Mediniai balastai: koncepcija, rūšys, atrankos ir montavimo taisyklės

Balustrai yra svarbūs laiptų architektūriniai elementai, kurie veikia kaip vertikalus turėklai. Produktai turi daug technologinių gamybos ypatybių. Estetiniu požiūriu patrauklios medinės balastinės turi daug variantų ir dizaino savybių. Produktai gaminami iš įvairių medienos rūšių. Galima nepriklausoma gamyba.

Medinių laiptų balastai: aprašymas ir paskirtis

Atitinkami produktai yra skirti atlikti keletą svarbių funkcijų. Tarp jų būtina pabrėžti laiptų naudojimo saugumą, taip pat užtikrinti patikimumo ir papildomo standumo statybą. Patraukli mediniai turėklai laiptais tuo pačiu metu atlieka dekoratyvines ir atramines funkcijas.

Produkto privalumai:

 • natūralios medžiagos patrauklumas ir energija;
 • ekologiškumas;
 • puikus derinys su įvairiomis medžiagomis, priedais ir stiliais;
 • įvairių modelių;
 • ilgaamžiškumas ir stiprumas.

Labai svarbus privalumas yra tai, kad balastas su savo rankomis yra realybė. Dėl nepriklausomos laiptų stelažų gamybos, remonto išlaidos gali būti žymiai sumažintos. Šie produktai turi nuostabią išvaizdą. Jų sudėtingumas gali pavydėti analogus iš kitų medžiagų.

Be to, labai svarbu gamtinės medžiagos sauga aplinkai. Mediena negali atleisti žmogaus organizmui ir aplinkai kenksmingų medžiagų. Eteriniai aliejai ir natūralios dervos, kurios yra medžiagos dalis, taip pat turi gydomąjį poveikį. Vertingiausių medienos rūšių balustai atrodo labai patrauklūs nuotraukose, kurios taip pat harmoningai derinamos su kitais dekoratyviniais elementais kambario viduje.

Balastrai gali būti pagaminti iš ąžuolo, buko ir uosio. Labiausiai prieinama ir paprasta naudoti – pušis, beržas ir maumedis. Minimali patirtis dirbant su mediena leis jums sukurti puikius balastrus, kurie taip pat turi originalų dizainą.

Balastrai atlieka laiptų stelažų funkcijas. Kalbant apie atitinkamų produktų tipus, jie skiriasi gamybos technologijomis. Vartotojams prieinamos medžio balasto nuotraukos leidžia identifikuoti patraukliausius produktų tipus.

Produktų veislės pagal gamybos būdą:

 • frezavimas;
 • pasukti;
 • su sriegio elementais.

Kiekvienas variantas turi savo savybes. Balasto statybai naudojami tam tikri prietaisų tipai. Tai yra pagrindinis skirtumas.

Pagrindinis skirtumas tarp frezavimo staklių yra originalių papuošalų buvimas. Mes kalbame apie išilginius arba spiralinius gabalus. Tokie produktai yra labai patrauklūs. Dėl šios priežasties jie turi didelę vartotojų paklausą. Esant malimo mašinai ir tam tikriems įgūdžiams, tokius produktus galima gaminti atskirai.

Pagamintų pasukamų rąstų gamybai naudojant įprastą stakles. Toks įrenginys yra daugelio žinioje. Daugeliu atvejų nupjautos produkcijos formos yra besisukančios. Elegantiška išvaizda ir lengva gaminti yra pagrindiniai šio tipo balastų privalumai.

Daug brangiau nei du ankstesni variantai yra gaminiai su raižyti elementais. Jiems būdingas sudėtingesnis gamybos procesas. Dėl to jie atrodo tvirtiausi ir originaliausi. Raižyti balustrai gali būti gaminami tik specializuotose mašinose. Tokie daugialypiai įrenginiai reikalauja specialių meistro įgūdžių ir bent jau tam tikros patirties.

Siūlų tipai:

 • skulptūriniai;
 • kurčias;
 • ažūriniai

Su medžio gaminių skulptūrine drožyba galite sumažinti šiuos paveikslus. Tokie balustai atrodo labai šviesūs ir neįprasti. Akliesiems verpalams fonas labai svarbus. Jis yra bet kokiuose vaizduose ir modeliuose. Ažūriniai drožiniai dažniausiai naudojami plokštiems ruošiniams. Dažniausiai tokie produktai naudojami kaip dekoratyviniai elementai įvairioms oro sąlygoms.

Pagrindinis balustrų bruožas yra tai, kad jie gali paversti bet kokį laiptelį savo išvaizda. Labiausiai nepastebimas dizainas nėra išimtis. Didelė tokių gaminių sekcijų ir formų įvairovė leidžia pasirinkti optimalų dizainą.

Balasto formos yra:

 • butas;
 • turas;
 • iškirpti.

Populiariausi yra plokšti balastrai, pagaminti iš faneros ar lentų. Galite rinktis iš kieto dizaino arba atskirų gaminių. Norėdami papuošti lentynos, galima naudoti įvairius papuošalus ir raštus. Net pradedantiesiems gali būti lengviau susidoroti su šia užduotimi.

Geras patarimas! Klasikinėms kopėčioms rekomenduojama pasirinkti kvadratinius gaminius. Griežtos formos suteiks struktūrai ir visam namui daugiau tvirtumo. Tokių lentynų šonuose taikomos originalios dekoratyvinės įdubos.

Paprasčiausias variantas yra apvalios balastinės su savo rankomis, kurios yra griežtos cilindrinės formos. Produktų skerspjūvio parametrai svyruoja nuo 2,5 iki 4 cm, o balastų gamybai geriau pasirinkti kietą medieną. Todėl jie bus labai patvarūs ir ilgai truks jų savininkus. Tokios lentynos gali būti derinamos net su metaliniais vamzdžiais.

Stilingi ir įspūdingi yra raižyti balastų tipai. Dažnai jie vadinami skulptūriniais. Dažniausiai jie gaminami rankomis. Pagrindas yra brangi mediena. Todėl didelė tokių produktų kaina neturėtų nustebinti vartotojų.

Šiandien yra galimybė įsigyti gatavų gaminių ir pakelti laiptų bei stulpų tvirtinimo elementus, suprojektuotus tuo pačiu stiliumi. Jie puikiai derinami vienas su kitu ir sukuria unikalią laiptų išvaizdą. Optimalios balastų versijos paieška yra supaprastinta dėl to, kad jie yra prieinami su įvairių tipų dangos ir spalvų atspalviais.

Šis produktas yra vertikaliai išdėstytas komponentas. Jų užduotis yra palaikyti turėklą, taip pat toliau stiprinti esamus gaubtus. Tokie balustai atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją. Jie taip pat daro laiptus saugesnius.

Kombinuotieji modeliai apima ne tik medieną, bet ir jų metalo dalis. Tačiau jie nėra pernelyg sudėtingi. Tokių atramų išvaizda yra labai patraukli.

Gamintojai gali įtikinamai paaiškinti, koks yra patikimumas, prieinamumas, funkcionalumas ir estetinis patrauklumas, lyginant su balastrais, ir taip pat išskiria daug šio produkto rūšies teigiamų savybių. Tai apie patikimumą, prieinamumą, funkcionalumą ir estetinį patrauklumą.

Jie gali būti pagaminti iš chromo arba nerūdijančio plieno vamzdžių. Jo skersmuo gali būti 2,5 arba 5 cm, o mediniai elementai prieš naudojimą turi būti džiovinami specialioje kondensato kameroje. Dažų pasirinkimas ir jo taikymas priklauso nuo vartotojo pageidavimų.

Jei perkate šiuos elementus, turite susitelkti ties tam tikrais kriterijais. Pirmiausia tai susiję su gamybos medžiagomis. Kaip minėta pirmiau, tinkamiausias variantas atitinkamame plane yra beržas ir pušis. Nors šie medienos tipai ir turi tam tikrų trūkumų.

Balusterio forma ir tipas yra svarbūs. Tai priklauso ne tik nuo struktūros išvaizdos gale, bet ir nuo jo stiprumo bei ilgaamžiškumo. Pvz., Apskrito skerspjūvio gaminiai yra atsparesni kroviniui nei lygūs. Tuo pačiu metu antrasis variantas yra labai populiarus tarp vartotojų dėl savo estetinio patrauklumo. Iš to išplaukia, kad teisingas pasirinkimas reiškia aukso vidurkį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: