Kaip valyti kanalizacijos vamzdžius namuose: metodus ir priemones

Kiekviena namų šeimininkė, nesvarbu, kokia ji yra, anksčiau ar vėliau susiduria su nemaloniu reiškiniu: užsikimšęs kanalizacijos vamzdis. Kaip valyti kanalizacijos vamzdžius namuose, kokie yra greito ir kokybiško užsikimšimo vamzdyje būdai ir kurie iš jų yra efektyviausi? Šis straipsnis skirtas efektyviausių cheminių produktų peržiūrai ir alternatyviems kanalizacijos vamzdžių valymo problemoms spręsti.

Užsikimšusio kanalizacijos vamzdžio priežastys ir požymiai

Įrodymai, kad reikia valyti kanalizaciją namuose, yra šie požymiai:

 • vandens išleidimo į kriauklę virtuvėje ar vonioje sparta pastebimai sulėtėja arba visiškai sustoja;
 • drenažo anga išsiskiria nemaloniu kvapu.

Deja, net smulkus tinklelis prie drenažo angos negarantuoja, kad riebalų ir likučių maistas iš plokštelių, plaunant indus, plaukus ar gyvūninius plaukus, netrukus pateks į kanalizacijos vamzdį. Be to, pats vamzdis taip pat kaupia rūdžių ir mineralinių nuosėdų iš vandens, kurie kartu su buitinėmis atliekomis sudaro „kištuką“ – užsikimšimą, kuris gali sustabdyti drenažo srautus.

Lėtinant vandens nusausinimą kriaukle ar vonioje, taip pat nemalonaus kvapo atsiradimas iš drenažo angos reiškia, kad kanalizacijos vamzdis užsikimšęs riebalais, maisto šiukšlėmis ir kitomis mažomis buitinėmis šiukšlėmis, todėl reikia skubiai valyti. Priešingu atveju, tai gali sukelti rimtą problemą kanalizacijos vamzdyje, kai jis valomas be profesionalios santechniko pagalbos, nebebus įmanoma. Užsikimšusios kanalizacijos privačiame name priežastys taip pat gali būti dirvožemio perkėlimas arba užšalimas.

Norint atsakyti į klausimą, kaip pačiam efektyviausiai valyti kanalizacijos vamzdį, būtina atsižvelgti į vamzdžio užsikimšimo vietą ir laipsnį, taip pat į jo gamybos medžiagą.

Šiandien populiariausi buitinių nuotekų valymo būdai yra šie:

 • cheminių nuotekų vamzdžių valymas naudojant specialius preparatus;
 • mechaninis valymo būdas su stūmokliu arba sanitariniu kabeliu;
 • namų valymo priemonės valymo vamzdžio valymui.

Kalbant apie nuotekų valymo skirtumus bute ir privačiame name, šios problemos sprendimas yra panašus. Tačiau privačiame name taip pat yra galimybė valyti vamzdžius už namo – jei yra kanalizacijos planas.

Šiuolaikinė chemijos pramonė siūlo įvairius specialius įrankius, kurie suteikia greitą ir kokybišką nuotekų valymo rezultatą. Šio metodo privalumas yra aukštas vaistų efektyvumas ir naudojimo paprastumas. Tarp populiariausių cheminių medžiagų, gavusių gerų atsiliepimų, yra Mole, Domestos, Tiret ir Tiret Turbo, taip pat p. Muscle ir kiti.

Cheminės medžiagos yra miltelių, gelių ir skysčių pavidalu. Įvairių vaistų poveikis yra beveik identiškas ir grindžiamas nuosėdų ištirpimu ant vamzdžių arba sukietėjusio užsikimšimo. Cheminės medžiagos yra patogios naudoti, nes Norint juos naudoti, tiesiog reikia išpilti arba ištuštinti konteinerio turinį į drenažo angą, palaukite ir palaukite dideliu kiekiu vandens į kanalizaciją.

Geras patarimas! Atidžiai perskaitykite cheminės medžiagos naudojimo instrukcijas, nes kai kurie vaistai nenaudojami visų tipų kanalizacijos vamzdžiams. Turėdamos agresyvias savybes, cheminės medžiagos gali neigiamai paveikti kai kurių vamzdžių, pvz., Plastiko, dangos kompoziciją, dėl kurios gali būti sunaikinta gamybos medžiaga.

Žemiau pateikiame populiariausias chemines priemones, skirtas vamzdžių užsikimšimui pašalinti.

Populiariausias nuotekų valymo cheminis įrankis yra buitinis preparatas „Vamzdžių valymas“. Daugelio pirkėjų apžvalgos ir paklausa tokių produktų rinkoje jau daugelį metų patvirtina puikias šio įrankio rekomendacijas valyti nuotekas. Šis cheminis preparatas gaminamas miltelių pavidalu, kuris tiesiog supilamas į drenažo angą, kai vamzdis užsikimšęs.

Svarbu! Naudojant vaistą Mole, turite imtis atsargumo priemonių: apsaugoti rankas pirštinėmis ir užkirsti kelią miltelių patekimui į kvėpavimo takus.

Molis pasižymi stipriausiomis korozijos savybėmis ir gerai susiduria su riebalų nuosėdomis ant vamzdžių. Tačiau turime nepamiršti, kad vaisto „Mole“ veikliosios medžiagos sudėtis yra labai agresyvi ir tinka tik metaliniams ir metaliniams plastikiniams vamzdžiams. Įvairiose prekybos vietose „Mole“ yra keliomis versijomis: „Mole-turbo“, „Mole-active“ ir „Mole“ profesionalais. Galingiausi veiksmai yra „profesionalus“ ir „turtas“.

Antroji populiariausia vamzdžių valymo priemonė yra Vokietijos gamintojo „Tiret“ vaistas. Šis valiklis yra panašus į gelį ir yra tiekiamas specialiuose konteineriuose keliose versijose: „Tiret“, „Tireth-turbo“ ir profesionalus. Tyrate gali būti naudojamas užkirsti kelią užsikimšimui kanalizacijos vamzdžiuose ir pašalinti kitas rimtas vandentiekio problemas.

Kai „Tiret“ gelis patenka į kanalizacijos sistemą, jis plinta išilgai vidinio vamzdžio paviršiaus, greitai neutralizuoja riebalus ir kitus nuosėdas. Vienas iš šio įrankio privalumų yra taupantis efektas vamzdžiams, todėl jis gali būti naudojamas valyti bet kokias gamybos sąlygas ir medžiagas. Nepaisant palyginti didelių „Tirat-turbo“ sąnaudų, vartotojų apžvalgos rodo, kad jos naudojimas yra veiksmingas, nes nedidelis vaisto kiekis yra pakankamas užsikimšimui pašalinti ir trunka ilgai.

Maisto atliekų smulkintuvas kriaukle: kas tai yra ir kodėl tai reikalinga virtuvėje. Montavimo ir eksploatavimo taisyklės. Pagrindinės smulkintuvo smulkintuvo savybės ir parametrai, gamintojų apžvalga.

Greitosios pagalbos valymo nuotekų valymo metodai, kai užsikimšę, – tai mechaniniai kaiščio ištraukimo metodai, naudojant stūmoklį ir vandentiekio kabelį.

Paprasčiausias būdas mechaniniam vamzdžio valymui iš „vamzdžio“ yra stūmoklis. Šis paprastas prietaisas veikia iš siurblio, siurbdamas vandenį, orą ir nešvarumus iš vamzdžio į išorę. Kartais stūmoklio naudojimas yra veiksmingiausias būdas užkirsti kelią užsikimšimui, ypač jei problema nėra ilgalaikė. Stūmoklis turi būti ant kiekvienos šeimininkės ant rankos, kad pirmuoju kanalizacijos vamzdžio užsikimšimo ženklu galite lengvai ir greitai išspręsti šią problemą.

Norėdami naudoti stūmoklį, turite pripildyti kriauklę arba vonią vandeniu, tada stūmoklį įkiškite ant išleidimo angos ir kelis kartus paspauskite ir traukite rankenėlę. Vanduo ir oras vamzdyje yra „įsiurbiami“ ir teka aukštyn, ištraukdami šiukšlių daleles. Po to būtina surinkti visus nešvarumus iš drenažo angos ir dar kartą atlikti procedūrą. Pageidautina pakartoti operaciją, kol tampa pastebima, kad vanduo tampa švaresnis ir lengvai patenka į kanalizaciją, t.y. užsikimšimas.

Jei vamzdžio užsikimšimą sukelia didelių buitinių atliekų dalių arba rimtų riebalų ir purvo kamščių, stūmoklis negali susidoroti su nuotekų valymu. Tokiu atveju patartina naudoti efektyvesnį prietaisą – sanitarinį laidą nuotekų valymo sistemai. Kabelis yra lanksti metalo plieno viela, kurios skerspjūvis yra apie 3-4 mm, o gale yra rankena. Šį sanitarinį asistentą galima įsigyti specializuotose parduotuvėse.

Santechnikos kabelio naudojimo kanalizacijos vamzdžio valymo technologija yra tokia:

 • pašalinti sifoną, kad galėtumėte pasiekti kanalizaciją;
 • sukite vandentiekio kabelį į žiedą ir kabelio galą uždėkite į kanalizacijos vamzdį;
 • pasukite kabelio rankeną, palaipsniui stumdami jį toliau į vamzdį;
 • periodiškai ištraukite kabelį iš vamzdžio, išvalykite jį nuo purvo ir šiukšlių;
 • pakartokite procedūrą kelis kartus.

Svarbu! Taikant vandentiekio kabelį, kad išvalytumėte kanalizacijos vamzdį, reikia gerai nuplauti kanalizaciją dideliu kiekiu karšto vandens, pageidautina verdančiu vandeniu.

Daugelis šeimų, ypač turinčių mažus vaikus, baiminasi naudoti agresyvias chemines medžiagas, kad valytų kanalizacijos vamzdžius ir nori naudoti įvairias saugias namų gynimo priemones. Iš tikrųjų kasdieniame gyvenime mus supa per daug cheminių medžiagų, todėl, jei įmanoma pakeisti buitines chemines medžiagas su saugiomis namo gynimo priemonėmis, tikslinga jį naudoti. Alternatyva buitinėms cheminėms medžiagoms, naudojamoms valyti nuotekas, yra paprastas sodas ir actas. Šio metodo, leidžiančio išvengti vamzdžio užsikimšimo, privalumas yra jo saugumas, mažos kainos ir paprastas naudojimas. Kaip valyti kanalizacijos vamzdį šiais paprastais įrankiais?

Kaip žinote, soda yra šarmas ir acto rūgštis. Reakcija, atsirandanti dėl rūgšties ir šarmo derinio, lydi greitą kaitinimą ir anglies dioksido išsiskyrimą. Šis „vulkaninis rinkinys“ puikiai ištirpsta kanalizacijos vamzdyje sukauptas šiukšles, nešvarumus ir riebalus. Patogiai, visi reikalingi komponentai: sodos, acto ir verdančio vandens, yra puikiai prieinami ir yra prieinami visuose namuose. Be to, nepaisant akivaizdaus šio metodo ekonomiškumo, jis yra gana veiksmingas.

 

Taigi, jei įvyksta netikėtas užsikimšimas, nereikia paleisti į parduotuvę ieškant reikalingos cheminės medžiagos, tiesiog įpilkite pusę sausos sodos maišelio į drenažo angą ir supilkite pusę butelio reguliaraus baltojo acto (kad pagerintumėte procesą, galite šiek tiek šildyti). Po to reikia uždaryti išleidimo angą su bet kokiu audiniu ir palaukti maždaug nuo 30 minučių iki 2 valandų. Gauta smurtinė reakcija jums pasakys, kad procesas vyksta teisinga kryptimi. Tada skudurą pašalina ir į kanalizacijos vamzdį įpilama apie 3 litrai šviežiai virinto vandens. Ištirpusios nešvarumai ir šiukšlės nukris žemyn, o vamzdžiai bus visiškai švarūs.

Šis receptas susijęs su mechaninio metodo naudojimu, siekiant pašalinti vamzdžio perkrovą, kartu su namų gynimo priemonėmis. Naudojant šią parinktį būtina atlikti tokius veiksmus:

 • išvalykite nutekėjimą nuo šiukšlių ir purvo;
 • į kanalizaciją įpilkite 1 l verdančio vandens;
 • palaukite apie 15 minučių;
 • uždėkite stūmoklį;
 • supilkite 1 puodelį kepimo sodos į kanalizaciją ir užpilkite verdančiu vandeniu santykiu 1: 3.

Soda ne tik valo nuotekas iš riebalų, bet ir dezinfekuoja vamzdį, pašalindama nemalonius kvapus.

Geras patarimas! Šį vamzdžio valymo būdą namuose taip pat galima naudoti profilaktikai, kartais pagal procedūrą, kuri padeda užkirsti kelią rimtesniam nuotekų užsikimšimui.

Kaip matote, norint pašalinti kanalizacijos vamzdžio užsikimšimą namuose, nereikia skambinti brangiu santechniku. Naudodamiesi pirmiau nurodytais ir patikimais receptais, tai visiškai įmanoma padaryti patys.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: