Mediniai židiniai namams: stilingas akcentas kaimiškame interjere

Neseniai atrodė, kad židiniai dingo. Jie liko tik turtingų žmonių namuose arba susitiko dizaino žurnalų puslapiuose, kuriuose aprašyti užsienio interjerai. Tačiau situacija palaipsniui pasikeitė, o namo nameliai ir netgi paprastų piliečių butai grįžo į dujų, elektros ar medienos deginimo židinius.

Mediniai židiniai namams: dizaino ypatumai

Dėl kai kurių jo savybių medienos deginimo židiniai gali būti registruojami tik privačiuose, dažniausiai priemiesčiuose, namų ūkiuose. Tai visų pirma dėl to, kad degalai naudojami medienos židiniuose. Jo naudojimas buto sąlygomis neįmanomas dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymo. Be to, žurnalų saugojimui reikia per daug vietos. Tačiau privačiame name, ypač kaimo namuose, medienos deginimo židinys padės sukurti unikalią namo atmosferą, taps papildomu šilumos šaltiniu ir net virimo centru.

Židinys, tiesą sakant, yra viryklė su tiesioginiu kaminu ir atvira židiniu. Ugniagesiai ir kaminas yra pagrindinės kiekvieno židinio dizaino dalys. Krosnyje deginamas kuras (šiuo atveju, malkos ir anglis deginimui), kuris užtikrina viso šildytuvo veikimą. Vertikalaus vamzdžio formos dūmtraukis ne tik atneša degimo produktus į išorę, bet ir atsako už projektą.

Be šių esminių dalių, židinio dizaine gali būti kitų elementų:

  • dūmų dėžė (speciali kamera virš atviros krosnies, kuri yra atsakinga už sklandų dujų išmetimą į vamzdį);

  • portalas (priekinė dekoratyvinė židinio dalis, kuri, priklausomai nuo stiliaus, gali būti kitokia, pavyzdžiui, U formos arba D formos, formos);
  • ketaus tinklelio tinklelis, ant kurio dedami rąstai;
  • pelenų surinkimui skirtas asfaletas;
  • dūmų dantis, esantis ant nugaros sienos, apsaugo namus nuo dūmų ir šalto oro patekimo į išorę.

Šiuolaikiški vasarnamių ir kaimo namų židiniai gaminami ne tik iš akmens ir plytų, bet ir iš metalo, pavyzdžiui, ketaus. Medžio ketaus židinio, skirto namui, dizainas šiek tiek skiriasi nuo pirmiau aprašyto. Be to, be degiklio (šiuo atveju jis gaminamas pramoniniu būdu iš geležies) ir kamino, yra:

  • ugniai atsparios medžiagos (metalo, plytų ar marmuro) portalas;
  • radiatorius;
  • durys (jos dažnai yra pagamintos iš specialaus ugniai atsparaus stiklo, ant kurio suodžiai ir dūmai nenutrūksta).

Tai įdomu! Paprastai židiniai yra tik pagalbinis šilumos šaltinis dėl labai mažo efektyvumo – tik 5-20%. Tačiau individualūs ketaus židiniai gali savarankiškai šildyti nedidelį namą, nes jų efektyvumas siekia 70–80%.

Didelis ketaus židinių privalumas yra jų atsparumas temperatūros kraštutinumams, kad jie nebūtų deformuojami.

Specializuotos parduotuvės siūlo didelį židinių pasirinkimą kiekvienam skoniui ir piniginei. Kad nesupainiotų visa ši įvairovė, turėtumėte susipažinti su jų pagrindiniais tipais.

Priklausomai nuo dizaino ypatybių skleidžia uždarą, atvirą ir atvirą židinį.

Tokių židinių ir kaminų įleidžiamas krosnis įmontuotas į išorinę arba vidinę pastato sieną. Todėl jie taip pat vadinami įterptais. Pagrindinis uždarų židinių privalumas yra jų kompaktiškas dydis, kuris leidžia juos įdiegti net mažuose kambariuose.

Tačiau tokio židinio išdėstymas turi būti numatytas projekto planavimo etape, nes jam reikės pakankamai sienų storio. Be to, toks židinys žymiai sumažina pastato sienos stiprumą, kuris taip pat turi būti vertinamas statybos metu.

Geras patarimas! Jei sienų storis neleidžia įdėti židinio visiškai, jį galima įdėti į vidinę sieną. Tai leis mažiausiai sumažinti jų užimamą plotą. Tokiu atveju užpakalinė židinio siena bus patalpinta kitoje patalpoje. Jis gali būti paslėptas už klaidingos sienos, o židinys šildys du kambarius.

Toks židinys nėra susijęs su sienos statyba. Jis pritvirtintas prie jo, paliekant vieną ar dvi šoninės sienos užsidaro. Jo efektyvumas yra mažesnis nei ankstesnių rūšių, tačiau dėl dizaino jis plinta šiluma dideliame plote. Dažniausiai yra pusiau atviri kampiniai ir sieniniai židiniai.

Medienos krosnys: įvairūs dizainai. Krosnių klasifikavimas, paskirtis ir savybės. Rekomendacijos dėl produktų pasirinkimo, įrengimo tipų. Krosnių privalumai ir trūkumai, jų rūšys.

Namams skirti medienos kampiniai židiniai leidžia teisingai naudoti tuščią erdvę kambario kampuose ir papildomai šildyti gretimus kambarius. Ant išorinio kampo galima sumontuoti medinį kampinį židinį (tai tinka erdviems kambariams su nestandartiniu išdėstymu). Tokiu atveju, atrodo, kad židinys skiriasi dviem kryptimis.

Antruoju atveju kampinis židinys (nuotrauka internete, kaip taisyklė, iliustruoja šį pasirinkimą) yra įrengtas įprastame vidiniame kambario kampe. Šis židinys vizualiai jungia įstrižainės sienas ir užima labai mažai vietos, todėl jis būtinas mažuose kambariuose. Jis dažnai yra pritvirtintas prie lentynų šonų arba net griovelių, kurie įrengia sėdynes.

Tradiciniai yra sieniniai židiniai. Labiau paplitęs variantas, kai židinys yra pritvirtintas prie sienos. Taip yra dėl modelio universalumo, nes jis idealiai tinka tiek erdviems, tiek mažiems kambariams. Toks židinys gali turėti vienodus matmenis visame aukštyje ir gali iškirpti į viršų ir turėti iškyšas.

Mažiau paplitęs variantas yra, kai prie sienos pritvirtintas židinio galas. Ši konstrukcija padalija erdvę į funkcines zonas. Paprastai įrengta metalinė arba uždara krosnelė.

Atviri židiniai nesiliečia su kambario sienomis, o jų krosnis yra atvira visose pusėse. Jų gamybai naudojamos medžiagos yra įvairios. Tai gali būti baigtas metalo židinys arba plytų židinys (nuotraukos internete rodomos abu variantai). Atviras židinys yra ant lengvų atramų arba pakabintos konstrukcijos kambario viduryje. Dėl savo originalumo toks šildymo įrenginys dažnai tampa pagrindiniu dizaino elementu.

Tačiau ji taip pat turi tam tikrų labai didelių trūkumų. Atviras židinys tinka tik didelėms patalpoms su didelėmis lubomis, jis yra ypač pavojingas gaisrui, o pakabintos konstrukcijos svoris reikalauja aukštų tvirtumo reikalavimų. Be to, jis yra mažiausias efektyvumas ir negali šildyti kambario, net ir už kelių metrų.

Dažniausiai iš visų tipų yra klasikinis židinys. Paprastai jis yra įdėtas į sieną, o jo portalas yra U formos. Paprastos ir aiškios linijos, simetrija gali būti papuoštos baziniais reljefais, klaidingais stulpeliais arba ornamentais. Dažnai toks židinys yra įrengtas kamščiu, ant kurio paprastai dedamos vazos, žvakidės, figūrėlės ir nuotraukos. Savo dizainui naudokite marmurą, granitą, natūralų akmenį ir papildomų dekoracijų – suklastotų grotelių pavidalą.

Daugelyje klasikinio stiliaus gyvenamųjų patalpų su židiniu nuotraukose galima pamatyti, kaip svarbu, kad kambario interjeras atitiktų tokį židinį. Kambarys turėtų būti įrengtas suvaržytas, harmoningai atrinktas spalvas ir papildytas klasikiniais baldais.

Židiniai kaimiško stiliaus ar kaimo stiliaus, dažniausiai yra D formos, ir vidutinio arba mažo dydžio. Krosnis (paprastai metalo) yra centre, apačioje yra speciali malkų niša, o šoninės dalys kartais atrodo kaip išmatos. Nepakeičiamas tokio židinio atributas yra medinė sijos, esančios virš ugniagesio, ant kurio yra apšviestos įvairios žirklės.

Labai dažnai virš židinio yra kaimiško stiliaus korpusas. Tačiau jis retai turi praktinę vertę. Kaimiškas stilius pasižymi plytų sienomis arba kampiniais židiniais (nuotraukų pavyzdžiai pateikiami bet kurioje dizaino svetainėje). Portalo projektavimui, naudojant smiltainį arba kiauto uolieną.

Geras patarimas! Natūralios medžiagos linkusios kauptis dulkėms, todėl jų laikymas tinkamoje formoje nėra lengvas. Arba natūralios akytos medžiagos gali būti pakeistos dirbtiniu akmeniu (pvz., Edelroc).

Kaimiškas interjeras turėtų būti paprastas ir kuklus. Paprasti mediniai baldai, pinti kėdės ir kėdės, apmušalų apmušalai ir stilingas, nesudėtingas rankų darbo rėmelis – tai geriausias kaimiško židinio rėmas.

Baldų stilius, kuris tapo populiarus 60-aisiais ir 70-aisiais, pasižymi aukštais lubomis, erdviais kambariais, neišmintingomis plytų sienomis ir neribotomis kietmedžio grindimis. Šio stiliaus židiniams būdingi minimalistiniai sprendimai. Metalo salų židiniai su stiklo durimis puikiai tinka tokiam beveik pramoniniam interjerui.

Svarbu prisiminti, kad palėpėje nėra jaukios šeimos atmosferos. Taigi, patalpose turėtų būti minimalus baldai ir maksimali laisva erdvė.

Minimalizmas taip pat būdingas šiuolaikiniam. Tačiau, skirtingai nei ankstesnis stilius, šiuolaikiškai reikia visiškai sklandžių linijų, dėmesio detalėms, tinkamai parinktos formos ir raštingi, dažnai remiasi spalvų sprendimų kontrastu. Dėl šio stiliaus interjerų tinka lakoniškų formų ir spalvų židiniai, įskaitant pagamintus iš metalo ir stiklo.

Židiniai aukštųjų technologijų stiliumi yra pagaminti iš šlifuoto arba tekstūruoto plieno, chromo, ugniai atsparaus stiklo ir plastiko. Jie gali būti kitokios formos – stačiakampio, apvalaus, pailgos, o stiklo durys leidžia žiūrėti ugnies žaidimą, kuris interjerui pridės šilumą. Tokiuose židiniuose dažnai būna tik nugarinė nugaros sienelė, nors paprastai židinys gali būti iš galo iki stiklo ir naudojamas erdvės padalijimui į funkcines zonas. Nepaisant akivaizdaus paprastumo, aukštųjų technologijų stiliaus židiniai dažnai yra išskirtiniai, pagal užsakymą pagaminti gaminiai ir brangūs.

Nepaisant daugybės židinių, pateiktų techninės įrangos parduotuvėse, daugelis nori, kad židinys su savo rankomis. Internete galima rasti nuotraukas, daugybę vaizdo instrukcijų ir akmenų maketų. Apskritai jie aiškiai supranta darbo pažangą.

Būtų tikslingiau patikėti tokį atsakingą klausimą specialistui. Tie, kurie nusprendė dėl savarankiškos statybos, turėtų prisiminti parengiamojo etapo svarbą darbo pradžiai.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas brėžiniams. Jie turi parodyti židinio vaizdą iš skirtingų kampų – tiesiai, viršutinėje, šoninėje ir sekcijoje. Išsamios schemos ne tik padės išvengti klaidų statybos metu, bet ir padės tinkamai apskaičiuoti reikiamą medžiagos kiekį.

Kitas svarbus žingsnis yra apskaičiuoti ir sukurti pamatą. Būsimo židinio pagrindas turėtų būti labai patikimas. Svarbu prisiminti, kad židinio pamatas ir sienų pamatas negali būti vienodi, nes jie turi skirtingas apkrovas. Atitinkamai susitraukimas bus kitoks.

Dėl šios priežasties tarp židinio pagrindo ir bet kokio kito pamato turi būti paliktas 5 cm tarpas, padengtas smėliu.

Židinio stogo pamatas turi viršyti ne mažiau kaip 5 cm židinio stalo plotį, o jo gylis turi būti bent pusė metro. Dėl pamatų galite naudoti žvyrą, susmulkintą akmenį, plytą, pritvirtindami juos kalkių cementu arba cemento skiediniu.

Be to, jums reikia išsiaiškinti schemą ir įdiegti kaminą. Kamino kūrimo procesas skiriasi priklausomai nuo medžiagos. Geriausias variantas laikomas plytų. Jam montavimo procesas susideda iš šių etapų: pamatas, tvarka, tirpalo sudėtis, mopas, dangtelis ir dūmai.

Montuojant dūmtraukį verta prisiminti apie šiluminę plėtrą, kuri gali nutraukti kanalo sandarumą jo veikimo metu.

Prieš pradedant darbą būtina nustatyti statybinių ir apdailos medžiagų skaičių bei šildymo konstrukcijos projektą.

Geras patarimas! Geriausias pasirinkimas savarankiškai statyti yra sienos židinys. Jis gali būti pastatytas jau gyvenamajame pastate ir nereikalauja nutraukti pagrindinių sienų vientisumo ar keisti pastato planą. Kitas sėkmingas sprendimas būtų paruošto ketaus židinio įrengimas.

Nepamirškite žingsnio po žingsnio instrukcijų, nuotraukų pavyzdžių ir profesionalių patarimų, kai įrengiate židinį su savo rankomis, nes jie gali žymiai sumažinti statybos laiką ir padėti sukurti saugų ir funkcinį šildymo įrenginį.

Neseniai populiarėja vasaros namų medienos krosnys. Priklausomai nuo funkcijų, yra šildymo, virimo ir vandens šildymo krosnys šildymui. Jie gali skirtis nuo medžiagos, tikslo, dydžio, talpos ir formos.

Tokie prietaisai yra labai estetiški, praktiški ir kainuoja daug pigiau nei standartiniai židiniai. Tiesa, jose taip pat yra trūkumų, dėl kurių jie susiję su pastaraisiais. Židinių krosnys gali būti tik pagalbinis šilumos šaltinis. Jie nekonkuruos su kietojo kuro ar dujų katilais. Kitas trūkumas yra didelis kuro suvartojimas, tačiau jis yra mažesnis nei medienos krosnių atveju.

Židinių krosnelėse yra daug neabejotinų privalumų. Jie leidžia dachų savininkams nepriklausyti nuo elektros energijos (kaip elektrinio katilo atveju), jungčių su dujų perdavimo sekcija laiko. Ir nors krosnelės-židiniai tarnauja tik kaip pagalbinis šildymo įrenginys, jie taps tikru šaltiniu šalčio metu dujų pertraukų metu: jie apsaugo namus nuo šalčio, šildymo sistemos nuo užšalimo ir savininkų nuo papildomų išlaidų.

Geras patarimas! Malkos krosnims, židiniai gali būti perkamos vasarą, mažiausio paklausos laikotarpiu, taigi – žymiai sutaupyti.

Židinio krosnys už kaimo namus yra lengvai montuojamos ir nereikalauja specialių žinių bei ilgų patvirtinimų, kurios yra nebrangios ir truks daugelį metų, šildys namus ir suteiks savo gyventojams estetinį malonumą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: