Grindų šildymas po plytelėmis: sistemos savarankiško įrengimo technologija

Planuojant remontą namuose, turėtumėte galvoti ne tik apie stilingo ir šiuolaikinio interjero dizainą, bet ir apie tai, kaip užtikrinti patogias gyvenimo sąlygas. Vienas iš šių būdų – šiltų grindų klojimas po plytelėmis. Apsvarstykite, kaip atlikti visus būtinus darbus kuo paprastiau ir ką ieškoti savarankiško įrengimo procese.

Privalumai įrengti po grindų šildymo plytelėmis

Šildomos grindys turi daug teigiamų savybių ir, atsižvelgdamos į visas rekomendacijas, gali turėti labai teigiamą poveikį daugeliui aspektų, didindamos visų namuose gyvenančių žmonių komfortą.

Pirmiausia tai yra dėl vienodo šilumos pasiskirstymo patalpoje. Atsižvelgiant į tai, kad didžioji šilto oro dalis yra žemiau, bendra temperatūra patalpoje bus kuo palankesnė, nes, kaip žinote, šiltas oras yra lengviau ir linkęs pakilti.

Įdomu Medicininiu požiūriu geriausias pasirinkimas yra oro paskirstymas tokiu būdu, kad kojos būtų šiltos ir galvos atvėsti.

Naudojant tokius šildymo įrenginius kaip baterijas ir keitiklius, oras aktyviau patenka į kambarį, taip padidindamas grimzlių skaičių ir atitinkamai padidėjusį dulkių kiekį. Šildomos grindys turi skirtingus principus, kurie taip pat turi teigiamą poveikį sveikatai.

Kaip keraminės plytelės, kaip apdailos medžiaga, uždėta ant tokios sistemos, tai yra puikus sprendimas dėl kelių priežasčių:

 • aukštas šilumos laidumo lygis;
 • ilgas tarnavimo laikas;
 • atsparumas temperatūros kraštutinumams;
 • gebėjimas atlaikyti didelį mechaninį stresą;
 • atsparumas vandeniui ir garui.

Didelis plytelių šilumos laidumas leidžia idealiai įrengti grindų šildymo sistemą. Be to, šiuo atveju galima naudoti bet kokią sistemą: elektrą ar vandenį. Tačiau norint pasirinkti tinkamiausią variantą, kiekvienas savininkas turi iš anksto atsakyti į kelis klausimus:

 • yra grindų šildymo sistema, kuri yra pagrindinis šildymo šaltinis arba bus naudojama tik kaip papildomas;
 • ar yra pateiktas betonas, ir jei taip, kaip stora;
 • Namas yra autonominis arba centrinis šildymas.

Atsakydami į šiuos klausimus ir atsižvelgdami į kiekvieno varianto ypatybes ir privalumus, galite sukurti ir atlikti efektyviausią šildomų grindų montavimą po plytelėmis. Apsvarstykite visas šiandien esamas galimybes.

Šildomos grindys – iki šiol labiausiai paplitęs variantas, plačiai naudojamas vonios, virtuvės ir koridorių išdėstymui. Šiuo atveju ant grindų pagrindo dedama speciali sistema, sudaryta iš vandens vamzdžių.

Tokiu atveju būtinai atlikite kelių sluoksnių klojimą, kurių kiekvienas turi savo vertę ir vaidmenį šiame projekte:

 • Virš pagrindo dengiamas šilumos izoliacinės medžiagos sluoksnis, kuris neleidžia sistemai naudoti šilumos veltui, pašildydamas grindis;
 • ant viršaus jie tvirtina tinklinį tinklą, kuris turėtų duoti stiprią pagrindą;
 • tada yra vamzdynų sistema, kuri yra tiesiogiai atsakinga už šilto vandens apyvartą;
 • kitas grindų sluoksnis (cementas-smėlis arba betonas) yra skirtas konstrukcijai apsaugoti nuo streso;
 • Galiausiai klijuojama kompozicija, ant kurios tvirtinama keraminė plytelė.

Jei savininkai nusprendė padaryti tokias šiltas grindis po plytelėmis su savo rankomis, tada darbo procese svarbu stebėti kai kuriuos niuansus. Pavyzdžiui, atotrūkis tarp sistemos metalinių-plastikinių vamzdžių turi būti nuo 10 iki 30 cm, tokiu atveju tvirtinimas naudojant plastikinius spaustuvus.

Geras patarimas! Siekiant padidinti vandens šildymo sistemos ilgaamžiškumą ir kokybę, tose vietose, kur ant vamzdžių yra išsiplėtimo jungtis, rekomenduojama dėvėti gofravimą.

Pačios sistemos montavimo metu būtina išvengti jungčių atsiradimo, todėl vamzdžio įleidimo ir išleidimo anga turi būti surinktuve. Be to, prieš pradėdami pilti paviršiaus viršutinį sluoksnį, aplink kambario perimetrą verta sumontuoti sklendę. Jis padeda kompensuoti tuos išplėtimus, kurie atsiranda dėl plėtimosi procesų, susijusių su temperatūros pokyčiais.

Įdiegus vamzdynų sistemą, būtina atlikti patikrinimą, o tik po to galima atlikti neapdoroto paviršiaus užpildymą. Svarbu, kad grindų sluoksnio storis būtų bent 30 mm.

Jei visi skaičiavimai, taip pat šilto vandens grindų klojimo po plytelėmis procedūra buvo teisingai atlikta, šis sprendimas sutaupys iki 10% šilumos išteklių, reikalingų kambario mėnesiniam šildymui.

Kai turtingi žmonės gali sau leisti nusipirkti elektrinį šilumą po plytelėmis. Tačiau šiandien ši technologija tapo prieinama beveik visiems, ypač atsižvelgiant į tai, kad jos įrengimas gali sutaupyti iki 35% išleistų išteklių. Toks aukštas rodiklis tapo prieinamas, visų pirma dėl galimybės įrengti termostatą.

Pavyzdžiui, galite apsvarstyti galimybę įrengti šildomą grindį šildymo kilimėliuose. 0,65 m ploto, jis sunaudoja daugiau elektros energijos nei įprastinė lemputė. Tuo pačiu metu pusiau metrų kilimėlis reikalauja šiek tiek daugiau (pvz., 3 lemputės). Palyginus su buitiniais prietaisais, kilimėliai yra didesni, tada trijų metrų ilgis atitinka kompiuterį, o šešių metrų ilgis yra su šaldytuvu.

Svarbu! Elektros energijos vartojimas šiuo atveju tiesiogiai priklauso nuo to, kaip greitai paviršius atvės. Kitaip tariant, aukštos kokybės izoliacija gali žymiai sumažinti išlaidas.

Šiltos elektrinės grindys po plytelėmis kaina priklauso nuo to, kaip pasirinkta kokybiška ir patikima parinktis, taip pat nuo to, kiek laidžių laidų yra šildymo kabelyje. Yra du variantai: vieno branduolio ir dviejų branduolių. Be to, pirmasis variantas gali būti naudojamas tik negyvenamosiose patalpose, nes jis skleidžia daug elektromagnetinių bangų. Tačiau antruoju atveju du laidūs elementai gali kompensuoti vienas kito laukus.

Šiuolaikinėje rinkoje yra keletas skirtingų technologijų, leidžiančių efektyviai šildyti grindis. Priklausomai nuo šildymui naudojamo elemento, išskiriami šie tipai:

 1. Kabelinė
 2. Infraraudonųjų spindulių (filmas).
 3. Šildymo kilimėliai.

Kiekvienas iš šių metodų yra pakankamai saugus, kad jį būtų galima naudoti gyvenamajame rajone. Be to, šios šiuolaikinės technologijos turi gana ilgą eksploatavimo laiką (iki 20 metų). Visos parinktys skirtos sumažinti energijos suvartojimą ir gali būti naudojamos kaip pagrindinis ir papildomas šilumos šaltinis. Taigi, net jei įrengta šilumos izoliacija grindų danga po plytelėmis, ekonomika taps pastebima.

Tai vienas iš naujausių metodų, kurie neseniai tapo plačiai paplitę. Bet kiekvieną dieną jos populiarumas didėja, o tai susiję su paprastu įrengimu ir puikiomis techninėmis charakteristikomis. Šiuo atveju naudojama speciali kabelių sistema šildymo kilimėliu, kuris gali būti įtrauktas į naują grindų įrengimo procesą arba rekonstruojant senąjį.

Ši technologija apima specialų dviejų branduolių ekranuotą kabelį, kurio storis yra 2,5 mm. Ir montavimo procedūra yra kuo paprastesnė: naudojant cemento-smėlio lygintuvą, šildymo elementas pilamas ant pagrindo paviršiaus.

Šiuo atveju kaip šildymo elementas naudojamas specialus elektros kabelis, kurį padengia gyvatė ant pagrindo paviršiaus. Tuo pačiu metu jie turi laikytis tam tikro žingsnio ir atlikti fiksavimą, naudodami montavimo juostos žiedlapius. Visa tai, įskaitant gofruotą vamzdelį ir šiluminį jutiklį, pilamas 3-5 cm storio betono kaklaraiščiu.

Pagrindinis šio metodo privalumas yra galimybė montuoti sistemą ne tik ant grindų, bet ir ant sienų ir net ant lubų. Šio tipo šildymo elementas pagamintas naudojant specialią technologiją, kuri leidžia jums pagaminti šiltą grindis be lygintuvo.

Grindų šildymas po plytelėmis suteikia specialią dangą, kuri pašalina poreikį pilti lygintuvą ir palengvina montavimo procesą. Tokiu atveju ne tik plyteles, bet ir bet kokią kitą statybinę medžiagą, kuri šiandien yra rinkoje, galima naudoti kaip apdailos grindis.

Kaip minėta anksčiau, tinkamiausio pasirinkimo pasirinkimas turėtų būti grindžiamas iš pradžių turimais duomenimis. Kiekvienas iš minėtų metodų turi savo privalumų ir gali būti naudojamas namų tobulinimui. Pavyzdžiui, vandens šildymo sistemą galima prijungti prie autonominio ir centralizuoto šildymo sistemos. Be to, ši galimybė yra naudingiausia finansinių išlaidų atžvilgiu.

Mažos sąnaudos ir vandens sistemos priežiūra. Tačiau šis metodas ne visada yra geriausias. Pavyzdžiui, geriau atsisakyti tokio sprendimo senuose namuose, kur grindų plokštės nėra skirtos rimtoms apkrovoms, dėl kurių gali būti įdiegta tokia sistema.

Elektros šildymas yra lengviau montuojamas ir taip pat turi didesnį energijos vartojimo efektyvumą. Dangos paviršius įšyla greičiau, o su tinkama izoliacija ilgą laiką gali išlaikyti sukauptą šilumą.

Geras patarimas! Nereikia įtraukti grindų šildymo, kol visi junginiai (klijai ir skiedinys) yra visiškai sausi. Tas pats pasakytina ir apie betoninį lygintuvą, kuris gali būti nuo dviejų savaičių iki mėnesio.

Puiki rekomendacija grindų šildymui įrengti yra foto vadovas, kuris leis jums išsamiau pažvelgti į kiekvieną darbo etapą ir parodyti visas detales. Tačiau vis dėlto išsamesnę informaciją apie procesą galima gauti skaitydami atitinkamą vaizdo medžiagą.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924