Ultravioletinė lemputė, skirta naudoti namuose: prietaiso pasirinkimas

Šiame straipsnyje išsamiai aptariami tokio prietaiso kaip namų naudojimo ultravioletinės lempos savybės ir savybės: pilnas esamų įrenginių klasifikavimas, lempų paskirtis, jų privalumai ir trūkumai, taip pat rekomendacijos, leidžiančios pasirinkti namams naudingą prietaisą arba patys.

Ultravioletinė lempa namams: apimtis

Vidutinėmis dozėmis žmogaus organizmui reikia ultravioletinės spinduliuotės, kuri prisideda prie vitamino D gamybos. Įprastomis sąlygomis pakanka saulės vonių, kad kompensuotų šio vitamino trūkumą organizme. Tačiau žiemą saulė nėra tokia daug. Tačiau, norint išspręsti šią problemą, užtenka pirkti namams skirtą ultravioletinę lempą.

Šaltojo sezono metu ultravioletiniai apšvitai veiksmingai pašalina vitamino D trūkumą organizme. Žinoma, namų apyvokos prietaisai negali tapti visišku saulės pakeitimu, tačiau jie duoda nemažą naudą, o tai daro teigiamą poveikį imuninei sistemai, stiprindami ją. Šviestuvai plačiai naudojami profilaktikai, siekiant užkirsti kelią jauniklių vystymuisi.

Ekspertai primygtinai rekomenduoja įsigyti UV lempą namų šeimoms, kuriose yra dažnai sergančių vaikų. Šis prietaisas skirtas vietinei ligų profilaktikai, taip pat gyvenamųjų patalpų dezinfekcijai. Vietiniam apdorojimui naudojami specialūs vamzdžiai, kurie yra standartiniai žibintai.

Atkreipkite dėmesį! Naudojant kai kurias lempų veisles ant odos gali pasirodyti šiek tiek įdegio. Žinoma, naudojant namų UV lempą negalima pasiekti pilno įdegio, kaip paprastai yra įdegio lovos atveju. Todėl neįtraukiama onkologinių ligų atsiradimo tikimybė.

Kvarco ultravioletinės lempos yra prietaisai, kurių gamybai naudojama kvarco stiklas. Jis perduoda tik spindulius ultravioletiniame spektre.

Baktericidinės ultravioletinių spindulių savybės toli gražu nėra vienintelis tokių žibintų privalumas. Įrenginiai plačiai naudojami įvairiems tikslams:

 • patalpų dezinfekavimas;

 • nagų džiovinimas po manikiūro procedūros;
 • suteikia odai patrauklią raugintą atspalvį;
 • ligų prevencija.

Gamintojo nurodymai, kurie yra prijungti prie lempos, yra išsamūs:

 • kiekvieno purkštuko savybės;
 • purkštukų taikymo ypatybės;
 • leistinas UV spindulių poveikis tam tikram poveikiui pasiekti;
 • prietaiso spinduliuotės spektrą.

Gydytojai rekomenduoja pirkti baktericidinę lempą, kad būtų išvengta:

 • ARVI, peršalimas, gripas;
 • ausų uždegimas, gerklė, nosis;
 • odos ligos (psoriazė, egzema);
 • opos ir opinis odos pažeidimas;
 • sąnarių ligos;
 • žaizdos, kurias sunku išgydyti;
 • rickets;
 • neuritas;
 • ginekologinės ligos (gydytojas paskyrė).

Nepaisant teigiamo ultravioletinių spindulių poveikio, jų poveikis žmonėms turėtų būti nedidelis. Todėl turėtumėte pasirinkti įrenginį, atitinkantį jūsų poreikius.

Atkreipkite dėmesį! Priklausomai nuo medžiagos, iš kurios gaminama stiklo lemputė, išskiriami šie UV lempų tipai: amalgamas, baktericidinis ir kvarcas.

Yra keletas UV įrenginių klasifikacijų. Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra ozono formavimo principas, nes ne visi prietaisai gali būti įtraukti į žmonių buvimą.

Pagal ozono formavimo principą yra:

 1. Ozono tipo lempos – patalpoje, kurioje veikia įrenginys, ozonas susidaro dėl deguonies ir UV spindulių sąveikos. Didelė šio elemento koncentracija yra kenksminga žmonėms. Dėl šios priežasties patalpos, kuriose vyksta kvarcas, turi būti dažnai išleidžiamos.
 2. Lempos be zonos tipo – prietaiso kolba yra pagaminta iš kvarco stiklo su specialiu apsauginiu sluoksniu, dėl kurio švitinimo proceso metu ozonas neišleidžiamas.

Parduodant galite rasti nešiojamų modelių, kuriuos galima lengvai perkelti iš vieno kambario į kitą. Stacionarūs prietaisai dažniausiai naudojami medicinos įstaigose patalpų dezinfekavimui. Tokie dizainai turi didelius matmenis.

Pagal jų paskirtį (veikimo principą), ultravioletinės spinduliuotės yra:

 1. Uždarytas – skirtas tam tikro objekto tvarkymui. Jie taip pat vadinami recirkuliatoriais. Šios lempos gali būti įjungtos žmonių akivaizdoje.
 2. Atviras – darbo lempoje esanti ultravioletinė šviesa yra išsklaidyta visoje patalpoje. Šiuo metu kambaryje neturi būti nei žmonių, nei gyvūnų. Šios ultravioletinės lempos naudojamos patalpų dezinfekavimui.
 3. Specializuoti prietaisai gali turėti ir vidaus, ir medicinos reikmėms. Jie naudojami kaip fizioterapija ligų, įskaitant peršalimą, gydymui. Su akiniais. Šios lempos taip pat gali būti naudojamos odai įdeginti.

Namų reikmėms dažniausiai naudojami specializuoti UV prietaisai. Pagal montavimo tipą išskiriamos stalo ir grindų tipo kvarcinės lempos, taip pat montuojamos.

Stipriausia spinduliuotė turi įrenginį su kvarco lempute. Toks apšvitintuvas gamina ozoną, turintį antimikrobinį poveikį.

Atkreipkite dėmesį! Ultravioletiniai spinduliai (100-320 nm) gali nužudyti visus gyvus mikroorganizmus.

Ultravioletinė spinduliuotė gali sunaikinti tokius mikroorganizmus:

 • vabzdžiai;
 • pelėsių sporos;
 • ektoparazito kiaušiniai;
 • bakterijos, kurios yra ramybės būsenoje;
 • dulkių erkės.

Vienintelis trūkumas yra tas, kad dezinfekavimas atliekamas tik paviršutiniškai. Spinduliai negali įsiskverbti giliai į sienų tinką, baldų apmušalus. Siekiant kovoti su įvairių rūšių parazitais, reikalingas tam tikras poveikio lygis ir laikas.

Žudyti lazdeles ir kokius reikia mažiau laiko. Reikia daugiau laiko skirti paprasčiausių mikroorganizmų, sporų bakterijų ir grybų šalinimui. Kvarco gydymo procedūra veiksmingai taikoma kovojant su paukščių gripo virusu. Visiškam kambario sterilizavimui reikia ne mažiau kaip 20 minučių.

Bet neužkertinkite dezinfekcijos. Kaimynystė bakterijų forma tam tikru mastu yra reikalinga žmogui. Mažų vaikų imuninė sistema išsivysto per infekcijų ir mikrobų savikontrolę. Jei vaikas auga visiškai sterilioje aplinkoje, pataikęs į darželį ar mokyklą, jis tikrai bus serga. Be to, tai atsitiks dažniau nei tuo atveju, jei jo brandinimas vyktų gamtinėje aplinkoje.

Daiktai yra kitokie, jei namuose yra pelėsių ar serga kažkas iš šeimos. Tokiu atveju jūs turėtumėte tikrai nusipirkti ultravioletinę lempą, kad dezinfekuotumėte patalpas.

Norint nustatyti prietaiso pasirinkimą, būtina suprasti, kokiu tikslu lemputė bus naudojama.

Jei reikia nusipirkti baktericidinę lempą kambariui dezinfekuoti, verta pasilikti atviro tipo įrenginyje, bet su tam tikromis išlygomis. Šio įrenginio įsigijimas bus tikslingas, jei bus galimybė pašalinti iš perdirbtų patalpų augalus, gyvūnus ir žmones. Apdorojus visus paviršius, bus nužudomi mikroorganizmai, todėl galite saugiai valdyti būstą, kuriame yra sergančio suaugusio ar vaiko. Žinoma, jų nebuvimas.

Atkreipkite dėmesį! Atviri prietaisai, kurie gali dirbti žmonių akivaizdoje, būtinai turi apsauginį ekraną.

UV lempos yra skirtos uždaroms patalpoms ir paviršiams dezinfekuoti. Pavyzdžiui, šaldytuvai arba spintelės vidus. Renkantis lempą būtinai apsvarstykite kambario, kuriame bus atliekamas gydymas, dydį. Mobilios arba stacionarios konstrukcijos (sienos) pasirinkimas priklauso nuo to, ar lemputė juda.

Taip pat svarbu ir gamintojo prekės ženklas, garantijos aptarnavimas, žibinto techninės charakteristikos. Prieš perkant prietaisą, naudinga perskaityti vartotojų atsiliepimus.

Jei perkate mažą lemputę, kuri turi ausų, nosies ir gerklės perdirbimo antgalius, jį galima panaudoti patalpai apdoroti, pašalinus visus mėgintuvėlius. Tačiau veikimo zona neviršys 3 m. Tai bus pakankama vonios kambario ar vaikiškos lovelės dezinfekavimui, bet ne visam kambariui.

Amalgamos baktericidinės lempos – nauja karta. Juose skystas gyvsidabris pakeičiamas kietu sluoksniu. Amalgama yra lydinys, sudarytas iš bismuto, indžio ir gyvsidabrio. Įjungus prietaisą, srovė įkaista amalgamą, todėl gyvsidabris išgaruoja ir spinduliuoja. Šio proceso metu ozonas neišleidžiamas, tačiau baktericidinis lempų efektyvumas yra labai didelis.

Atkreipkite dėmesį! Gyvsidabris kolboje yra susietoje būsenoje, todėl, jei lemputė atsitiktinai sugadinta, žmonės aplinkui nebus kenčia. Kad pašalintumėte pasekmes, užtenka išplauti ir išmesti skilteles, taip pat plauti aplink prietaisą aplinką vandeniu. Degančios lempos padalijimas yra pavojingesnis, tačiau jis neturi rimtų pasekmių žmogaus gyvybei ir sveikatai. Tokiu atveju fragmentai pašalinami, o patalpa gerai vėdinama.

Amalgamos padengtos kolbos laikui bėgant nesusidaro tamsesnės, todėl lempos išlaiko savo efektyvumą ir stabilumą per visą gyvavimo ciklą. Palyginimui, galite naudoti įprastą germicidinę lempą su gyvsidabriu arba kvarcu. Palaipsniui veikimo metu jų kolbos yra padengtos žydėjimu, todėl maksimalus tarnavimo laikas yra 8000 valandų. Amalgamos lemputė gali dirbti nepertraukiamai 16 000 valandų.

Standartinės germicidinės lempos priklauso dujų išmetimo įtaisų kategorijai. Jie skiriasi nuo kvarco medžiagų, panaudojant medžiagą, skirtą kolbui gaminti – vietoj kvarco stiklo jie naudoja uviol. Jis sulaiko agresyviąją ozono susidarymą. Jie skiriasi nuo amalgamos lempų, kai gyvsidabris yra laisvas. Šis įrenginių tipas yra visiškai saugus, kad būtų galima apdoroti butus, bet mažiau veiksmingas nei kvarco lempos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: