Išleidimo vamzdis 110 filtre: geotekstilė ir kokoso pluoštas

Straipsnyje bus aptariamas klausimas, ar geriau naudoti kaip filtravimo lapą, kuris būtų reikalingas, jei filtras drenažo vamzdžiui 110 būtų naudojamas nuotekų valymui: geotekstile ar kokoso pluoštu. Bus apsvarstytos pagrindinės vamzdžių, naudojamų drenažo sistemai organizuoti, rūšys, jų parinkimo ir naudojimo priemiesčio zonoje ypatumai, taip pat statybos reikmenų pirkimo kainos.

Drenažo vamzdžių tipai požeminio vandens gavybai: kaina ir klasifikacija

Bet kuri šalies svetainė, neatsižvelgiant į tai, ar ji bus naudojama daržovių auginimui, ar įsigyta gyvenamojo namo statybai, turi būti nustatyta drenažo sistemoje. Ši sistema yra platus dujotiekis, pastatytas po žemės paviršiaus ir atliekantis išvesties ryšių, transportuojančių lietaus vandenį, funkciją.

Tokių išvesties sistemų elementai pirmiausia klasifikuojami pagal medžiagos tipą. Šiuolaikinis vamzdžių asortimentas yra suskirstytas į grupes, įskaitant produktus, pagamintus remiantis:

 • polimerai;
 • keramika (vamzdžiai su perforuotu paviršiumi);
 • asbesto cementas.

Atkreipkite dėmesį! Jei norite išsaugoti pagrindinę namų dalį, privaloma naudoti drenažo ir lietaus kanalizacijos vamzdžius. Dažnai lietaus vanduo užtvindo rūsius su išsaugojimu, rūsiu ir gyvenamojo pastato rūsiu, dėl to atsiranda drėgmės ir grybų vystymasis, įtrūkimų susidarymas ir kita žala.

Vamzdžių kanalizacijos kaina priklauso nuo gamybos medžiagos, skersmens, ilgio ir kitų parametrų. Asbesto-cemento ir keramikos gaminiai šiandien yra praktiškai nenaudojami dėl daugelio trūkumų, palyginti su jų plastikiniais elementais.

Vidutinės asbesto cemento vamzdžių kainos:

Skersmuo, mm Vamzdžio ilgis, mm Svoris kg Kaina, trinti / gabalas
100 3950 17.7 330
150 34 539
200 64.2 1035
200 5000 70 1290
250 93.1 1945 m
300 143.1 2570

 

Svarbiausias asbesto cemento vamzdžių trūkumas, be to, yra mažas našumas. Palyginkite šio lentelės duomenis su mažmeninės drenažo vamzdžių, kurių plotas yra 110 mm ar daugiau, kainomis, kad jaustumėte skirtumą tarp šių medžiagų.

Išleidimo vamzdis 110 filtre: geotekstilė ir kokoso pluoštas

Nepaisant plataus dydžių pasirinkimo, drenažo ir drenažo sistemos nustatymo metu filtruose dažniausiai naudojami drenažo vamzdžiai 110. Filtravimo medžiaga padidina visos sistemos efektyvumą.

Naudojant drenažo vamzdžius 110 su geotekstilės filtru arba kitomis filtravimo priemonėmis, galima išlaikyti didelius šiukšles, smėlio grūdus ir mažas nešvarumų daleles. Įsigydami šiuos produktus organizuojant drenažo sistemą, gerokai sumažinsite vidinio dumblo kiekį ir padidinsite dujotiekio tarnavimo laiką.

Vyniojimo vamzdžiams paprastai naudojami specialūs tinklai, kurie yra neaustinė medžiaga su higroskopinėmis savybėmis. Drobės skirstomos į grupes pagal medžiagos tipą, kuris gali būti natūralus arba dirbtinis.

Atkreipkite dėmesį! Filtro efektyvumas grindžiamas jos pralaidumu, apskaičiuotu mikronais. Šiam indikatoriui galite apskaičiuoti dalelių dydį, kurį filtras gali atidėti: 1 mikronas = 0,0001 cm. Didžiausias šiaudų filtro našumas yra 12 000 mikronų, o poliesteris yra mažiausias – 180-240 mikronų.

Populiariausios tarp vartotojų yra geotekstilės ir kokoso pluošto drenažo vamzdžiai. Tuo pat metu geotekstilės kaip filtravimo medžiagos pralaidumas yra 450–700 mikronų. Dažniausiai jis naudojamas molio ir smėlio dirvožemiuose. Dėl puikių eksploatacinių savybių ši danga ant vamzdžių nesiskirsto.

Betono ir plastiko drenažo gręžiniai lietaus kanalizacijai. Dizaino tipai ir ypatybės. Šulinių statybos taisyklės ir išsamus šio proceso aprašymas. Nuotekų kanalizacijos apskaičiavimas.

Produktai, supakuoti į kokoso pluoštą, yra 700 mikronų. Toks dujotiekis paprastai klojamas smėlio, žemės ūkio dirvožemio, durpių. Priešingai nei ankstesnė versija, medžiaga yra skaidoma.

Kokoso pluoštas ir geotekstilė: drenažo vamzdžių kainos 110 mm filtre

Geotekstilė yra neaustinė, o retais atvejais – audinys, pagamintas iš poliesterio arba polipropileno siūlų. Yra variantų, kuriuose naudojami abiejų šių siūlų tipai.

Geotekstilės yra plačiai naudojamos medicinoje ir namų baldų gamyboje, tačiau tokio tipo medžiagos buvo plačiausiai naudojamos statyboje. Daugelis drenažo vamzdžių gamintojų jau įvertino geotekstilės privalumus, todėl dauguma jų palaipsniui atsisako naudoti kokoso pluošto ir kitus filtrus.

Geras patarimas! Maža drenažo vamzdžio 110 kaina vienam metrui yra vienas iš svarbiausių geotekstilės įpakuotų produktų privalumų. Naudokite šią naudingą savybę, kad sutaupytumėte drenažo sistemos statybos išlaidas.

Drenažo vamzdžių su geotekstile ir kokoso pluoštu kainos (lyginamoji lentelė):

Filtrų tipas Vamzdžio skersmuo, mm Įlankos svoris 50 m, kg Tomas, m? Kaina, patrinti. m
Geotekstilė 63 13.55 0,49 47
90 20.4 0,96 60
110 24.3 1.41 75
Kokoso pluoštas 63 12 0,7 172
90 17.5 1 235
110 28 1.75 276

 

Pagal šią lentelę drenažo vamzdžių 110 mm geotekstilės kaina yra tris kartus mažesnė nei panašūs kokoso pluošto produktai. Tą pačią tendenciją galima palyginti su kitokio skersmens vamzdžiais lyginant šias filtravimo medžiagas.

110 mm drenažo vamzdžio kaina geotekstilės filtre nėra vienintelis produktų pranašumas. Ši medžiagos versija turi kitų privalumų:

 • didelis garų pralaidumas, prisidedantis prie vienodo oro paskirstymo ir užkertant kelią kenksmingų mikroorganizmų vystymuisi;
 • atsparumas valcavimui, pažeidimui ar lupimui;
 • padidėjęs atsparumas aukštai temperatūrai;

 • mažas degumo indeksas;
 • nepažeidžiamas vabzdžių ir kitų gyvų organizmų, kurių buveinė yra dirva, poveikis;
 • gebėjimas veiksmingai atlikti savo funkcijas ilgą laiką;
 • patvarumas.

Atkreipkite dėmesį! Jei nuspręsite pirkti drenažo vamzdžius požeminio vandens šalinimui geotekstilės filtru, jei nėra didelių apkrovų, ši medžiaga gali trukti beveik tiek pat, kiek visa įdiegta sistema.

Geotekstilė puikiai derinama su bet kokiais drenažo vamzdžiais. Tačiau su polimeriniais produktais jis gali suteikti maksimalų privalumų skaičių.

Polimerų ryšius galima gaminti iš įvairių žaliavų:

 • polipropilenas;
 • polivinilchloridas (PVC žymėti vamzdžiai);
 • polietilenas (vamzdžiai, paženklinti HDPE ir LDPE).

Taip pat parduodami lygūs, perforuoti ir gofruoti vamzdžiai. Tuo pačiu metu, priklausomai nuo dizaino savybių, išskiriami dviejų sluoksnių ir vieno sluoksnio drenažo vamzdžiai.

Dviejų sluoksnių produktų su perforacija kainodara:

Vamzdžių tipas Produkto skersmuo, mm Bay, m Ritinio svoris, kg Tomas, m? Kaina,
rub./pog m
Dviejų sluoksnių 90 50 20.4 0,9 135
110 24.3 1.4 150
160 42.9 2.9 215
200 40 44.8 3.2 325

 

Drenažo gofruotų vamzdžių savybės filtre 110 mm geotekstilės

Gofruoti gaminiai turi netolygų briaunų paviršių. Tokie vamzdžiai išduodami su specialiomis angomis, kurios atlieka filtro funkciją. Jie puikiai tinka organizuoti drenažo sistemas ir lietaus kanalizaciją, esančią po dirvožemio paviršiaus.

Geras patarimas! Naudokite gofruotųjų gaminių savybes, kad sukurtumėte sudėtingą formą su posūkiais. Dėl lanksčios konstrukcijos šie vamzdžiai leidžia atsisakyti naudoti įrenginius sistemos montavimo metu. Be to, jie užtikrina aukštos kokybės ir paprastą prijungimą prie šulinių.

Dauguma gofruotų produktų gaminami naudojant polivinilchloridą arba mažo slėgio polietileną. Jie turi specialią etiketę, kuri leidžia greitai naršyti diapazone.

Pavyzdžiui, filtro „DGT PND d110“ drenažo vamzdžio žymėjimas reiškia:

 • DGT – drenažo gofruotas vamzdis;
 • HDPE – žemo slėgio polietilenas;
 • d110 – produkto skersmuo mm.

Jei ketinate įsigyti drenažo vamzdį savo statybai, gofruoti gaminiai gali būti su filtru arba be jo. Pirmuoju atveju vidutinė produkto kaina yra 71 rubelis / rm, antroje – 67 rublių / rm.

Laikantis visų dujotiekio klojimo technologijų taisyklių, reikia teisingai pasirinkti medžiagas. Jei pradiniame etape padarysite klaidą, darbas turės būti pakartotas.

Prieš perkant drenažo griovį ir kitus sistemos elementus, turėtumėte atlikti preliminarius skaičiavimus. Svarbų vaidmenį vaidina standumo ir lankstumo rodiklis. Ekspertai rekomenduoja pirkti kietus vamzdžius paviršinių vamzdynų organizavimui, o įmontuotai sistemai geriau pasirinkti lanksčias gaminių versijas.

Vamzdžiai, kurių konstrukcija yra nelanksti, pasižymi didele žiedo standumo sparta. Tai rodo produkto deformacijos laipsnį, kuris gali atsirasti esant stipriam mechaniniam įtempimui.

Atkreipkite dėmesį! Nestabilūs vamzdžiai turi matmenis nuo 6 iki 12 m. Nors lanksčios gaminių versijos gali būti apie 40-50 m ilgio.

Žiedo standumas (dekodavimo žymenys ant vamzdžių):

Skaitmeninė vertė, SN Didžiausias įsiskverbimo gylis, m
2 2
4 3
6 4
8 10
16 daugiau kaip 10

 

Nelankstūs vamzdžiai išlaiko savo stipriąsias puses net tada, kai dirvožemis yra perkeliamas. Tokių struktūrų trūkumai yra sąnaudos, susijusios su poreikiu įsigyti papildomų mazgų, skirtų vamzdyno ruožų organizavimui. Tarp jų yra drenažo vamzdžio plokštelės 110 mm, lenkimai, movos. Gamintojai siūlo pagrindines dalis, kurios atitinka pagrindinius gaminių skersmenis: 110, 160, 200, 250 ir 315 mm.

Vamzdžių transportavimo procese turi būti atsargūs, taip pat juos montuojant. Jei dėl kokių nors priežasčių medžiaga gauna net vieną žalą, ateityje ši vamzdžio dalis bus nuolat užsikimšusi, o drenažo procedūra bus sutrikusi ir taps netolygi.

Daugelis gamintojų gamina vamzdžius, kurių apvalkalas yra geotekstilės. Tai labai palengvina diegimo procesą. Sistemos diegimo technologija taip pat numato nepriklausomą produktų pakavimą audiniu, kurį galima įsigyti atskirai.

Ne visi komercinės paskirties geotekstilės tipai gali praeiti vandeniu, todėl ne kiekvienos rūšies medžiagos tinka drenažo vamzdžiams sujungti savo rankomis. Tinkamas variantas yra polipropileninis audinys, gautas adatos štampavimo būdu ir susidedantis tik iš vienagijai siūlai.

Geotekstilių tvarkymo taisyklės:

 • Geotekstilės išpakavimas geriausiai atliekamas paskutiniu momentu, nes ultravioletinės spinduliuotės poveikis sumažina medžiagos veikimo charakteristikas. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama, kad visas darbas su tinklu būtų atliekamas labai greitai;

 • tranšėja turi būti paruošta iš anksto, išvalyta, turi lygius kraštus. Dėl šios priežasties jūs nenorite, kad dujotiekio tiesimo metu būtų padaryta žala geotekstilei;
 • medžiaga yra padėta kuo laisvesnė, bet tuo pačiu metu ant jos paviršiaus neturi būti bangų ir raukšlių;
 • Geotekstilė iš anksto turi būti supjaustyta iki tinkamo dydžio. Jie turi persidengti filtro sluoksnį aplink vamzdį, persidengdami (0,3-0,6 m);
 • medžiaga turi būti nedelsiant pripildyta skalda. Norint nepažeisti geofabrico sluoksnio tempimo proceso metu, sluoksnio storis turi būti ne mažesnis kaip 0,25-0,3 m.

Apvyniojant drobę, jo kraštai yra tvirtinami dėl to, kad gręžimas užpildomas smėliu ar dirvožemiu. Likusiai, darbo su tinklu technologija nesiskiria nuo įprastos audros sistemos įrengimo, kai vamzdžiai jau supakuoti.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: