Kanalizacija privačiame name: schema, įrengimo gylis

Nuotekos privačiame name: schema, vamzdžio dugno išleidimo anga gylis, montavimo taisyklės – visa tai turi būti žinoma ir aiškiai įsivaizduojama prieš montavimą. Jo prietaiso teisingumas yra raktas į patogų gyvenimą. Šiandien visai įmanoma įrenginio nuotekos privačiame name su savo rankomis. Įrengtas privačių namų kanalizacijos sistemai taikomi griežti sanitarinių standartų, ekologiškumo ir paprasto naudojimo reikalavimai. Kad būtų laikomasi jų reikalavimų, reikia sukurti kompetentingą integruotą metodą viso sistemos kūrimo etape.

Kaip nuotekos privačiame name: schema, vamzdžių klojimo gylis ir įrangos parametrai

Statant privačius priemiestinius būstus, dažniausiai naudojami individualūs projektai, todėl neįmanoma sukurti tipiško nuotekų projekto, kuris galėtų būti taikomas be jokių parametrų pokyčių. Tačiau yra pagrindiniai kanalizacijos sistemų projektavimo etapai ir taisyklės. Pradiniame etape visuomet sukuriama bendroji nuotekų sistema privačiame name.

Išorinio dujotiekio dengimo gylis ir septinių rezervuarų panardinimas apskaičiuojamas pagal klimato sąlygas ir dirvožemio geologines savybes. Visa sistemos pajėgumą lemia nuolat gyvenančių gyvenamųjų patalpų skaičius ir tam tikrų sanitarinių įrenginių prieinamumas.

Bet kuri nuotekų sistema yra kelių tarpusavyje susijusių modulių derinys:

 1. Vidinė vamzdynų sistema susideda iš tam tikro skaičiaus kanalizacijos vamzdžių, prijungtų prie vieno kanalo jungiamųjų detalių. Jis turi vieną išėjimą iš namų ir prijungtas prie išorinės nuotekų sistemos per atbulinį vožtuvą, kuris neleidžia vandeniui patekti į jį, kai išoriniai rezervuarai perpildomi. Vidaus tinklai gali būti ne tik pačiame namuose, bet ir kitose gerai prižiūrimose patalpose. Šiuo atveju iš kiekvienos iš jų bus atskira išvažiavimas į išorinę sistemą.
 2. Išorės nuotekos gali būti: talpykla, talpykla, septikas arba biologinės valymo stotis. Priklausomai nuo jos sudėtingumo ir matmenų, bendra sistema gali turėti skirtingą prietaisą ir veikimo principą. Jis jungiasi su visomis vietose esančiomis struktūromis, kuriose yra vidiniai kanalizacijos tinklai.
 3. Storm kanalizacija, kuri ne visada yra vietoje. Ji gali turėti atskirą nutekėjimą ir gali būti prijungta prie bendros kanalizacijos sistemos, jei jos leidžia.

Statant nuotekų sistemą privačiame name su savo rankomis, kiekvienas visos sistemos elementas turėtų būti optimaliai parenkamas ir prijungtas prie tinklo, kur to reikalauja standartai. Tam atlikti šie skaičiavimai:

 • nustato kiekvieno sanitarinio įrenginio montavimo vietą namo viduje pagal taisykles ir taisykles. Taip pat yra sukurtas šių įrenginių prijungimo prie sistemos metodas;
 • pasirinkti iš nuotekų šalinimo iš sistemos metodą. Yra projektų spaudimo ir gravitacijos versijos. Privačiuose namuose dažniausiai naudojamas paprastesnis antrasis variantas. Tačiau šiuo atveju apskaičiuokite vamzdžio kampą;
 • kanalizacijos vamzdžių kampas labai priklauso nuo jų skersmens ir, žinoma, ilgio. Pagal standartus, vamzdis turi būti pakreiptas 50 mm 3 cm skersmeniu kiekvienam matuokliui, vamzdis, kurio skersmuo yra nuo 100 iki 110 mm iki 2 cm / m. Jei vamzdžių skersmuo didesnis nei 160 mm, pakanka 0,8 cm / mp nuolydžio;

 • apskaičiuoti reikiamą tiekimo vamzdžio skersmenį, įvertinti kiekvieno sanitarinio įrenginio pajėgumą;
 • rasti optimalią vietą stacionariems ir nuotekų vamzdžiams įrengti. Šis dizainas padeda kompensuoti slėgį visoje sistemoje.

Geras patarimas! Projektuojant nuotekų sistemą svarbi užduotis yra sumažinti kampų skaičių. Tai sumažins tokių vietų užsikimšimo riziką.

Lauko nuotekų projektavimo metu atsižvelgti į aplinkosaugos reikalavimus, taikomus sodininkystei. Pavyzdžiui, gręžinio ar šulinio artumas, tiekiantis geriamąjį vandenį, neleidžia statyti septinių rezervuarų be daugiapakopio valymo.

Be to, atsižvelgiama į drenažo metodą. Tai gali būti centralizuotas iššūkis, bet dažniausiai naudojama atskira šalinimo sistema. Sandėliavimo talpa ir valymo įrenginių veikimas priklauso nuo namuose gyvenančių žmonių skaičiaus ir vandens suvartojimo.

Išorės nuotekos turi būti neatskiriamos nuo vidinio kanalizacijos vamzdžių paskirstymo. Kai privačiame name ruošiama nuotekų sistema, išleidimo vamzdžio klojimo gylis turi būti žemesnis už dirvožemio užšalimo lygį, arba turi būti numatyta efektyvi šildymo ar šilumos izoliacijos sistema.

Atliekų šalinimo įrenginio išdėstymo taisyklės yra šios:

 1. Normalus cesspool – 15 m nuo namo rūsio sienų.
 2. Perpildymo šulinys turi būti ne arčiau kaip 12 m.
 3. Bet kokio tipo septikas – 5 m.
 4. Šiuolaikinės biologinių valymo stočių galima pasiekti iki 3 m.

Geras patarimas! Turint didelį atstumą nuo bako, būtina gaminti aukštos kokybės išorinio vamzdyno izoliaciją. Norėdami tai padaryti, vamzdis apvyniotas izoliacine medžiaga ir, jei įmanoma, suvyniotas į šildymo laidą.

Visas nuotekų tiesimo procesas gali būti lengvai suskirstytas į keletą etapų.

Šiame etape parengti bendrą sistemos brėžinį. Ypatingas dėmesys skiriamas vidaus ryšiams. Tai labai padės apskaičiuoti vamzdžių ir kitų dalių poreikius.

Vamzdyną dažniausiai prijungia 50 mm skersmens vamzdžiai. Priekinis stovas ir horizontalūs vamzdžiai, išeinantys į namo išėjimą, yra 100–110 mm skersmens. Ventiliatoriaus vamzdis yra pagamintas iš panašaus skersmens į stove ir dažnai yra tik jo tęsinys. Tuo remiantis apskaičiuokite reikiamą skirtingų skersmenų vamzdžių skaičių.

Gofruotieji vamzdžiai naudojami vidaus sistemai sujungti su išoriniu, taip pat išoriniams ryšiams. Tai užtikrina patikimumą judant žemę, nes standžiosios briaunos užkerta kelią deformacijai. Be to, būtina atsižvelgti į atsparumą cheminiams teršalams, visų junginių patikimumą ir patogumą, vidinio paviršiaus atleidimą, kuris turėtų būti lygus.

Įrankių paruošimas. Nepriklausomai nuo schemos, nuotekų išleidimo privačiame name gylis nebuvo, nes projektui reikalingas specialus įrankis:

 • pjūklas plastikui. Jis vadinamas “pjovimu” ir yra reikalingas vamzdžiams sumažinti;
 • aštriu peiliu pjovimo pjūviams pjaustyti ir klijuoti vamzdžio galuose;
 • montuojamų guminių tarpiklių rinkiniai.

Jungčių paruošimas. Nuotekų įrengimui nepakanka tik vamzdžio. Jiems taip pat reikalingi įvairūs jų sujungimo elementai:

 • alkūnės, suprojektuotos kampams suformuoti. Yra 45 arba 90 laipsnių. Galuose jie turi lizdus su sandarikliais, skirtiems tvirtai prijungti vamzdžius;
 • pereinamieji čiaupai yra sukurti perėjimui tarp dviejų to paties skersmens vamzdžių;
 • trijų ar keturių jungčių jungiamosios detalės, padedančios jas įgyvendinti dujotiekio šakotumą;
 • pereinamojo laikotarpio movos užtikrina sklandų perėjimą tarp įvairių skersmenų vamzdžių.

Geras patarimas! Kad vamzdžių montavimas būtų patogesnis, jų galai turi būti šildomi. Tai daroma vamzdžių galus dedant į verdantį vandenį.

Nuotekų įrengimas savo rankomis privačiame name, kurio vaizdo įrašą galite lengvai stebėti, nėra ypač sudėtingas darbas, jei visi skaičiavimai ir paruošimas yra atliekami teisingai. Pirmiausia įdėkite vertikalius stovus į reikiamą kiekį. Dažniausiai jie iškloti iš pagrindo į stogą, tokiu būdu derinant juos su ventiliacija.

Stovyklų montavimo vieta pasirenkama arčiau tualetų, nes jie turi būti ne toliau kaip 1 m atstumu nuo stovų. Jei ant tos pačios vertikalios linijos yra du tualeto dubenys, o pats namas turi mažą horizontalų plotą, pakanka įrengti tik vieną stove. Toliausiai vandentiekio įrenginys turi būti ne toliau kaip 5 m atstumu nuo jo.

Povandeniniai vamzdžiai yra prijungti prie stovo. Visų pirma prijunkite tualeto vamzdį. Jie turėtų būti mažesni už kitus. Tada pritvirtinkite visas kitas šonines šakas. Leidžiama įrengti keletą sanitarinių įrenginių viename tiekime. Tokiu atveju tiekimo vamzdžio storis turi būti nustatomas atsižvelgiant į jų bendrą našumą.

Kompetentingai atliktas projektavimas ir tinkamas nuotekų įrengimas užtikrins nepertraukiamą jos veikimą. Sistemos patikimumas ir patikimumas priklauso nuo jo surinkimo kokybės, kurią galima atlikti tik tuo atveju, jei žinote būtinas instrukcijas. Jie buvo išsamiai aprašyti aukščiau.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: