Elektros instaliacija bute: grafikas, taisyklės ir darbo algoritmas

Šiandien senųjų elektros laidų apkrova kelis kartus padidėjo. Taip yra dėl to, kad beveik kiekviename bute yra daug buitinių prietaisų. Senas laidas ne visada gali atlaikyti tokią apkrovą. Elektrinėje instaliacijoje bute reikia tam tikrų žinių apie diagramų sudarymą, taip pat laikantis kelių taisyklių. Todėl, norint patys atlikti šią operaciją, turėsite susipažinti su visais jo niuansais.

Taisyklės laidų laidai bute

Bet kokį statybos įvykį reglamentuoja atitinkami valstybės patvirtinti dokumentai. Tai taip pat taikoma daugeliui medžiagų, naudojamų vienaip ar kitaip. Šiandien GOST ir SNiP veikia kaip reguliavimo dokumentai. Savo ruožtu bet kokiam darbui, susijusiam su elektros energija, taikomos Elektros instaliacijos taisyklės (EI).

Prieš pradedant darbą su elektros tinklu, būtina kruopščiai išnagrinėti visus OES nurodytus taškus. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas daliai, kurioje aprašomos elektros įrangos įrengimo ir parinkimo ypatybės. Apsvarstykite pagrindines elektros instaliacijos bute taisykles.

Visos svarbios elektros įrangos dalys turi būti matomos. Jie turi užtikrinti greitą ir patogų priėjimą. Montuojant jungiklius rekomenduojama atsižvelgti į jų išdėstymo aukštį (nuo grindų). Remiantis normomis, šis rodiklis turi būti nuo 50 iki 150 cm, o jungiklių vieta pasirenkama taip, kad atidarytos durys nesukeltų nepatogumų jų naudojimui. Laidų jungimas prie jungiklių yra iš viršaus į apačią.

Minimalus rekomenduojamas išėjimų aukštis yra 50 cm, o maksimalus – 80 cm.Ši taisyklė apsaugo elektros prietaisus nuo vandens, kai užtvindys butą. Kištukiniai lizdai turi būti išdėstyti tose vietose, kurios yra pakankamo atstumo (bent 50 cm) atstumu nuo dujų krosnių. Toks pat atstumas turėtų būti ir radiatoriams, vamzdžiams ir kitiems su įžeminimo įtaisais. Elektros laidai prie lizdų yra iš apačios į viršų. Į šias taisykles reikia atsižvelgti rengiant elektrikų planą.

Atkreipkite dėmesį! Viename kambaryje esančių lizdų skaičius nustatomas pagal kambario kvadratūrą. Yra viena taisyklė, pagal kurią galima lengvai nustatyti reikiamą skaičių. Pasak jo, vienas produktas turėtų nukristi 6 m plote.

Tačiau šis metodas netinka nustatant virtuvės realizavimo vietų skaičių. Tam tikrame kambaryje jų skaičius priskiriamas individualiai ir priklauso nuo buitinių elektros prietaisų skaičiaus. Tualeto atveju draudžiama įrengti realizavimo vietas. Vonios kambariui leidžiama įrengti šiuos gaminius, tačiau jiems reikalingas atskiras transformatorius.

Dedant laidus bute reikia žinoti, kad šią operaciją galima atlikti paslėptu arba atviru būdu. Pirmuoju atveju kabelis įdėtas į sieną, o antrojoje – išorėje. Pati klojimas yra griežtai vertikaliai arba horizontaliai, o jo vieta turi būti nustatyta ant bendrojo plano.

Organizuojant laidus, reikia išlaikyti atstumą nuo vamzdynų ir grindų. Horizontalioje plokštumoje įrengtoms linijoms rekomenduojamas atstumas iki lubų yra 10 cm, o atstumas iki karnizo ar grindų spindulio turi būti ne mažesnis kaip 15 cm, be to, horizontalios linijos turi būti įrengtos tam tikru atstumu nuo grindų (ne mažiau kaip 15 cm) .

Vertikaliai pritvirtintoms linijoms yra ir tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiui, atstumas nuo durų arba lango atidarymo turi būti ne mažesnis kaip 10 cm, o vertikalūs laidai turi būti įrengti 40 cm atstumu nuo dujų ryšio.

Labai svarbu, kad atliekant elektros laidus įsitikinkite, kad kabeliai neliesdami sienų ar išorinių metalinių elementų. Jei tarp jų reikia įrengti kelis lygiagrečius (vienas kito atžvilgiu) laidus, reikia 3 mm atstumo. Tokie kabeliai gali patekti į kontaktą, tačiau tam jie įdedami į specialų apsauginį vamzdelį – gofravimą.

Jungiant plokštes, jų jungčių vietos yra kruopščiai izoliuotos. Svarbu prisiminti, kad vario ir aliuminio kabelių prijungimas yra draudžiamas. Jungčių organizavimui įprasta naudoti varžtus. Šis metodas naudojamas įžeminimui ir neutraliems laidams.

Su aiškiu planu, elektros instaliacijos įrengimas gyvenamajame rajone gali būti atliekamas ne tik greičiau, bet ir pigiau. Šiame renginyje yra 5 pagrindiniai etapai:

 1. Elektrikų kūrimas bute.
 2. Elektros instaliacijos plano parengimas, koordinavimas ir registravimas (kartu su schema).
 3. Remonto laiko išdėstymas.
 4. Elektros instaliacijos įrengimas.
 5. Mašinų, lizdų, jungiklių ir būtinų buitinių prietaisų įrengimas.

Atkreipkite dėmesį! Prieš pradedant diegti, reikia užtikrinti, kad apsauginis įžeminimas būtų užtikrintas. Saugumo sumetimais galima atlikti nulį. Tiesioginiai laidų elektrikai namuose atliekami paskutiniame etape, kai įdiegiate visus reikiamus mechanizmus.

Taupymas šiuo atveju vyksta. Pavyzdžiui, kai kurie diegimo veiksmai gali būti atliekami atskirai. Ekspertai nerekomenduoja taupyti pinigų įrangai ar elektros prietaisams. Visi būtini mechanizmai turėtų būti aukščiausios kokybės, nes pigūs produktai gali praeiti po trumpo laiko.

Šiuolaikinė elektros instaliacija yra labai sudėtingas įvykis, kuriam reikalingos profesinės žinios ir įgūdžiai. Norėdami atlikti tokią operaciją, geriausia pritraukti kvalifikuotą specialistą. Jei būtina įrengti naują pastatą, rekomenduojama parengti brėžinį, kuriame būtų visi svarbūs su elektra susiję objektai. Tai labai patogu atlikti prieš pradedant remontą. Pagrindiniai su elektros energija susiję objektai:

 • lizdai;
 • jungikliai;

 • lempos, šviestuvai ir kiti apšvietimo prietaisai;
 • elektrinis ekranas su apsauginiu išjungimo įtaisu (RCD).

Specialistas turi parengti schemą su visais būtinais savininkų pageidavimais ir individualiomis būsto išdėstymo ypatybėmis. Pagrindinis kapitono darbas yra kabelio padalijimas į atskiras linijas, kurios veiks efektyviai. Ši užduotis reikalauja tinkamo apkrovos paskirstymo, taip pat valdymo sistemų ir elektros instaliacijos apsaugos organizavimo bute.

Prieš pradedant brėžinio ar plano sudarymą, rekomenduojama ištirti visų atskirų elektros tinklo komponentų paskirtį ir savybes. Automatinės mašinos, apsaugančios tinklą nuo perkrovos ir esančios elektros skydelyje, yra labai svarbi šios sistemos sudedamoji dalis. Nuo tinkamo montavimo priklauso nuo to, kaip veikia tinklas, ir nuo jo saugumo.

Laidai, maitinantys elektros srovę į įvairius taškus, turi būti teisingai parinkti. Jie gali turėti kitokį skyrių. Šį rodiklį galima pasirinkti atskirai. Kištukiniai lizdai ir jungikliai turi turėti patikimus kontaktus.

Elektros laidai namuose turi tam tikrų funkcijų. Visų pirma dar vienas elementas pridedamas prie pirmiau minėtų elementų – įvadinis automatas. Maitinimo kabelis tiekiamas iš jos į skydą. Jos pagrindinė funkcija yra tinklo galios reguliavimas. Jei reikia, šis elementas gali išjungti maitinimą.

Elektros tinklo kontrolė yra supaprastinta, jei ji turi kelias kryptis. Elektros tinklo atskyrimas linijoje leidžia išjungti vieną iš jų ir, jei reikia, naudoti kitą. Dažniausia laidų parinktis, kurioje atsižvelgiama į 4 kryptis:

 • virtuvė;
 • vonios kambarys;
 • dideli buitiniai prietaisai;
 • apšvietimo sistema.

Naudinga informacija! Kai kuriais atvejais įrenginio instaliavime atsižvelgiama į atskiro kabelio išdėstymą (pavyzdžiui, skalbimo mašinoje). Taip yra dėl to, kad senoji sistema negali atlaikyti įtampos, kuri reikalauja modernios technologijos.

Kiekviena iš pirmiau išvardytų keturių krypčių išsiskiria savo specifiniu išdėstymu. Taip pat yra tam tikrų taisyklių, kurios turi būti laikomasi montuojant elektrines virtuvėje ar vonioje. Ekspertai rekomenduoja išsamiau susipažinti su kiekvienos linijos išdėstymu. Tai suteiks idėją, kaip tinkamai sujungti laidus.

Daugeliu atvejų pagrindinėje apkrovoje elektros tinkle yra virtuvės linija. Tai gana paprasta paaiškinti: virtuvėje yra daug buitinių prietaisų. Šaldytuvas, indaplovė, skalbimo mašina, mikrobangų krosnelė ir kiti prietaisai yra prijungti prie tinklo ir sunaudoja daug elektros energijos. Be didelių buitinių prietaisų, dauguma šeimų naudoja elektrinius grilius, daugiakančius, skrudintuvus ir kt.

Verta prisiminti vieną svarbią taisyklę, kuri mums sako, kad galingiausiems buitiniams prietaisams rekomenduojama paskirstymo dėžutėje įrengti atskiras mašinas. Geriausia atlikti atskirą elektros jungtį, nes bendra linija tiesiog negali atlaikyti tuo pačiu metu naudojamų kelių didelių prietaisų.

Jei prie galingo prietaiso prijungtas atskiras kabelis, galima vienu metu naudoti kelis buitinius prietaisus be baimės, kad tinklas neatlaikys apkrovos.

Įrengimas ir prijungimas prie lizdų tinkle virtuvėje reikalauja žinių apie tam tikras taisykles. Nerekomenduojama, kad jos būtų arčiau nei 0,5 m nuo dujinės viryklės. Kabeliai taip pat reikalauja laikytis atstumo iki dujinės viryklės ir vamzdžių (mažiausiai 40 cm). Nepamirškite apie šildymo radiatorių. Nedėkite elektrinių taškų ir laidų arti akumuliatoriaus. Šių taisyklių laikymasis leis kvalifikuotai atlikti elektriką virtuvėje.

Elektros prietaisų išdėstymas vonios kambaryje ir tualete reikalauja didesnio kapitono dėmesio. Taip yra dėl to, kad šiuose kambariuose yra didelis drėgmės lygis. Siekiant apsaugoti elektros tinklą, būtina ištirti keletą svarbių taisyklių ir rekomendacijų, kurios padės atlikti kompetentingą linijos įrengimą.

Pirmas dalykas, kurį reikia prisiminti, yra tai, kad griežtai draudžiama patalpinti jungiamąją dėžę į vonios kambarį. Ji turi būti įrengta ne šlapioje patalpoje. Idealus variantas yra skydo vieta prieškambyje. Norėdami sukurti vonios kambario elektros prietaisus, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu.

Antras dalykas, kurį reikia prisiminti: kiekvienam prietaisui, ar tai yra skalbimo mašina ar plaukų džiovintuvas, reikia įrengti atskirą lizdą. Patartina nurodyti laidų schemoje visus vonios kambario elektros prietaisus ir jų prijungimo taškus.

Naudinga informacija! Šiuo metu yra galimybė įsigyti drėgmei atsparią angą su dangčiu ir tarpikliu, kuris neleidžia į prietaisą patekti į drėgmę ir kontaktų oksidaciją.

Būtina uždrausti jungiklį į vonios kambarį. Paprastai ji montuojama išorėje, šalia priekinių durų (kad būtų lengviau naudotis).

Naudinga informacija! Jei reikia, galite atkreipti elektros grandinę internete. Norėdami tai padaryti, turite naudoti naršyklės paieškos laukelį ir eiti į vieną iš daugelio svetainių, teikiančių šią paslaugą.

Nepriklausomas elektros tinklo skaičiavimas ir įrengimas yra sudėtinga įmonė. Tačiau šiuo atveju galite žymiai sumažinti galutines elektros laidų išlaidas bute. Prieš pradedant darbą būtina išnagrinėti pagrindinius šios sistemos veikimo principus, statybos taisykles, saugos taisykles. Elektros instaliacijos metu griežtai draudžiama nukrypti nuo darbo algoritmo.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: