Pigūs namo šildymas elektra: kaip pasirinkti ekonomišką katilą

Neseniai vis labiau populiarėja jų namų šildymo su elektra būdas. Tai nenuostabu, nes pigūs namų šildymas elektros energija laimėjo piliečių pasitikėjimą. Paprastai jis naudojamas vietose, kuriose nėra centrinio dujotiekio. Tuo pačiu metu jūs galite žymiai sutaupyti elektros energijos sąskaitas, jei suprantate, kaip ją organizuoti ir kokią įrangą naudoti.

Tiesioginės ir netiesioginės šildymo sistemos

Šildymo tipas, kuriame pagrindinis šildymo šaltinis yra elektra, yra perspektyvus. Tačiau prieš pakeisdami jau esamą šildymą, turite suprasti:

 • kokia parinktis tinka jūsų namams;
 • kokį biudžetą norite investuoti, kad sutaupytumėte ateityje;
 • Kas yra elektros energijos šaltinis jau namuose.

Šie veiksniai lemia šildymo sistemos pasirinkimą.

Tiesioginis šildymas vykdomas naudojant elektrinius šildytuvus: konvektorius, grindų šildymą, elektrinius alyvos radiatorius. Naudojant šią parinktį, nereikia dujotiekių dėti, įrengti katilą, pirkti radiatorius. Visi įrenginiai yra nepriklausomai prijungti prie kabelių. Kiekvienos šildytuvo temperatūra reguliuojama atskirai, todėl galima kontroliuoti elektros energijos suvartojimą.

Svarbu! Tiesioginis šildymas yra pats brangiausias šildymo būdas. Tokios sistemos privalumai yra taupyti kapitalą (įrangos kaina) ir eksploatacijos (remonto) išlaidas.

Pigūs namų šildymas elektra yra netiesioginis šildymas. Tai slypi tuo, kad klasikinis vandens šildymas išlieka tas pats, tiesiog pakeičiant anglies ar dujų katilą elektriniu. Juose yra šie šildymo tipai:

 • indukcinis – ekonomiškas variantas, čia šildymas atliekamas dėl aukšto dažnio srovės (radijo dažnių bangos);
 • elektrodas arba jonų mainai – šio tipo šildymui naudojami atviri elektrodai, kuriems taikoma srovė (50 Hz);
 • tiesioginis – vanduo šildomas per šildytuvą. Šis tipas sunaudoja daug daugiau energijos ir taip pat nesugeba greičiau, tačiau tokio katilo kaina yra kelis kartus mažesnė nei įrenginio su indukciniu arba elektrodu šildymu.

Elektrinio katilo privalumai:

 • nedideli dydžiai;
 • mažos kainos;
 • greitas montavimas;
 • veiklos ir aplinkos sauga;
 • triukšmingumas

Geras patarimas! Nors indukcinių katilų kainos privačiam namų šildymui „įkandimas“, tokių modelių energijos suvartojimas yra vienas ekonomiškiausių. Norint iš tiesų pajusti taupymą ir pamatyti jį elektros energijos sąskaitose, pageidautina įrengti trifazį katilą.

Neturime nepagrįstos, mes pateikiame aiškų pigaus namų šildymo su elektros energija katilą pavyzdį. Apskaičiuokite tikras santaupas namams, kurių plotas yra 100 m?

 1. Elektrinis katilas beveik visada suteikia 100% efektyvumo. Vidutiniškai per 1 kW šilumos energijos sunaudojama 1,03 kW elektros energijos.
 2. Pagal patvirtintus tarifus, 2016 m. Maskvos regione vartotojams (gyventojams) tarifas su vienu tarifu yra 3,18 rublių.
 3. Šilumos suvartojimo koeficientas šildymui 10 m? yra lygus 1 kW, mūsų atveju gaunama 10 kW šilumos už 100 m ploto.
 4. Vidutinis dienos elektros energijos suvartojimas yra 1 kW per valandą, todėl: 10 kW x 24 val. = 240 kW.
 5. Esant nepertraukiamam katilo veikimui visą mėnesį (kuris yra mažai tikėtinas), kilovatų kaina bus lygi: 240 x 30 = 7200 kW.
 6. Per mėnesį turite sumokėti už sunaudotą šilumą: 7200 kW x 3,18 rublių = 22896 rublių.

Taip pat reikia nepamiršti, kad praktiškai elektros energijos suvartojimas sumažėja perpus, nes elektrinis katilas, šildantis kambarį, išjungiamas ir nustoja vartoti elektros energiją. Vidutiniškai šildymui naudojant elektrinį katilą turės sumokėti apie 12 tūkst. Rublių.

Katilo pasirinkimas turėtų būti priimamas atsakingai, nes reikia atsižvelgti į visus niuansus, susijusius su jūsų namų elektros priežiūra. Maitinimo linijos ne visada gali susidoroti su apkrova, kuri pakyla po katilo įrengimo. Kad išvengtumėte tokių problemų, apsilankykite energijos tiekimo skyriuje, su kuriuo esate susijęs, ir nurodykite (arba paprašykite apskaičiuoti) didžiausią galimą galią. Apskaičiuojant reikiamą kilovatą, nepamirškite apie buitinius prietaisus, kurie yra jūsų namuose.

Elektrinis katilas yra gana paprastas: jame yra šilumokaičio ir valdymo bei reguliavimo blokas. Yra modernizuoti modeliai, kuriuose yra išsiplėtimo bakelis, filtras ir siurblys.

Privačių namų šildymui naudojami nedidelio galingumo elektriniai katilai: vienfaziai ir trifaziai.

Vienfazis katilas laikomas veikiančiu nuo 220 V. Nėra sunku jį prijungti, nes visi namai yra aprūpinti reikiama įtampa. Prietaiso galia svyruoja nuo 6 iki 12 kW. Tokį katilą rekomenduojama naudoti ne didesniame nei 100 m ploto plote. Elektrinio šildymo katilo savybės (220 V):

 • dirba vandens šildytuvo (katilo, virdulio) principu;
 • valdyti įprastą tinklą (220V);
 • Norėdami ją įdiegti, jums nereikia gauti specialaus leidimo.

Trifazis katilas yra galingesnis už vienfazį katilą ir yra tinkamas montuoti daugiau nei 100 m ploto. Kad tinklas galėtų išlaikyti apkrovą katilo eksploatavimo metu, jie gaminami trijų fazių, ty jie yra prijungti prie 380 V tinklo. Trifazio katilo savybės:

 • galingas. Būtina atsižvelgti į šildomą plotą. 10 m? Reikia 1 kW + 10-20% (atsargų);
 • darbai iš trijų etapų (380 V), būtina padidinti maitinimo srovę namuose;
 • Būtina gauti specialų leidimą energijos tiekimui padidinti energijos suvartojimą ir katilo įrengimą;

Elektrinis katilas privačiam namui šildyti, kainos ir tipai. Yra elektriniai katilai, skirti privačiam namui šildyti. Elektros katilų galios ir prijungimo skaičiavimas.

 • Nominali srovė, kuri turi būti kiekvienoje iš trijų fazių, svyruoja nuo 6,1 iki 110 A. Šis indikatorius turi įtakos grandinės pertraukiklio, laidų, skerspjūvio pasirinkimui (leistinos vertės pateiktos toliau pateiktoje lentelėje). Tinkamas reikiamų elementų pasirinkimas pašalins gaisro galimybę.

Lentelė “Kabelių skerspjūvio ir automatinių jungiklių srovės vertės”:

Katilo galia (iki nurodytos vertės) Vienfazių katilų srovės pertraukiklių vertė Dabartinė trifazių katilų automatinių pertraukiklių vertė Vienfazių katilų kabelių sekcija Trijų fazių katilų kabelių sekcija
4 kW 25 A 4,0 mm?
6 kW 32 A 6,0 mm?
10 kW 50 A 10,0 mm?
12 kW 63 A 16,0 mm? 2,5 mm?
16 kW 32 A 4,0 mm?
22 kW 40 A 6,0 mm?
27 kW 50 A 10,0 mm?
30 kW 63 A 16,0 mm?
45 kW 80 A 25 mm?
60 kW 125 A 35 mm?

Svarbu! Palyginus vienfazių ir trifazių katilų darbą, šildymo sąnaudos naudojant vienfazius modelius yra šiek tiek didesnės nei trijų fazių.

Nepriklausomai nuo katilo, kuris nėra įrengtas pigiam namų šildymui su elektra, bet kuriuo atveju būtina užtikrinti atsarginį šilumos šaltinį.

Katilo veikimas elektros energija gali būti nutrauktas dėl elektros energijos tiekimo nutraukimų, linijų gedimų, pertraukų ar laidų trumpojo jungimo, todėl kombinuoto katilo (medžio / elektros) naudojimas nepaliks jums šilumos namuose.

Šildymas su mediena ir elektra yra patikimas, universalus, funkcionalus vienetas, kurio dėka galite pastoviai šildyti namą. Šis katilas gali veikti kietuoju kuru (malkomis, briketais, medienos atliekomis) ir elektros energija vienu metu. Toks multifunkcionalumas yra galimas dėl gerai suprojektuoto unikalios įrangos konstrukcijos.

Skirtingas kombinuoto katilo bruožas yra šildymo elementų buvimas. Malkos malkoms yra įrenginio apačioje. Kai sudeginama mediena, šilumos energija šildo aušinimo skystį ir šildomas skystis (vanduo) nukreipiamas į vandens šildymo sistemą. Tokie katilai turi įrenginius, atsakingus už šildymo elemento automatinį įjungimą / išjungimą, priklausomai nuo aušinimo skysčio temperatūros. Kai nudegina mediena ir sumažėja krosnies šiluma, vandens temperatūra nukrenta, šildymo elementai įsijungia darbe, o katilas, suvartojantis elektros energiją, palaiko nustatytą temperatūrą. Visos manipuliacijos atsiranda dėl automatikos.

Kieto kuro degimo metu išleidžiamos šilumos galia yra 25-35 kW. Ši galia yra pakankama patalpai šildyti 100-120 m?, O šildymo elementas naudojamas pastoviai temperatūrai palaikyti namuose. Kombinuotos šildymo sistemos yra ypač populiarios privačiame sektoriuje, nes pigus kuras naudojamas patalpų šildymui. Dėl įmontuotų šildymo elementų galima keisti šildymo režimą.

Pagrindinis dvigubo kontūro katilo bruožas yra dviejų funkcijų: namų šildymo ir karšto vandens šildymas vienu metu.

Pagrindiniai tokios įrangos privalumai:

 • kompaktiškas dydis;
 • tylus;
 • lengva įdiegti;
 • sunku valdyti.

Dviejų grandinių elektrinis katilas yra kompaktiškas ir labai patogus naudoti privačiame name ar bute. Tokie katilai sutaupo daug vietos ir nereikalauja dažnai prižiūrėti. Dvigubo kontūro katilui nereikia įrengti atskiros patalpos – ją galima uždėti ant sienos, taupant naudingą erdvę.

Dviejų grandinių elektrinių katilų modeliuose yra dvi nepriklausomos specializuotos grandinės – šildymas ir vandens šildymas. Įrenginyje yra šie elementai:

 • šilumokaitis, kuris atlieka katilo funkciją;
 • oro anga;
 • apsauginis vožtuvas;
 • išsiplėtimo bakas;
 • šildymo elementas;
 • jutikliai (automatika);
 • cirkuliacinis siurblys.

Tokia įranga yra skirta elektros energijai paversti šilumos energija naudojant šildymo elementus. Šilumokaičiuose sumontuoti vamzdiniai elektriniai šildytuvai (šildymo elementai), o šildomas skystis cirkuliuoja specialiame siurblyje.

Visi veiksmai atliekami naudojant automatizavimą. Reguliatorius, kai temperatūra patalpoje mažėja, siunčia signalą prie šildymo režimo prijungimo, o siurblys pradeda veikti, sukuriant būtiną slėgį šilumnešyje. Pasiekus norimus parametrus, atliekamas laipsniškas įrangos išjungimas.

Dviejų grandinių elektrinio šildymo katilo kaina privačiam namui šildyti priklauso nuo daugelio veiksnių. Į pagrindinį turėtų būti įtrauktas prekės ženklo gamintojas. Europos technologijos yra brangios, palyginti su rusų kalba, tačiau jos kaina yra daug mažesnė nei dujų įranga.

Šildymo sistema su elektrodų katilais yra gana nauja. Elektrodai pašildomi tiesiai į vandenį. Taikant srovę, galimas vandens skirtumas, o jonai pradeda aktyviai judėti. Kai jie juda, išsiskiria daug šilumos, kuri šildo aušinimo skysčio vandenį.

Štai keletas atsiliepimų apie privačių namų šildymo elektrodų katilus:

„Mūsų kaime visuomet kyla problemų su elektros energija, dabartinė jėga yra nestabili, kartais ji nukrenta iki 180 V. Kaimo kaime nėra. Jie labai ilgą laiką naudojo katilą ant medžio, tačiau buvo problemų, nes jie turėjo būti nuolat išmesti, o dienos metu visi buvo darbe. Draugas patarė elektrinį katilą. Ilgą laiką galvojau, kuris iš jų imtis, pasirinkimas pateko į katilą su jonų mainų tipo šildymu, nes jis atlaiko įtampos sumažėjimą ir toliau dirba. “

Valentin Chutuev, Maskvos regionas

„Jie pastatė namą privačiame sektoriuje, jie paliko butą vaikams. Kai šildymas buvo atliktas, jie iškart nusprendė įrengti elektrinį katilą. Vaikai pirko elektrodų puodą. Iš pradžių buvau pasipiktinęs, kad tai buvo brangus – tai gali būti pigiau rasti, bet kai nuėjome aplankyti vaikus savaitgaliui, baterija išsiskyrė iš mūsų, vanduo išpylė, o katilas nustojo veikti – nesulaužė, neužsidegė, tiesiog išjungė. Štai tada aš nesigailėjau išleistų pinigų. “

Valentina Petrova, Volgogradas

„Nusprendžiau pastatyti namo pigų šildymą. Geriausias, ką radau, yra jonų katilas, jis yra 30% ekonomiškesnis nei šildytuvas. Visas taupymo šūkis yra tai, kad šis katilas nedelsdamas nukreipia energiją į vandens šildymą, o katilas su šildymo elementais praleidžia dalį šios energijos šilumos elementui šildyti. “

Peter Korneev, Surgutas

Remiantis apžvalgomis, matyti, kad elektrodų katilai gali veikti nestabilios įtampos sąlygomis (esant srovės padidėjimui iki 40 kW), nepavyksta, jei dėl kokių nors priežasčių sistemoje nėra vandens, ir jie yra ekonomiškiausi elektrinių katilų asortimente.

Dachoje įrengtas elektrinis katilas – tai tik stebuklinga technika. Atvykę, įjungiame – kambarys labai greitai įkaista. Anksčiau, kai padedate malkas, ištirpinkite, tai buvo labai šalta. Iškart atvykus, buvo nustatyta temperatūra, o tol, kol viskas išeis iš automobilio, namuose jau šilta. Ir pats įdomiausias dalykas yra tas, kad už šviesą nemoka daug. “

Anastasija Kuzmina, Sankt Peterburgas

„Elektrinis katilas yra dalykas. Ypač jei jis yra su dviejų zonų skaitiklis, taupymas yra akivaizdus iš karto. Naktį įjungiame daugiau galios, kai tarifas yra pigesnis, o per dieną šiek tiek pritvirtiname “.

Valentin Yudkov, poz. Vlasikha

Apsilankę forumuose ir skaitydami teigiamus privačiojo namo šildymo katilus, galime daryti išvadą, kad nėra nepatenkintų elektrinių katilų.

Taigi, šildymas naudojant elektros energiją yra prieinama, ekonomiška ir moderni būsto šildymo forma. Tuo pačiu metu galima įrengti elektrinį katilą ne tik Dachoje, bet ir miesto namuose bei butuose, kurie žymiai sumažina mėnesio mokėjimų už šildymą išlaidas.

Like this post? Please share to your friends: