pasirinkimą.

Grubaus vandens filtrų kainos prasideda nuo kelių šimtų ir gali siekti kelis tūkstančius rublių. Visų pirma tai priklauso nuo medžiagos, kuri buvo naudojama gamybai. Taip pat atsižvelgiama į tai, kaip atliekamas filtravimas, taip pat į prekės ženklą.

Geras patarimas! Atkreipkite dėmesį, kad karšto vandens filtro įrengimas bute kainuos daug daugiau. Taip yra dėl to, kad tokių prietaisų gamybai reikalingos specialios karščiui atsparios medžiagos.

Paprasčiausias filtras, kurį galima montuoti ant šalto vandens linijos, jums kainuos apie 500 rublių, o tas pats prietaisas, skirtas karštu vandeniu, svyruoja nuo 1500 iki 1 900 rublių. Žinoma, tai yra paprasčiausias ir pigiausias rinkoje pasirinkimas. Aukštesnės kokybės žinomų gamintojų modeliai jums kainuos apie 5000–7000 rublių. Paprastai brangiausi yra įrenginiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: