Fotorelėja gatvių apšvietimui: sėkmingo parinkimo ir montavimo kriterijai

Technologijos šiuolaikiniame pasaulyje nuolat vystosi. Vienas iš naujausių atradimų buvo geresnis lauko apšvietimo srities vystymas. Be ekonomiškų ir ryškių LED lempų, svarbus pasiekimas yra gatvės apšvietimo foto relė. Naujausia technologija priklauso intelektinės kategorijos kategorijai, nes specialios programinės įrangos dėka lempos užsidega ir išeina be žmogaus įsikišimo. Straipsnyje bus pateikta informacija apie įrenginį.

Fotoaparatas arba lauko šviesos jutiklis įjungia šviesą

Fotorelė yra įtaisas, skirtas gatvių apšvietimui reguliuoti. Ji naudojama skirtingose ​​vietose, kur taupoma energija. Relės veikimo principas, pagrįstas fotoelektriniu efektu, yra tas, kad nedideliu kiekiu šviesos spindulių yra kontaktų uždarymas. Dėl to įjungiamas lauko jutiklis. Kai apšvietimas pakyla iki reikiamo lygio, kontaktai automatiškai atsidaro ir atitinkamai išjungiami žibintai.

Prietaisas turi daug pavadinimų ir apibrėžimų. Kai kuriuose techniniuose vadovėliuose tai vadinama šviesos valdymo jungikliu, kituose leidiniuose tai vadinama šviesos jautrumo mašina. Neoficialiame žodyne dažnai girdite frazę „šviesos jutiklis“ arba „šviesos jutiklis“, „foto jutiklis“. Yra daugiau paprastų pavadinimų, pvz., „Twilight sensor“ arba „day / night switch“. Visa tai yra tos pačios temos pavadinimai, kurie pramoninėje gamyboje vadinami foto rele.

Nuotraukų relė yra įrengta prie įėjimų į namus, administracinių pastatų teritorijose, prie daugiabučių namų įėjimų, galios stulpų. Taigi, įėjimai į patalpas, gatves ir kelius bus nuolat apšviesti. Esant tokiam įrenginiui, priverstinai įjungti ir išjungti lempas ir gatvių šviestuvus ant polių nereikia. Tai atsitiks automatiškai, o elektros energijos sąnaudos sumažės.

Fotorelė yra pagrįsta fotorezistoriu arba fototransistoriu, kuris keičia jų parametrus tam tikru apšvietimo pasikeitimu. Jei ant jų patekęs šviesos kiekis yra pakankamas, maitinimo grandinė yra atidaryta. Palaipsniui pradėjus tamsą, fotoelementas pradeda reaguoti, o konkrečiame rodinyje, nurodytame nustatymuose, grandinė užsidaro. Procesas gali vykti ne tik vakare, bet, pavyzdžiui, labai drumstu oru. Kai apšvietimas pagerėja, ty ryte ateina (arba debesys ir rūkas), tada grandinė yra atidaryta.

Įdomu žinoti! Fotoelementas laikomas universaliu ir gali būti naudojamas kitiems tikslams, pavyzdžiui, vejos drėkinimui. Norėdami tai padaryti, prietaisas yra prijungtas prie drėkinimo sistemos, taigi kiekvieną naktį veja arba žiedynė bus sudrėkinta.

Įdiegus gatvės apšvietimą, turite nuspręsti, kokias technines charakteristikas turi turėti nuotraukų relė. Pagal šį principą išskiriami dviejų tipų prietaisai:

 • foto relė su nuotoliniu jutikliu;
 • įtaisas su įmontuotu šviesos jutikliu.

Nuotolinio jutiklio įtaisas yra mažas, lengviau apsaugoti nuo išorinio neigiamo poveikio ir apšvietimo. Šis prietaisas gali būti pastatytas atskirai, pavyzdžiui, elektrinėje patalpoje. Tokių fotorelaidų pavyzdys yra din-rail modeliai. Įmontuotas jutiklis turi būti arti apšvietimo įtaiso, pavyzdžiui, šalia šviestuvų – ant gatvės apšvietimo stulpų. Šiuo atveju labai svarbu pasirinkti tokią vietą, kad vamzdžio lemputė nepatektų ant foto jutiklio. Ši parinktis dažniausiai naudojama įrengiant gatvės apšvietimo saulės energiją.

Pasirinkus reikiamą jutiklio tipą, reikia nuspręsti dėl techninių prietaiso parametrų. Pagrindiniai tie, kurie tiesiogiai veikia darbo kokybę ir fotorajono naudingą tarnavimo laiką, yra šie:

 1. Tinklo įtampa. Gal 220 arba 12 V – pasirinkimas priklauso nuo įtampos, kuri užtikrina gatvių apšvietimą. Dvylika saulės šviesos daviklių dažniausiai naudojami baterijoms apšviesti.
 2. Darbo režimas Būtina, kad fotocelis veiktų su reikšmingais temperatūros pokyčiais, kurie priklauso nuo tam tikro regiono klimato sąlygų. Idealiu atveju prietaisas turi atlaikyti neįprastą šilumą ir ypač šalta.
 3. Apsaugos klasė Įrengiant gatvės apšvietimą, tinkamas IP44 arba aukštesnis IP44 lygis, apsaugantis prietaisą nuo vandens purslų, purvo ir kietų dalelių, kurių skersmuo didesnis nei 1 mm. Jei kalbame apie fotoelemento įrengimą kambaryje, apsaugos lygis nuo IP23 bus atliktas.
 4. Galia. Bet kurios relės veikimas yra skirtas tam tikram įtampos lygiui galios apkrovai, o visų prijungtų įrenginių bendra galia turi būti 20% mažesnė už leistiną normą. Taigi bus galima sumažinti prietaisų nusidėvėjimo laipsnį ir pratęsti jų tarnavimo laiką.

Tai yra pagrindinis, bet ne galutinis nuotraukų relinių charakteristikų sąrašas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis jutiklį. Kompetentingas požiūris šiuo klausimu turės teigiamą poveikį prietaiso veikimui ir pratęsia jo veikimo laikotarpį.

Geras patarimas! Viena iš pagrindinių nepertraukiamo foto relės veikimo sąlygų yra stabilios įtampos tinkle buvimas, kuris turėtų būti 30% didesnis nei pats prietaiso indikatorius.

Beveik visuose įrenginiuose yra automatinė reguliavimo sistema, leidžianti pasirinkti konkretų darbo režimą. Šio prietaiso elemento ypatumas yra tai, kad jis turi būti konfigūruojamas rankiniu būdu. Norėdami tai padaryti, speciali rankenėlė pasukta teisinga kryptimi ir pasirenkama reikiama parinktis.

Fotoaparatas gali apimti šiuos nustatymus:

 1. Ribinis atsakas. Šis nustatymas leidžia padidinti ar sumažinti prietaiso jautrumą. Rekomenduojama žiemą sumažinti savo lygį, ypač snieguotas oras, kad būtų išvengta nereikalingo šviesos atspindžio iš sniego, taip pat vietose, kuriose šviesus gatvės apšvietimas, pvz., Yra megapolis.
 2. Antrasis vėlinimas įjungti arba išjungti įrenginį. Jei padidinsite uždarymo uždelsimą, galėsite išvengti klaidingų pavojaus signalų, kurie atsiranda, kai atsitiktinė spinduliuotė patenka į foto relę, pvz., Automobilio žibintų šviesa. Įtraukimo uždelsimas neleis prietaisui reaguoti į prietaiso tamsinimą, pavyzdžiui, iš debesies ar plaukiojančių paukščių šešėlių.
 3. Šviesos diapazono valdymas. Prijungę fotorelaidą naudodami šį nustatymą, galite užtikrinti reikiamą apšvietimo lygį. Esant apatinei ribai, jutiklis įjungiamas, įskaitant maitinimą, ir, atvirkščiai, jį išjungia viršutinėse vertėse. Diapazonas gali svyruoti nuo 2 iki 100 liuksų (2 liuksai – bendras tamsumas) arba nuo 20 iki 80 liuksų (šiuo atveju 20 liuksų – gilus ryškumas, kai objektų kontūrai yra vos matomi).

Šių nustatymų įsisavinimas ir efektyvus naudojimas padės užtikrinti optimaliausią fotoelemento veikimą, pašalindamas klaidingus pavojaus signalus, tokiu būdu apšvietimą patogiau, o energijos sąnaudas – kiek įmanoma ekonomiškiau.

Prieš prijungiant šviesos jutiklį, būtina nustatyti jo įrengimo vietą, atsižvelgiant į keletą svarbių punktų:

 • jei nuotolinio tipo fotosensorius, tada jo vieta turėtų būti tiesiogiai pasiekiama dienos šviesos;
 • dirbtinio apšvietimo šaltiniai turėtų būti kuo toliau nuo jutiklio, jei relė neįsijungia įjungus arba išjungiant;
 • Pageidautina kuo labiau pašalinti šviesą nuo automobilio priekinių žibintų.

Optimalus foto relės montavimo aukštis yra nuo 180 iki 200 cm, o tai leis reguliuoti parametrus stovint ant žemės, nenaudojant išmatų ir kopėčių.

Norėdami įvykdyti pirmiau minėtus reikalavimus, padėsite keletui triukų. Pavyzdžiui, galite apsaugoti foto jutiklį nuo žibintų apšvietimo naudojant didelės skersmens vamzdžių sekciją, pagamintą iš juodo plastiko, kurio ilgis yra 15-20 centimetrų. Šiuo tikslu vamzdį reikia matyti 40-30 ° kampu nuo vertikalios sienos, kad jis atrodytų aukštyn.

Geras patarimas! Norint standartizuoti įrenginių, rodančių nuotraukų relę, surinkimą diagramose ir brėžiniuose, buvo sukurtos specialios žymės ir terminai. Jie turi būti žinomi tiems, kurie nusprendė įrenginį įrengti atskirai.

Jei relė yra skirta vienai lempai, bet didelės galios, ideali vieta būtų įdėti ją tiesiai už lubų. Būtent čia atsitiks mažiausia atsitiktinė šviesa. Jutiklį lengviau konfigūruoti, jei jis yra rytinėje ar vakarinėje pastato pusėje. Pagrindinė to sąlyga yra objektų su ryškia šviesa nebuvimas. Todėl šiuo atveju reikia pasirinkti pusę, kurioje „apšvietimas“ yra maksimaliai pašalintas.

Abu fotoelementų tipai, tiek su įmontuotu, tiek nuotoliniu jutikliu, turi savo veisles. Prietaisų klasifikacija visų pirma grindžiama jų paskirtimi ir papildoma funkcine įranga. Abu prietaisų tipai turi porūšį.

Fotoceliukas su judesio jutikliu. Toks įrenginys yra įrengtas ten, kur apšvietimas reikalingas tik asmeniui apsistojant, pavyzdžiui, koridoriuose, kaimo namų kieme arba garaže. Prietaisas reaguoja į žmogaus kūno skleidžiamą judėjimą ir šilumą.

Fotorelėja su laikmačiu. Ši parinktis naudojama, kai tam tikrą laiką reikia šviesos. Įrenginio naudotojai nustato norimą laiką, kai jis įjungiamas arba išjungiamas. Atitinkamai, įrenginyje yra įjungtas ir išjungtas šviesos laikmatis. Tokie jutikliai ypač svarbūs namų sodų ar pastatų dekoratyviniam apšvietimui.

„Astrotimer“ yra ne tik foto relė, bet ir pažangesnis prietaisas, užprogramuotas saulėtekiui ar saulėlydžiui skirtingose ​​klimato zonose. Pakanka pasirinkti tam tikrą laiko juostą atmintyje. Prietaisas automatiškai suaktyvins programoje nurodytu laiku. Foto relės kaina su astrotimeru yra daug didesnė, tačiau nereikia jaudintis dėl įrengimo vietos.

Prietaisai su papildomomis funkcijomis nėra populiarūs, nes gatvės apšvietimo su integruotais jutikliais foto relės kaina gali būti dvigubai didesnė už įprastinio šviesos atsako įrenginio kainą. Todėl, norint suteikti papildomų funkcijų, nereikia įsigyti brangios daugelio nuotraukų relės, pakanka pirkti įprastą prietaisą ir papildomai įdiegti judesio jutiklius ar laikmačius.

Pagrindinė fotoelemento funkcija yra įjungti maitinimą naktį ir išjungti ją aušros metu. Taigi tai yra grandinės pertraukiklis, kuris veikia be žmogaus įsikišimo. Išjungimo mygtuko vaidmenį vaidina šviesai jautrus elementas. Fotoaparato jungimo grandinė yra panaši: prietaisas tiekiamas su faze, nutraukiama išėjimuose, ir, jei reikia, grandinė yra uždaryta, todėl įtampa yra taikoma lempoms ar prožektoriams.

FR-16A fotoelementas priklauso galingiausių modelių kategorijai su įmontuotu fotoelementu. Jutiklio atsakas į šviesą gali būti sukonfigūruotas veikti tam tikru apšvietimo lygiu. Įrenginio veikimui reikalinga 16 A perjungimo srovė, o prietaiso apkrova – 2,5 kW.

Fotoelemento įrengimas gatvių apšvietime pašalina žmogaus įsikišimą, pritaikant apšvietimo elektrinių prietaisų darbą, o tai leidžia žymiai sutaupyti elektros energijos. Pirkdami įrangą, vartotojas turėtų vadovautis prietaiso parametrais, pasirinkdamas modelį konkrečiais tikslais su reikiamu apkrovos laipsniu. Prijungimo metu būtina griežtai laikytis instrukcijų ir pridėtos schemos, o eksploatacijos metu – gamintojo rekomendacijos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: