Elektros instaliacija mediniame name su savo rankomis. Žingsnis po žingsnio

Dėl statybos efektyvumo, paprastumo ir ekologiškumo daugelis mėgsta medinius namus. Didelis tokių pastatų trūkumas yra padidėjęs gaisro pavojus. Šiuo atžvilgiu ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas medinio namo elektros energijos tiekimo klausimui. Griežtai laikydamiesi rekomendacijų, saugiai ir efektyviai atlikti mediniai namai su savo rankomis. Šiuo klausimu taip pat bus labai naudingos instrukcijos.

Elektros instaliacija mediniuose namuose su savo rankomis: žingsnis po žingsnio

Pagrindinis reikalavimas privačių namų, ypač statomų iš medienos, tiekimui yra saugumas. Išorinių ir vidinių elektros tiekimo sistemų montavimas turi būti atliekamas laikantis visų taisyklių ir taisyklių. Elektros laidų elgesį reglamentuojantys dokumentai yra Elektros įrenginių įrengimo taisyklės (ПУЭ), Statybų normos ir taisyklės – skyrius „Elektros prietaisai“, GOST ir kitos reguliavimo nuostatos.

Laikantis taisyklių ir taisyklių reikalavimų, galima įrengti laidus namuose savo rankomis. Žingsnis po žingsnio metodas apima šiuos veiksmus:

 • elektros įrangos bendros galios nustatymas ir elektros energijos tiekimo projekto įgyvendinimas;

 • kabelių, elektros prietaisų (lizdų, jungiklių), elektros prietaisų pasirinkimas;
 • įvesties maitinimo į namus įgyvendinimas, jungiklio prijungimas, dozatoriaus (matuoklio) prijungimas, elektros skydas;
 • vidaus kabeliai;
 • jungiklių, lizdų ir apšvietimo įtaisų įrengimas;
 • įžeminimo sistemos įtaisas, RCD įrengimas (apsauginis išjungimo įtaisas);
 • prevencinių tyrimų organizavimas.

Norint pradėti kurti individualų projektą, būtina gauti technines sąlygas iš elektros energijos tiekimo organizacijos (RES). Jie bus darbo pagrindas.

Visų pirma apskaičiuojama visų elektros prietaisų bendra (bendra) galia. Kitas žingsnis po žingsnio yra sukurti elektros grandinę namuose su savo rankomis:

 • Atliekamas viso būsto statybos techninis planas. Elektros instaliacijos privačiame name schemoje yra fiksuotosios elektros lizdų, jungiklių, lempų, taip pat atskirų jungčių įrenginių vietos (taškai);
 • Kiekvienam elektros taškui pasirenkamas kabelis, vedantis į juos. Jei naudojami du mygtukai ir įžeminimo lizdai, prie jų prijungtas trijų gyslų kabelis;
 • medinių namų laidų laidų schemoje nurodoma jungiamųjų dėžių įrengimo vieta. Dviem gretimiems kambariams rekomenduojama naudoti vieną dėžutę;

 • Privataus namo laidų schema atspindi kiekvieno prietaiso galingumą. Jei įrenginyje yra elektros variklis, vertė nurodoma atsižvelgiant į elektros variklio paleidimo galią;
 • visi apšvietimo prietaisai (šviestuvai, sieniniai šviestuvai ir tt) yra prijungti prie vienos grupės, o galingesni prietaisai (katilai, katilai, elektrinės krosnys ir tt) sujungiami į kitą grupę. Jiems kabelis turėtų būti prijungtas ir prijungtas per atskirą automatą;
 • diagramoje nurodomas atstumas nuo kabelio iki durų, langų ir atstumas nuo elektros taškų iki grindų ir lubų. Ateityje tai padės išvengti elektros laidų pažeidimo remonto metu.

Geras patarimas! Visi vidinio laido laidai turi būti atliekami tik 90 laipsnių kampu.

Po to apskaičiuojama didžiausia galia, kurią suvartoja visi elektros prietaisai, kai jie yra įjungti. Nustatykite įvesties (pirmiausia palei maitinimo šaltinį) vardinę apkrovą.

Norint tinkamai įrengti laidus privačiame name su savo rankomis, išvengiant sudėtingų specialių skaičiavimų, galite naudoti kabelio skerspjūvio ir atitinkamos apkrovos santykio lentelę iš elektros atskaitos knygos.

Lentelėje pasirinkite kabelio skerspjūvį, kuris atitiks elektros prietaisų galingumą kiekvienai atskirai grupei. Prie kiekvieno prietaiso pridedamas aprašymas arba techninis pasas, kuriame nurodoma jos sunaudota apkrova. Remdamiesi šiais duomenimis, pasirinkite priimtiną kabelį. Siekiant nustatyti įvesties kabelio skerspjūvį, apibendrinkite visų galimų įrenginių galingumą.

Populiariausias kabelis laidams yra NYM vario kabelis. Ji turi papildomą izoliaciją, yra pakankamai stipri ir lengvai valdoma. Aliuminio kabelio atveju reikia atsižvelgti į tai, kad jis yra atsparus lenkimui ir dažnai pertraukos metu.

Prie kištukinių lizdų prijungtas trijų gyslų antžeminis laidas, užtikrinantis buitinės elektros įrangos saugumą. Apšvietimo prietaisai, pagal Elektros instaliacijos taisykles, taip pat turi būti atnaujinti, nors daugelis ignoruoja šią normą. Jei privačiame name naudojamas apšviesti kiemo teritoriją ir sklypą, galingi prožektoriai, įžeminimo organizavimas – būtina sąlyga. Ši taisyklė taikoma tiems, kurie nusprendžia atlikti savo laidų schemą name.

Kištukiniai lizdai ir jungikliai parenkami pagal apskaičiuotą srovės vertę, elektros laidų tipą (paslėptą ar atvirą), galimybę prijungti įrenginį prie lizdo ir jungiklį po vienu rėmeliu.

Apskaičiuojant visų montuojamų elektros prietaisų vardinę apkrovą, nustatomas įvadinio kabelio skerspjūvis. Tais atvejais, kai laidai atnaujinami pakeitus vidinius laidus ir galingesnius grandinės pertraukiklius, nepamirškite įvesti kabelio. Gali atsitikti, kad jo skerspjūvio nepakaks per daug galios – tai gali sukelti ugnį. Todėl reikia kreiptis į atitinkamą organizaciją, kad pakeistų įvesties kabelį. Tai galima padaryti matavimo prietaiso montavimo ir jos sandarinimo etape.

Kaip ir įėjimo grandinės pertraukiklį, trijų fazių maitinimo šaltinis naudojamas trijų polių jungikliui. Jei galia yra vienfazė, kuri vyksta 90% atvejų, naudokite vieno arba dviejų polių grandinės pertraukiklį, nutraukiant fazę ir neutralią.

Geras patarimas! Įvadinis grandinės pertraukiklis yra parinktas tokiu įvertinimu, kad jis neuždarys galios namuose esant maksimaliai apkrovai, bet nutraukia grandinę, kad būtų išvengta trumpojo jungimo.

Srovės pertraukiklis yra parenkamas pagal:

 • nustatyti visų elektros įrenginių galios sumą ir apskaičiuoti maksimalios srovės vertę naudodami formulę: Ihom = P / U x cos?. Kas yra cos? imtis 0,8. Gautos vardinės srovės „Ihom“ vertės koeficientas yra 1,1. Dėl to gaunama maksimali srovė, kuria veikia automatas. A 25 Apsauginis jungiklis paprastai yra pakankamas patekti į namus;
 • Norėdami nustatyti mašinos tipą, turėtumėte žinoti minimalią trumpojo jungimo srovę. Srovės nustatymo vienfaziame tinkle (220 V) formulė yra tokia: Ikz = 3260 x S / L, kur S yra kabelio sekcija (mm?); L – kabelio ilgis, (m). Ši formulė lemia ilgiausios sekcijos srovę, kurios skerspjūvis yra mažiausias;

 • trumpojo jungimo srovės ir vardinės srovės vertės santykis lemia grandinės pertraukiklio charakteristikas. Rekomenduojamas automatinis įrenginys, skirtas montuoti namuose, yra jungiklis su charakteristika C. Tokia automatinė įranga puikiai veikia mišrių krovinių tinkluose.

Priklausomai nuo privataus namo laidų schemos su savo rankomis nustatykite įvadinę mašiną po matavimo prietaiso. Vienoje grupėje įrenginių, matavimo prietaiso, įėjimo grandinės pertraukiklio ir RCD jungikliai yra sumontuoti ant specialaus metalo profilio (din-rail) skirstomajame skyde. Toliau pateikite laidų schemą, skirtą instaliacijai privačiame name.

Elektros instaliacijos įrengimas pradedamas, kai tik įsigyjami visi reikalingi prietaisai: kabelis, lizdai, jungikliai, pertraukikliai, apšvietimo prietaisai.

Pagal esamą schemą yra sumontuotos jungiamosios dėžės, tvirtinimo taškai lizdų, jungiklių ir apšvietimo įtaisų tvirtinimui. Jei viduje visos sienos bus siuvamos su apdailos medžiaga, kabelis yra įdėtas į metalinę įvorę.

Elektros skydo korpusas yra pritvirtintas schemos nustatytoje vietoje. Tada atlikite šiuos veiksmus:

 • matavimo įtaisas yra sumontuotas skydo korpuse;
 • Į specialų metalo profilį (din-rail) įdiegtas įvadinis automatas. Fazė ir neutralus tiekiami į bipolinį automatą;
 • matavimo prietaiso išėjimo gnybtai (gnybtai) yra prijungti prie įėjimo grandinės pertraukiklio įėjimo;

 • laidas patenka į namus ir prijungtas prie matavimo prietaiso (matuoklio) įvesties gnybtų;
 • Din-rail montuojamos įtampos relės, skirtingų galios grupių mašinos (lizdai, apšvietimas), RCD;
 • elektros prietaiso spaustukai yra prijungti vienu kabeliu.

Maitinimo kabelio įvedimas į medinį namą turi būti atliekamas pagal PES ir SNiP.

Įvesties kabelį galima patekti į kambarį oru arba po žeme. Pažymėtina, kad oro metodas yra pigesnis, bet ne visiškai patikimas. Tokiais atvejais naudokite savarankišką izoliuotą laidą (CIP). Oro įleidimo atveju būtina sąlyga yra nedegios movos montavimas į sieną, per kurią bus įvedamas įėjimas.

Požeminė viela padengiama po žeme metaliniame vamzdyje, kuris apsaugo jį nuo visų rūšių poveikio. Toks kabelių tiesimas būtinai derinamas su skirstomomis elektros energijos bendrovėmis.

Jei projekte numatytas atviras laidas, jį galima įdiegti keliais būdais:

 • Keraminiai volai atvirai laidai – šis metodas yra patogus laidų tvirtinimui prie rąstų sienos. Jis bus tinkamas retro interjerui;
 • metaliniai vamzdžiai – šis metodas patikimai apsaugo būsto konstrukciją nuo ugnies. Vamzdžiai turi būti užpildyti laidais ne daugiau kaip 40%. Rekomenduojama lengvai naudoti varinę vielą;

 • kabeliniai kanalai, pagaminti iš plastiko – kanalai pritvirtinti prie sienos, galite paimti įvairių spalvų plastikinius kanalus, kad jie atitiktų sienų apdailą;
 • cokolio su specialiu kanalu (sklendė) – šiuo metodu tvirtinimo įtaisai tvirtinami kabelių kanaluose;
 • tvirtinimas su spaustukais – plastikiniai klipai parenkami pagal vielos sekcijos dydį. Šis metodas dažniausiai naudojamas komunalinių patalpų laidams dėl nepatrauklios išvaizdos.

Geras patarimas! Visi elektros laidų ruošiniai iš kambario į kambarį per sieną turi būti su metalinėmis ugniai atspariomis rankovėmis, per kurias traukiamas kabelis.

Kai kuriais atvejais kabelis padengiamas po lentų grindimis, naudojant metalinius vamzdžius.

Su kabeliniais kanalais galima montuoti elektros laidus į savo namus su mediniais namais. Žingsniai po žingsnio, kaip laidus prijungti kabelių kanale

 • pažymėkite laido eigos liniją pagal esamą schemą;
 • kabelio kanalo skerspjūvis priklauso nuo joje esančių laidų skaičiaus;
 • nuimkite dėžutės dangtelį ir pritvirtinkite jį varžtais prie sienos ar lubų. Varžtai turi pusę metro. Be to, sukimo vietos yra sustiprintos savisriegiais varžtais;
 • jungiamosios dėžės sumontuotos nustatytose vietose;
 • būtini laidai pritvirtinami kabelių kanaluose ir uždedami dangteliu. Tose vietose, kur yra prijungti lizdai ir jungikliai, prijungti juos paliekama vielos riba;
 • prijunkite visus laidus jungiamosiose dėžėse, prijunkite prie grandinės pertraukiklių, jungiklių ir lizdų gnybtų.

Montavimo žingsnius galima pamatyti įvairiose medinių namų elektros instaliacijos nuotraukose.

Taisyklės numato laidų prijungimą jungiamųjų dėžių viduje. Dėžės įrengiamos tose vietose, kur bus išlenkta nuo pagrindinio kabelio. Laidai sujungti tokiais būdais:

 • prijungimas gali būti atliekamas naudojant savarankiškai tvirtinamus gnybtus (Wago). Šiuo metodu pakanka pašalinti 10 mm izoliacijos iš vielos. Terminalai parenkami pagal vielos sekcijos dydį kartu su izoliacine danga;

 • Laidai gali būti sujungti izoliaciniais dangteliais, kad juos būtų galima sukti. Naudojant šį metodą izoliacija pašalinama iš vielos, kad plikas segmento ilgis neviršytų dangtelio ilgio. Viduje yra kūginis spyruoklė. Kai dangtelis sukabinamas – spyruoklė tvirtai pritvirtina vielą, o plastikinis apvalkalas užtikrina izoliaciją;
 • Sukimas apima laidų valymą nuo izoliacinės dangos 4 cm ir tvirtą sukimą. Visus posūkius rekomenduojama lituoti ir suvynioti su elektrine juosta.

Geras patarimas! Laidų sujungimų skaičius tinkle turi įtakos sistemos galimybei perkelti apkrovas: kuo daugiau jungčių, tuo mažesnė apkrova.

Jungiant laidus būtina atsižvelgti į izoliacijos spalvą. Raudona, ruda spalva, izoliacija – laidai su faze, mėlyna, balta – neutrali (nulis), geltona, žalsva – žemės viela.

Šiuolaikinės buitinės technikos buitiniai prietaisai negali atlikti be tokių prietaisų kaip katilas, skalbimo mašina, šaldytuvas ir daugelis kitų. Elektros įranga su metaliniu korpusu reiškia privalomą įžeminimo įtaisą.

Įžeminimo tvarka yra tokia:

 • Paruošti trys 3 m ilgio ir 3 cm skersmens armatūros strypai, iškasamas trikampis, kurio ilgis lygus 1 m, šoninis ilgis yra 30 cm, o kraujagyslės gylis – ant trikampio kampų;
 • armatūros strypai sujungiami metaliniu kampu suvirinimo būdu;
 • Su viena iš kampų suvirinta kilpa (akis) ir 1 cm storio plieno strypas pritvirtinamas varžtais arba suvirinant.
 • strypas padengiamas tranšėjoje taip, kad jį prijungtų prie elektros laido įžeminimo laido. Įžeminimo kabeliai turi gelsvai žalia izoliaciją.

Siekiant apsaugoti asmenį nuo elektros srovės, kai jis nuteka ant elektros įrangos korpuso, naudojamas apsauginis išjungimo įtaisas (RCD). Šis prietaisas yra sumontuotas skydelyje po matavimo prietaiso. Remiantis nominalios srovės dydžiu tinkle, pasirenkami RCD parametrai, kurie reaguoja į mažiausią srovės nuotėkį. Tokio prietaiso buvimas yra ypač svarbus patalpoms, kuriose yra didelė drėgmė.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: