Dujų katilai privačiam namui šildyti: kaip pasirinkti ir įdiegti

Savarankiškam kaimo namų šildymui galite naudoti įvairius metodus. Dažniausiai pasirinkimas priklauso nuo katilų, kurie yra gana paprasti naudoti, ekonomiški ir patvarūs. Dujų katilas šildymui ir karšto vandens tiekimui privačiame name – tai geriausias pasirinkimas kainos ir kokybės požiūriu. Pabandykime išsiaiškinti, kokie dujiniai katilai yra privačiam namui šildyti: kaip pasirinkti tinkamą namo modelį.

Įvairių namų katilų parinktys

Dujų katilai nėra vienintelė galimybė. Kuro tipas priklauso nuo namo tipo ir apylinkės:

 • jei prie namų yra šiluminių vandenų, optimalus sprendimas būtų naudoti vandens šildymui;
 • malkos puikiai tinka sodo namams;
 • jei prie namų yra dujos, verta nusipirkti dujų katilą.

Būsimo katilo galia apskaičiuojama iš tokių parametrų kaip karšto vandens poreikis namuose, taip pat jo šilumos nuostoliai. Kuo didesnis jie yra, tuo galingesnis katilas.

Priklausomai nuo kuro rūšies, yra šildymo katilai, kurie veikia:

 • dėl saulės energijos;
 • ant skysto kuro, pavyzdžiui, dyzelinio kuro, mazuto, žibalo;
 • dujinis kuras;
 • dėl kieto kuro – durpių, anglies, medienos;
 • elektros energija;
 • apie geoterminę energiją, ty gamtinių šaltinių energiją.

 

Iš visų pirmiau nurodytų tipų dujų katilų – tai ekonomiškiausias variantas privačiam namui, todėl mes juos apsvarstysime.

Siekiant tiksliai apskaičiuoti numatomą katilo galingumą privačiam namui šildyti, patikimiausia naudoti šildymo techniko paslaugas. Tačiau šį parametrą galima apytikriai įvertinti nepriklausomai. Verta prisiminti, kad kambarys, kurio tūris yra 30 kubinių metrų, užima apie 1 kW katilo galios. Jei katilas bus naudojamas vandens šildymui, tada nurodytas parametras turėtų būti padidintas 2 kartus.

Geras patarimas! Ši formulė tinka tik vidutiniam kambariui. Jei kalbame apie įstiklintos verandos šildymą, pratęsimą ar vasaros virtuvę, mums reikia galingesnio katilo.

Kitas svarbus dalykas renkantis – katilo vieta namuose. Yra keletas reikalavimų, kaip pasirinkti dujas katilą privačiam namui šildyti šiuo parametru:

 • patalpoje turi būti geras vėdinimas su katilu. Jei neįmanoma užtikrinti natūralaus oro srauto, turėsite įdiegti dirbtinę vėdinimo sistemą;

 • namo šildymo katilą reikia įrengti ant žemės arba pastato rūsyje. Tuo pačiu metu turi būti dar vienas išėjimas iš kambario;
 • Normaliai prižiūrint prietaisą, kambaryje turi būti geras dirbtinis arba natūralus apšvietimas.

Norint pagaliau nuspręsti, kurį katilą pasirinkti, verta apsvarstyti šiuos dalykus:

 • papildomos įrangos kaina – dviejų aukštų dujinis katilas, skirtas šildyti privatų namą, bus gerokai didesnis, jei įsigysite siurblį, saugos įtaisus, išsiplėtimo baką ir kitą įrangą. Be to, jums reikės įsigyti koaksialinį dūmtraukį dujų katilui;

 • norint sumontuoti grindų tipo katilą, patalpoje būtina turėti gerą natūralų grimzlę ir didelės skersmens kaminą;
 • statybos standartai ir leistini nuokrypiai turi atitikti įrangos reikalavimus;
 • jei yra įrenginys, komplektuojamas su katilu, kuris, jei reikia, leidžia jį perkelti į suskystintąją dujas, tada verta ją teikti.

Geras patarimas! Visi šiuolaikiniai katilai yra maitinami elektros energija, todėl visada turėtumėte apsvarstyti atsarginį energijos šaltinį, jei jūsų namuose pastebėsite elektros įtampą. Tam tinkami nepertraukiamo maitinimo šaltiniai dujų katilams.

Taigi dujų šildymo katilo pasirinkimas privačiam namui šildyti priklauso nuo kambario tūrio, dūmtraukio buvimo ir kitų parametrų.

Yra du dujinių katilų tipai privačiam namui: grindys ir siena. Kiekvienas iš jų turi savo savybes.

Sieninis dujinis katilas yra kompaktiškas ir patogus šiluminis įrenginys, kuris savo konstrukcijoje jungia šilumokaitį, dujinį degiklį, siurblį, kuriuo galite padidinti slėgį šildymo sistemoje, plėtimosi baką, temperatūros kontrolės matavimo prietaisus ir integruotą apsaugos sistemą. Dėl šios priežasties privačiam namui šildyti naudojamo dujinio kuro katilo kaina bus didesnė nei grindų sistemos kaina, tačiau ji suteiks daugiau naudos.

Traukos sienos dujų katile gali būti priverstinis ir natūralus. Priverstinis grimzlė yra tinkamas tiems pastatų tipams, kurie neturi savo kamino – tada įsijungia įmontuotas ventiliatorius, kuris pašalina degimo produktus per atskirą koaksialinę katilo dūmtraukį, sumontuotą į sieną. Jei namuose yra kaminas, tai geriau pasirinkti modelį su natūralia trauka;

Be šildymo, antroji svarbi dujų katilo funkcija yra vandens šildymas. Šiuo tikslu naudojami vieno arba dviejų grandinių katilai. Vieno kontūro, tuo pačiu metu, yra įrengta atskira konstrukcija, ty katilas. Nepriklausomai nuo grandinių skaičiaus, katilas yra su automatiniu, kuris leidžia reguliuoti darbo režimą. Šiltuoju metų laiku šildymo katilas neįsijungia ir taupo Jūsų pinigus.

Kaip pasirinkti sieninį dujų katilą privačiam namui šildyti? Atkreipkite dėmesį į jo galią, grandinių skaičių, matmenis, energijos suvartojimą ir kitus parametrus.

Tarp dujų katilų su sieniniu montavimu yra šie privalumai:

 • santykinai mažas svoris – apie 50 kg;
 • kompaktiški matmenys, patalpoje neturi daug vietos;
 • Jei reikia, darbui su suskystintomis dujomis galima perkelti sieninį dujų katilą.

Geras patarimas! Jei norite, kad katilas neužims daug vietos, pasirinkite sienos parinktį. Tačiau atminkite, kad grindų versija yra daug galingesnė.

Grindų katilai yra geri, nes jie gali efektyviai šildyti didelius kambarius – daugiau kaip 200 kvadratinių metrų. Palyginti su sieniniais katilais, jie yra mažiau efektyvūs, tačiau sušildo net didelius namus ir suteikia jiems patogų mikroklimatą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: