Šlaunies stogo pakėlimo sistema: dizaino ypatybės ir montavimo niuansai

Tarp privačių namų stogų, klubų stogai turi gerą gebėjimą savarankiškai valyti ir atlaikyti stiprią vėjo apkrovą. Be puikių techninių savybių tokių konstrukcijų išvaizda yra nepriekaištinga. Tačiau klubo stogo santvarų sistema turi gana sudėtingą struktūrą ir reikalauja teisingo visų komponentų skaičiavimo. Kompetentingo projekto ir kruopštaus įrenginio buvimas bus raktas į gražią ir tvirtą konstrukciją.

Hip stogai: įdomus dizainas

Hip stogai yra keturių šlaitų stogų tipai ir, atsižvelgiant į jų konstrukcines savybes, turi didesnį atsparumą stipriems vėjo gūžiams. Tai paaiškinama tuo, kad vietoj girgždų namuose, kuriuose yra klubo stogas, naudojami klubai (pasvirę trikampiai šlaitai), dėl kurių forma tampa racionalesnė ir pats stogas yra patvarus.

Guminių stogų trūkumas vizualiai mažina namo, kuriame yra stogo danga, aukštį, tačiau apskritai namų statyba su tokiu stogu atrodo organiška. Vieno aukšto namų su gabaritiniu stogu nuotraukos rodo, kad dažnai erdvė po stogu dažnai naudojama jaukiam palėpės kambariui įrengti. Apšviesti stogą palėpėje turi pilną langų dizainą.

Namų, kuriose yra gamtinis stogas, nuotraukos iliustruoja stilingus išorinius stogo kontūrus, kuriuose dažnai montuojami stoglangiai. Dėl to stogas tampa spalvingas ir įdomus dizaino sąlygomis. Keturi stogai paprastai naudojami dideliems namams, kurių pagrindas yra stačiakampis. Jei namo perimetras yra kvadratinis, tada naudokite kitą klubo stogo tipą.

Pagrindinis klubo stogo bruožas yra tas, kad visi jo šlaituose yra vienodo dydžio trikampis ir vienodas kampo kampas. Visi tokios konstrukcijos veidai tuo pačiu viršutiniu tašku susilieja. Stumdomi stogai taip pat aktualūs namuose, kuriuose yra reguliariai daugiakampio formos. Kiek šonų daugiakampyje, tiek daug simetriškų rampų bus ant stogo. Architektūros požiūriu tokios konstrukcijos nėra mažiau patrauklios.

Kitas šlaunies stogo porūšis – poluvalmovaya stogas. Šį derinį galima naudoti viename „gable“ ir „hip“ modelio variante. Tam, kad stogas būtų supaprastintas, stogas yra padengtas mažu trikampiu nuolydžiu (pusiau žąsų), kurio ilgis sutrumpintas ant šlaito. Ši galimybė prisideda prie to, kad kraigo stogo elementas tampa neprieinamas vėjo srautams. Naudojant erdvę po stogu kaip palėpę, aukšto lygio langus galima įrengti pakabinamoje dalyje.

Pusiau sulankstyto stogo gegnių sistema: projektavimo ir montavimo ypatybės. Apskaičiavimai ir statybos etapai. Izoliacijos, izoliacinio sluoksnio ir stogo dangos medžiagos pasirinkimas. Pusiau nulenkto stogo įrengimo ir apdailos algoritmas.

Išskirtinai žiūrėkite klubo stogą su įlankos langu. Įlankos langai visoms namų statyboms suteikia romantiškumą ir rafinuotumą. Stogus galima rasti prie pagrindinės konstrukcijos pritvirtintų langų langų arba atskirai pastatytų virš sienos pakraščio. Pagrindinis stogo dangos trūkumas yra konstrukcijos sudėtingumas ir gana brangus įrengimas.

Norėdami padengti klubo konstrukciją, galite naudoti beveik visas šiuolaikines stogo dangų medžiagas: skalūnus, paklotus, metalo, keramikos ir bitumo plyteles ir kitas medžiagas. Stogai parenkami atsižvelgiant į stogo nuolydį, regiono klimatą, medžiagos savybes. Be to, ne paskutinį vaidmenį atlieka patvarumas, estetika ir pačios dangos sąnaudos.

Atkreipkite dėmesį! Naudojimas kaip dengiamosios palapinės konstrukcijos lakštų dangos medžiagos sukels gana daug atliekų.

Susipažinę su klubo stogo konstrukcija, galite pastebėti, kad yra gana sunku suderinti visus šlaitus su tuo pačiu nuolydžiu. Reikia tikslių skaičiavimų, kompetentingų projektų ir teorinių specialistų rekomendacijų. Tačiau, nepaisant rėmo konstrukcijos sudėtingumo, klubų stogai neabejotinai yra populiarūs tarp privačių kūrėjų.

Be originalaus dizaino, klubų stogai turi daug privalumų, kurie geriau išskiria struktūrą tarp kitų modelių:

 • Gręžinių nebuvimas prisideda prie konstrukcijos nepažeidžiamumo stiprioms vėjo apkrovoms. Kuo mažesnis stogo šlaitų nuolydis, tuo mažiau įtemptas vėjo slėgis stogo sistemoje;
 • supaprastinta visų keturių šlaitų forma prisideda prie konstrukcijos stabilumo bet kokiems krituliams;
 • kaip energijos taupymo efektyvumas, šis dizainas yra daug geresnis už dvigubo stogo stogus;
 • daug lengviau izoliuoti klubo stogą, nes šilumos izoliacinis tortas yra po šlaituose. Stogų su stogais modeliuose – reikia specialios vertikalios fasado izoliacijos, labiau veikiančios vėjo jėgomis;
 • pjovimo, centrinių ir gegnių santvarų sistema užtikrina tvirtą konstrukciją, kuri yra atspari deformacijoms esant išorinėms apkrovoms;
 • priklausomai nuo šlaito, yra galimybė racionaliai panaudoti erdvę po stogu ir palėpėje bei įrengti langų stogu.

Pagrindiniai keturių pakabinamų modelių trūkumai lieka šlaito stogo santvarų sistemos sudėtingumo ir neįmanoma sumontuoti palėpėje modeliuose su nedideliu nuolydžiu. Vis dėlto tinkamai išnagrinėjus paslėptų stogų brėžinius ir gerai apgalvotas statybos priemones, tokių konstrukcijų statyba tampa tikra užduotis.

Šlaunies stogo karkasas yra keteros strypas ir įvairių gegnių sistema. Atsižvelgiant į tai, kad šlaitai ir klubai turi skirtingą nuolydį, yra kelių rūšių gegnių kojos. Pagrindiniai dizaino komponentai:

 • Kampiniai gegniai (nososnye) – pagrindiniai atraminiai konstrukciniai elementai, esantys rėmo kampuose. Įstrižos gegnių kojos turi mažesnį šališkumą, palyginti su kitais tarpiniais gegniais;
 • centrinės gegnės – jos pritvirtintos prie keteros galų: kiekvienoje pusėje yra trys elementai. Jie vadinami centriniais tarpiniais gegniais;
 • tarpiniai gegniai – yra tarp centrinių gegnių, kilę iš pleišto ir galo ant kraigo;

 • trumpi gegnės (narozhnye) – elementai viename gale yra pritvirtinti prie gegnių, o kita – prie dirželio. Gegnių santvaros ilgis skiriasi, tačiau turi tą patį nuolydį;
 • keteros sijos – horizontaliai išdėstyta skersinė, kuri tarnauja kaip viršutinė plyšių ir centrinių gegnių atrama;
 • Mauerlat – mediena, sumontuota ant išorinių sienų. Jis skirtas tolygiai paskirstyti koncentruotą pjaustymo kojų apkrovą. Mauerlat yra santvaros sistemos pagrindas ir stogo rėmas su namo sienomis. Kadangi stogo plotas yra didelis, toks įrišimas leidžia stogui „negrįžti“ su stipriais vėjo gūtais;

Atkreipkite dėmesį! Pasirenkant maitinimo plokštės parametrus būtina atsižvelgti į atraminės sijos gebėjimą užtikrinti viso santvaros struktūros stabilumą ir patikimumą.

 • statramstis – įstrižainė, naudojama kaip atrama didelio sparno gegnėms, suvokiantiems horizontalias apkrovas. Naudojant statramsčius, galima persidengti žymiai didesnį intervalą ir išsaugoti pagrindinių guolių sijų skerspjūvį. Statant klubo stogus, statramsčių nuolydžio kampas yra 45 arba 60 laipsnių;

 • Babaka – vertikali atrama, kuri remiasi gegnių kojomis;
 • Priveržimas yra medinė juosta, kuri yra papildoma atrama gegnių kojoms ir neleidžia jiems išsklaidyti. Priveržimui paprastai naudokite mažesnės sekcijos juostą nei gegnių;
 • Sprengel – horizontalūs elementai, išdėstyti įstrižai sienų kampuose. „Sprengel“ tarnauja kaip atrama po pjaustymo gegnėmis. Šis elementas naudojamas tuo atveju, kai nėra techninės galimybės įrengti lentyną ant grindų;
 • dėžė – mažų profilių plokščių sluoksnis, statmenai virš gegnių. Atlieka pagrindo vaidmenį po stogu. Dėžių lentos yra padengtos nedideliu žingsniu (maždaug vienoje plokštėje). Slėnių ar karnizo vietose dėžė yra pastovi;
 • kontrabandiniai elementai – elementai, sumontuoti ant viršutinės ir lygiagrečios gegnėms. Padėkite sukurti ventiliacijos tarpą tarp dėžės, hidroizoliacijos ir stogo dangos;
 • filly yra nedidelė lentos dalis, kurios pagalba jie pailgina gegnių koją, kad sukurtų užuolaidų spindulį. Jis skirtas nukreipti lietų ir išlydyti vandenį iš namų sienų, taip pat apsaugoti rūsį ir šlaitus nuo įstrižo lietaus.

Šlaunies stogo santvarų sistemos nuotraukoje matote, kad kraigo sijos yra griežtai viduryje ir lygiagrečiai su atraminėmis sienomis. Be to, sijos pradžia ir galas turi būti vienodo atstumo nuo galinių sienų. Toks išdėstymas užtikrins vienodą apkrovos pasiskirstymą, taigi ir konstrukcijos stabilumą.

„Hip chetyrekhskatnye“ stogai viršija įprastinių modelių konstrukcijų sudėtingumą. Taip yra dėl to, kad visų keturių rampų tiksliai prikabinama prie norimo nuolydžio. Tokiuose stoguose yra du dideli šlaitai trapecijos formos ir du galo šlaitai trikampio formos. Įrengiant santvarų sistemą ir esant dideliems sunkumams įrenginio klubo stoge.

Namo, kuriame yra klubo stogas, projekte atsižvelgiama į tai, kad šlaitų nuolydis turėtų būti nuo 10 iki 60 laipsnių. Nusileidimo kampo pasirinkimą lemia kritulių kiekis, stogo danga, taip pat tai, ar palėpėje bus naudojama po stogu. Regionuose su dideliu kritulių kiekiu nuolydis turi būti bent 45 laipsnių.

Šlaunies stogas turi būti aprūpintas kryžminės formos, matmenų ir tikslios visų rėmo elementų vietos. Be to, gūžinio stogo santvarų sistemos brėžiniuose atsispindi keteros sijos ilgis, stogo aukštis, šlaitų plotis, konstrukcijų stiprinimo metodai ir tvirtinimo elementų specifiškumas.

Atsižvelgiant į tai, kad susiūtos santvaros kojos yra ilgos ir palaiko moterims, jas reikia sustiprinti. Norėdami tai padaryti, naudokite sprengelį, kurio pluoštas supjaustytas į maitinimo plokštę, ir atraminė kojelė yra palaikoma. Norėdami sustiprinti santvaros sistemą, naudokite vėjo sijas. Jis tvirtinamas iš vidinių gegnių vidų įstrižai daugiausia nuo vėjuotos namo pusės.

Tuo atveju, kai gegnių ilgis yra didesnis nei 4,5 m, jų stiprinimui naudojamos įstrižinės atramos, kurių naudojimas leidžia pasirinkti mažesnę gegnių dalį. Atramos atramos nuo įtempimo (grindų sijos), kurios neleidžia gegnėms išsisklaidyti. Jei tvirtinimo detalės pritvirtintos arčiau prie kraigo varžto, jos gali būti grindų grindų danga grindims.

Geras patarimas! Kuo arčiau tvirtinimo elementų yra pritvirtintos prie keteros sijos, tuo stipresnės santvaros sistemos tvirtinimo detalės turi būti.

Šlaunies stogo gegnių schemoje pateisinama naudoti nailono ar kabo gegnių naudojimą, taip pat papildomų armatūros elementų naudojimą. Jei skaičiavimai rodo, kad strypų parametrai neatitinka reikiamos apkrovos, galima naudoti klijuotas arba kompozicines stogo sijas. Šie modifikuoti elementai yra daug masyvesni ir gali būti ilgi.

Jei namo pastate nėra tarpinio guolio sienos, tada naudokite kabančias galines kojas, kurios remiasi tik dviem ramsčiais (ant dviejų namų sienų). Tokiu atveju gegnės susiduria su suspaudimo ir lenkimo įtempiu. Atsižvelgiant į tai, kad santvaros sienos sukuria lanką, naudojama medinė kaklaraištis, jungianti gegnių tarpusavyje. Paprastai jis įrengiamas gegnių pagrindo apačioje.

Kai pastate yra tarpinių guolių sienos ar vidurinės atramos stulpeliai, naudokite skalūnų gegnių schemą. Šiame įgyvendinimo variante viename gale esančios gegnės, paremtos išorinėmis sienomis, ir vidurinei kojų daliai yra stulpai arba vidinė guolio sienelė. Su šiuo dizainu santvaros elementai veikia kaip lenkimas.

Palyginti su stogu, kur naudojami kabantys gegniai, dizainas su nudažytomis gegnių kojomis yra lengvesnis. Tokio stogo konstrukcija sunaudoja mažiau medžiagų, o tai sumažina statybos išlaidas. Viename dizaine galima naudoti kombinuotą santvarų sistemą. Taip atsitinka, kai viena namo dalis turi vidinę guolio sieną, o kita – ne. Stogui įrengiant tokią konstrukciją jie naudoja abi gegnes

Schemos gegnių klubo stogas su pašalinimu yra naudojamas, kai reikia padidinti karnizą. Tokiu atveju santvaros kojos atsiliks nuo lubų sijų. Statant klubo stogą su gegnėmis ant grindų sijų, konstrukcijos schemoje gali būti visiškai pašalintas elementas, pvz., Maitinimo plokštė. Vietoj to siūloma naudoti medinius išlyginimo pagalvėles.

Labai populiarus privačioje statyboje yra namų su erkių langais statyba. Tai labai įdomus architektūrinis sprendimas, tačiau tokių namų projektams būdinga sudėtinga konstrukcija ir konstrukcija. Įlankos langą galima pastatyti ne tik statybos metu, bet ir prie esamo pastato. Išstūmimas gali būti vieno aukšto ir daugiaaukštis.

Pažymėtina, kad sunkiausia statyti tokių architektūrinių formų namus yra klubo stogo su erkių langu projektavimas ir įrengimas. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad įlankos langų stogas turėtų harmoningai paremti pagrindinį pastato stogą, sudarant bendrą stilių. Labai sunku statyti įlankos stogą, todėl ne visi nusprendžia statyti tokį namą. Mažiausias skaičiavimų netikslumas gali lemti tai, kad dizainas bus nepatikimas.

Stogo forma priklauso nuo projekcijos formos (apvalios, daugialypės, stačiakampės). Tai gali būti klubo, daugiakalbio, duo-pikio dizainas arba pusrutulio stogas. Kartais per įlankos langą pastatomas bokšto formos stogas.

Praktikuojami du stogo variantai virš įlankos lango: nepriklausomas projekcinis stogas arba kombinuotas su pagrindinės konstrukcijos stogu. Langų langų santvarų sistemoje naudojama mažesnės skerspjūvio medžiaga nei pagrindinės stogo konstrukcijos santvaros kojoms. Taip yra dėl to, kad šie elementai bus mažesni.

Technologija, kuri dengia stogo dangą, yra identiška pagrindinio stogo dengimo metodui. Rekomenduojama naudoti malksnas, nes mažame plote su keliais šlaitais reikalinga medžiaga, kuri panaudotų minimalų atliekų kiekį. Šis reikalavimas atitinka plytelių bituminius arba keraminius. Norėdami apskaičiuoti metalą ant klubo stogo, galite naudoti specialų skaičiuoklį.

Ypatingas dėmesys statant stogus su erkeri turėtų būti mokamas slėnyje. Jie naudojami dviejų tipų konstrukcijoje – viršutinėje galinėje plokštėje ir apatinėje. Vienas uždaro neestezinius ruožus, o kitas nutekės. Be to, specialistai nerekomenduoja taupyti ant tvirtinimo detalių (varžtų, vinių, kaiščių, plokščių). Jie turi būti įsigyti reikiamu kiekiu ir geros kokybės.

Geras patarimas! Siekiant padidinti klubo konstrukcijos probleminių sričių patikimumą su lango langais, šiose vietose turėtų būti naudojamas hermetikas ir hermetikas.

Sužinokite apie konstrukcijos konstrukcijos savybes gali būti iš klubo stogo vaizdo įrengimo su lango langu.

Prieš pradėdami statyti klubo stogą savo rankomis, turite užpildyti brėžinius ir teisingai apskaičiuoti visą struktūrą. Būtų naudinga kreiptis pagalbos į specialisto, turinčio patirties šioje srityje, ir galės optimaliai pasirinkti polinkio kampą ir atlikti skaičiavimus. Atsižvelgiant į tai, kad stogo konstrukcijoje gali būti sulaužytų linijų ir pažeidimų, bus sunku tiksliai apskaičiuoti visus sudedamuosius elementus.

Prieš atlikdami klubo stogą su savo rankomis, net ir paprasčiausias dizainas, jums reikės sukurti klubo stogo projektą su piešiniais ir eskizais. Tai padės nustatyti stogo formą ir leisti teisingai apskaičiuoti reikiamą statybai skirtų medžiagų kiekį. Norėdami atlikti dizainą, galite naudoti šias rekomendacijas:

 • turėtų matuoti namo aukštį, ilgį ir plotį. Remiantis gautais duomenimis, schematiškai pavaizduotas namo fasadas ir galas patogioje skalėje. Tokie eskizai turi atlikti kelias kopijas;
 • nustatant optimalų klubo stogo aukštį namo atžvilgiu ir stogo šlaitų nuolydį, viename iš eskizų būtina parodyti kelis stogo kontūro variantus. Be to, turėtumėte pasirinkti labiausiai sėkmingą ir, naudodamiesi kontūro, nustatyti būsimos struktūros šlaitų polinkio kampą;

 • Kitas žingsnis bus žymėti nosies gegnių padėties išdėstymą – pažymėkite taškus šiose vietose. Diagramoje nurodytos sienos ilgį padalijame į lygius segmentus – tai bus žingsnis tarp sijų. Jis gali būti nuo 40 cm iki 2 m. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad gana dažnai įrengtos gegnių kojos sukels pernelyg didelį medžiagos sunaudojimą, o didelis žingsnis tarp gegnių sukels struktūrinių armavimo elementų naudojimą;
 • nustatant kraigo ilgį, būtina atsižvelgti į tai, kad važiavimas turi susieti porą kojinių. Viename iš eskizų būtina pažymėti vienodus segmentus iš kiekvieno sienos krašto;
 • gautos schemos perkeliamos į bendrąją schemą, po kurios galima apskaičiuoti reikiamą medžiagos kiekį. Gegnių kojų ilgis nustatomas išorėje, atsižvelgiant į karnizo ilgį (apie 50 cm).

Geras patarimas! Kad stogo konstrukcija būtų stipri ir patvari, būtina įsigyti gerai išdžiovintą medieną.

Pagal santvarų kojų skaičių galite apskaičiuoti tvirtinimo detalių skaičių. Visuose mazgų tvirtinimo elementuose bus naudojami nagai. Kiekviena gegnių kojelė turi du tvirtinimo kampus. Pirkdami medžiagą padarykite nedidelę maržą materialinės žalos atveju. Jei namas yra pagamintas iš plytų ar blokelių, turite įsigyti medieną.

Nustatant klubo stogo polinkio kampą, reikia atsižvelgti į klimato sąlygas, kuriomis statoma. Jei klimatas yra karštas, sausas ir vėjuotas, nuolydis turi būti minimalus, kad būtų išvengta perkaitimo ir išvengta papildomos apkrovos. Tose vietose, kur sniego sniegas, nuolydis padidėja dėl netrukdomo sniego.

Be to, renkantis klubo stogo kampą, reikia atsižvelgti į stogo dangos medžiagą, kurios kiekvieno tipo šlaituose yra apribojimų:

 • skalūnas – danga naudojama, kai stogo nuolydis yra nuo 13 iki 60 laipsnių. Jei nuolydžio kampas yra mažesnis nei 13 laipsnių, drėgmė pateks į sąnarius, o žiemą sniegas kris. Tai žymiai sumažins stogo tarnavimo laiką;
 • keraminė plytelė – optimali šios medžiagos nuolydis: nuo 30 iki 60 laipsnių. Kai ant stogo dengiamos plytelės, kurių nuolydis yra mažesnis nei 25 laipsniai, reikia imtis priemonių gerinti vėdinimą ir hidroizoliavimą;

 • metalo plytelės – dedant šią medžiagą didžiausias nuolydžio kampas nėra normalizuotas, mažiausias – 15 laipsnių;
 • malksnos – danga, naudojama stogams, kurių nuolydis didesnis nei 12 laipsnių. Didžiausias pasvirimo kampas yra neribotas. Medžiaga puikiai kartoja bet kokio paviršiaus formą;
 • bitumo šiferis – šios medžiagos lapai naudojami su 5 laipsnių nuolydžiu. Nėra maksimalios vertės, tačiau lenkimo pikis priklausys nuo pakreipimo kampo, o nuo 5 iki 10 laipsnių nuolydis būtina surengti kietą grindų dangą;
 • plieno faltsevaya stogo danga su 20 laipsnių šlaitu. Nėra maksimalaus pasvirimo ribos.

Padidėjus pokrypio kampui, stogo plotas padidėja, o tai sukels papildomas išlaidas statybinei medžiagai. Todėl, jei svarbu išsaugoti medžiagas, į tai reikėtų atsižvelgti rengiant brėžinius.

Norint nustatyti reikiamą stogo dangos sluoksnio dangą, reikia apskaičiuoti dengiamo paviršiaus plotą.

Skaičiavimui reikalingi šie duomenys:

 • atsižvelgiama į stogo langus ir dūmtraukius, nes jų buvimas reikalauja didinti stogo dangų sunaudojimą;
 • nustato nuolydžio ilgį nuo kraigo apačios iki karnizo krašto;
 • apskaičiuojamos ugniasienės sienos, parapetai, užsegimai ir kiti elementai;
 • skaičiavimuose neatsižvelgiama į paveikslų, stovinčių raukšlių, išsikišusių strypų elementų gretimą.

Geras patarimas! Jei danga bus naudojama valcuota medžiaga arba metalinė plytelė, nustatant paviršiaus plotą būtina sumažinti stogo šlaitų ilgį 70 cm.

Norėdami gauti tikslius duomenis apie stogo plotą, galite kreiptis pagalbos į specialistus arba naudoti šiuolaikines programas, kurios leis tiksliau apskaičiuoti. Bet jei vis dėlto nusprendėte tai padaryti patys, būtina sąlyginai suskirstyti visą paviršių į atskirus elementus, kurių plotą galima lengvai apskaičiuoti matematiniu būdu, o tada gautos vertės apibendrinamos.

Kuo tiksliau nustatomas plotas, tuo mažesnė tikimybė įsigyti perteklinę medžiagą ir švaistyti finansinius išteklius. Statybai reikalingų medžiagų kiekis turėtų būti registruojamas vieno aukšto namo su gambrine stogu projektavimo etape. Šių medžiagų kaina apima stogų dengimą, todėl teisingas stogo paviršiaus skaičiavimas priklauso nuo namo statybos sąnaudų.

Norint apskaičiuoti plotą, kurį reikia naudoti, planas turi būti stogo. Taip pat reikėtų atsižvelgti į technines stogo dangos savybes (storį, ilgį) ir jo įrengimo metodus. Medžiagos storis turi įtakos dangos svoriui, ir žinant medžiagos ilgį ir plotį, galite ją sutvarkyti su mažiausiu atliekų kiekiu ir jungiamosiomis linijomis.

Dėl aiškumo galite išanalizuoti keraminių arba lankstų plytelių naudojimą kaip stogo dangą. Keraminės plytelės – medžiaga yra sunki ir 5 kartus viršija lankstumo svorį. Pagal klojimo čerpių nereikia gegnių ir dažnai obreshetka sistema, bet pagal jį turi būti nustatyta kieta fanera ar kita medžiaga. Todėl, norint nustatyti visos konstrukcijos kainą ir pasirinkti labiausiai naudingą medžiagą, reikia atlikti klubo stogo skaičiavimą.

Be abejo, bendras statybos sąnaudas paveiks klubo stogo plotas, tačiau taip pat būtina atsižvelgti į pačios konstrukcijos statybos sudėtingumą, ypač kai tai susiję su mansardos kambario organizavimu. Skaičiavimo sudėtingumą paveiks tokie elementai kaip stoglangiai, ventiliacijos angos, kaminai ir kt.

Pvz., Galite apskaičiuoti ploto stogo ploto plotą. Naudojant stogo brėžinį, skaičiavimai yra daug patogesni ir reikiamos vertės bus tikslesnės. Diagramos rodo, kad stogo pagrindas yra stačiakampis, du šlaitai yra lygiagreti trikampis, kiti du yra trapezijos.

Tokiu atveju trikampio paviršiaus kampo tangentas yra lygus h (stogo aukštis) ir? b (trikampio pagrindo ilgis). Taigi, stogo aukštis apibrėžiamas išraiška:

h = (b tan?) / 2.

Šoninės santvaros pėdos (e) ilgis gali būti nustatomas pasvirimo kampu:

e = b / 2 cos?

Naudojant Pitagoro teoriją, galite nustatyti apkarpymo santvaros kojų ilgį (d):

Bendras viso stogo plotas apskaičiuojamas sudedant visų klubo stogo paviršiaus sudedamųjų dalių, ty keturių trikampių ir dviejų stačiakampių, plotus:

S = 4 (eb / 2) +2 (a-b) e = 2e (b + a-b) = 2ea.

Jei norite apskaičiuoti klubo stogo plotą vienam kvadratiniam namui, tada jo vertė bus lygi keturių trikampių rampų plotų sumai.

Atsižvelgiant į tai, kad ne visi gali savarankiškai apskaičiuoti visus stogo parametrus, įmonių, besispecializuojančių stogų konstrukcijose, ir stogo dangų medžiagų pardavimo svetainėse siūloma naudoti internetinį skaičiuoklį. Su juo galite sužinoti tikslią medienos, izoliacijos ir stogo dangos medžiagų kiekį, taip pat apskaičiuoti pasirinkto tipo konstrukcijos gegnių ilgį ir sekciją.

Naudojant internetinį skaičiuoklį su brėžiniais ir brėžinių skaičiavimais, galima nustatyti, kaip optimalūs šlaitai yra vieno ar kito stogo dangos atžvilgiu, ar strypo dalis gali atlaikyti esamas vėjo ir sniego apkrovas ant jūsų stogo sistemos.

Prieš skaičiuojant klubo stogą, naudojant programą, būtina užpildyti siūlomus skaičiuotuvo laukus: pagrindo ilgį ir plotį, stogo nuolydį, šoninių ir galinių užlaidų ilgį, atlošo plokštės plotį, storį ir aukštį, nurodykite medienos tipą ir pjaustymą gegnių kojoms. Be to, norint apskaičiuoti apkrovos duomenis, įrašomi vietovės ir vietovės tipai.

Geras patarimas! Dirbdami programoje atkreipkite dėmesį, kad yra „?“ Piktograma priešais kiekvieną užpildytą lauką. Paspaudę ant jo, galite rasti konkrečių įvesties parametrų paaiškinimus.

Apdorojus įvestus duomenis internetiniame skaičiuokle, gausite informaciją apie jūsų nustatyto gradiento atitiktį naudojamų stogų paviršiaus normoms. Jei nustatomas neatitikimas, programa pasiūlys pakeitimo parinktis. Be to, jūs gausite duomenis apie lifto aukštį, klubo stogo keteros ilgį, stogo dangos svorį, ritininės medžiagos kiekį, atsižvelgiant į ritinio ilgį ir plotį, taip pat reikiamą persidengimą diegimo metu.

Skaičiuoklės išvadose taip pat pateikiamas stogo paviršiaus plotas (tai apims visų šlaitų, įskaitant reikiamo ilgio perėjimus, plotų sumą), stogo dangos ir stogo dangos medžiagos kiekį, kuris bus reikalingas stogo konstrukcijai. Apskaičiuota maksimali gegnių sistemos apkrova atsižvelgia į stogo konstrukciją, stogo dangos storį ir įvestus duomenis apie sniego ir vėjo apkrovas.

Be to, programa apskaičiuoja stogo stogo sistemą: ji suteiks informaciją apie šoninių ir įstrižinių gegnių skaičių ir dydį, taip pat pasiūlys rekomenduojamą minimalų stogo sistemos dydį, kurio pasirinkimas suteiks konstrukcijai pakankamą stiprumą.
Naudojant skaičiuotuvo duomenis apie optimalų eilučių ir rėmų skaičių, galima išvengti galimo medžiagų švaistymo, taip pat laiko, skirto pernelyg didelei pjautinės medienos apdailai. Be to, gausite informaciją apie lentų skaičių kubiniais metrais ir kilogramais.

Naudojant klubo stogo skaičiavimo programą, jūs ne tik sutaupysite laiko ir lėšų, bet ir gausite praktinių rekomendacijų pagal apkrovos ir smūgio konstrukcijos normų ir taisyklių bei techninio standarto 45-5.05-146-2009 (medinių konstrukcijų standartai) taisykles.

Stogo stogo santvarų sistemos surinkimas nėra lengva užduotis, tačiau griežtai laikydamiesi projekto ir praktinių patarimų profesionalams, galite susidoroti su savimi. Aukščiausios kokybės įrengimo raktas yra tinkamiausias skaičiavimas ir tiksli schema, po kurios galite padaryti tinkamus pjaustymo kojų gabalus ir sumontuoti visus konstrukcinius elementus. Pavyzdžiui, galite susipažinti su redagavimo etapų vaizdo įrašu, rasti jį internete.

Prieš atlikdami klubo stogą patys, turėtumėte susipažinti su naudingomis rekomendacijomis, kurių laikytis jums nereikės abejoti dizaino patikimumu:

 • tarpinės santvaros kojos turi staigesnį nuolydį nei šoniniai laikikliai. Šiuo atveju naudojama plokštė, kurios parametrai yra ne mažesni kaip 5×15 cm;
 • trumpų gegnių pritvirtinimas atliekamas ne prie kraigo, o tik į nuoširdžius elementus. Trumpos ir tarpinės santvaros kojos nuolydžio kampai yra vienodi;
 • pjautinė mediena, naudojama keteros ir santvaros pėdoms, turi būti vienodas. Būtent laikantis šios projektavimo taisyklės bus užtikrintas tinkamas stiprumas. Priešingu atveju deformacijos tikimybė yra didelė;
 • tarpinės gegnės yra pritvirtintos prie keteros krašto ir prie diržų viršaus;
 • klubo stogo aukštis gali būti bet koks, bet jei šlaitas yra labai mažas, turėtumėte naudoti papildomus stelažus, atramas;
 • Norint prailginti klubo struktūros eksploatavimo laiką, būtina naudoti anksčiau išdžiovintą pjautinę minkštą medieną, neturinčią trūkumų mazgų ir įtrūkimų pavidalu. Be to, prieš pradedant darbą, visi mediniai elementai yra apdorojami antiseptiniais junginiais.

Šlaito stogo konstrukcija prasideda nuo objekto žymėjimo.

1 veiksmas. Nuo korpuso konstrukcijos pabaigos būtina sukabinti ašį išilgai sienų viršutinio vamzdyno.

2 veiksmas. Be to, reikia nustatyti pusę griovelio sijos storio ir apibrėžti pirmojo stogo santvaros sistemos elemento vietą.

Geras patarimas! Siekiant išvengti netikslumo žymint objektą, rekomenduojama naudoti specialų vėžės plotį, ant kurio bus pažymėti visi būtini matmenys. Jis gali būti nupjautas, pavyzdžiui, iš faneros juostelės. Rekomenduojamas skersmuo 5 cm.

3 žingsnis. Pritvirtinkite bėgį vienu galu prie numatytos linijos, o kitą – palei šoninę sieną. Taigi galite nustatyti tarpinės kojos vietą.

4 žingsnis. Norint nustatyti gegnių ilgio ilgį, reikia įkišti spindulį į vieną galą išoriniame kampe, o kitą – ant stogo.

5 veiksmas. Norint nustatyti centrinės santvaros pėdos vietą, žymėjimo bėgį reikia perkelti į šoninės sienelės kraštą ir pritvirtinti centrinės santvaros sistemos elementą.

Ši procedūra turi būti taikoma visiems keturiems pastato kampams. Tokiu būdu bus aprašytos tarpinių gegnių ir keteros galų montavimo vietos.

Po žymėjimo būtina apskaičiuoti gegnių sistemą.

1 veiksmas. Naudojant bėgį būtina nustatyti horizontalią santvarinę pėdą. Iš standartų lentelės suraskite jūsų atveju tinkamą stogo nuolydį ir padauginkite reikšmes.

2 veiksmas. Išmatuokite santvaros pėdos ilgį, o matavimas turi būti atliekamas išilgai apatinės linijos nuo kraigo bandinių ėmimo taško iki mėginio paėmimo nuo kojos pagrindo.

3 žingsnis. Norint nustatyti užkabinimo ilgį, reikia padauginti horizontalios projekcijos vertę padauginus iš korekcijos koeficiento iš proporcijų lentelės.

Pakeitimų proporcijų ir koeficientų lentelė:

Stogo nuolydis Kampinio gegnių koeficientas Tarpinis gegnių koeficientas
 3:12  1,016  1,031
 4:12  1,027  1,054
 5:12  1,043  1.083
 6:12  1,061  1,118
 7:12  1.082  1,158
 8:12  1,106  1,202
 9:12  1,131  1,250
 10:12  1.161  1.302
 11:12  1,192  1,357
 12:12  1,225  1,414

 

Geras patarimas! Apskaičiuojant galite naudoti Pitagoro teoriją, kurioje? = huh? + b?, kur a ir b yra atitinkamai vertikalios ir horizontalios projekcijos.

4 žingsnis. Toliau reikia apskaičiuoti kampinius gegnius. Norėdami pritvirtinti santvarų kojeles prie keteros pluošto, šių elementų galuose yra įstrižos. Savo ruožtu keteros sijos taip pat turi dvigubą kampą, kurios dėka kampo gegnės yra tvirtai pritvirtintos prie jos.

Pjovimo gegnių skaičiavimas atliekamas tokia tvarka:

 • gegnių kojos ilgis nustatomas pagal vieną iš pastato kampų;
 • apskaičiuojama projekcija, kurios vertė yra lygi centrinių gegnių projekcijos kvadratų sumai;
 • gautas skaičius dauginamas iš koregavimo koeficiento iš lentelės. Tai bus gegnės ilgis.

Be to, įdiekite santvaros kojas.

1 veiksmas. Pirmiausia nustatykite kraigo spindulį, kuris pritvirtintas ant statramsčių. Elementai tvirtinami prie centrinės šviesos, montuojant petnešos.

2 veiksmas. Montuodami santvaros kojas, įsitikinkite, kad visų elementų ilgis yra vienodas. Atsargiai prijunkite klubus, stropus ir kraigo juostą.

3 žingsnis. Po nakosnye kojų įrengimo būtina tęsti paprastų santvarų kojelių montavimą, kurios yra maždaug 60 cm žingsniu. Norėdami pritvirtinti laikiklį, naudokite lygintuvus ir skersinius.

Geras patarimas! Montuodami paprastus gegnius, venkite kontakto su smeigėmis, kurios tvirtina maitinimo plokštę prie sienų galų.

4 žingsnis. Šalia nakosny gegnių kojos pridedamos trumpos gegnės (kopėčios). Per rampas gegnių gegnės bus prijungtos prie maitinimo plokštės. Pralaidų ir gegnių gegnių padėtis turėtų būti statmena kraigo juostai.

Yra keletas santvarų struktūros stiprinimo variantų:

 • konstrukcijos kampuose, įstrižai pritvirtintomis vertikaliais stendais, kurie bus papildoma parama susiūtiems gegnėms. Fiksuotas „Sprengel“ į „Mauerlat“;
 • lentynos, kurios bus tarpinių atraminių kojų atramos, dedamos ant tvirtinimo plokštės;
 • jei apkarpyta santvaros kojelė yra ilga, jos gamybai naudokite klijuotas arba sukrautas sijas.

Svarbus žingsnis į klubo stogo konstrukciją yra vėdinimo įrenginys. Stogas yra veikiamas destruktyviu poveikiu ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kur gali susidaryti drėgmės kondensacija. Taip yra dėl temperatūros skirtumo tarp išorinio ir vidinio stogo paviršiaus. Aukštos kokybės stogo patalpų ventiliacija daugelį metų išsaugos stogo paviršių.

Kad būtų užtikrintas tinkamas patalpų po stogu vėdinimas, vėjo apsaugos plėvelėje būtina įrengti oro įleidimo angą. Jis turėtų būti nedidelis atstumas nuo kraigo. Naudojant medžio apvyniojimui, jis yra padengtas iki 3 mm tarpu. Naudojant plastikinę medžiagą – praktikuokite perforaciją.

Tais atvejais, kai stogo vėjo apsauga yra pritvirtinta be tarpo, galite supjaustyti įprastus 50 cm skersmens vėdinimo groteles, kurie turi būti išdėstyti per visą priekinio stiklo ilgį maždaug 80 cm atstumu vienas nuo kito. Atlikę šiuos darbus, galite tęsti izoliacijos, hidroizoliacijos ir stogo dangos medžiagos išdėstymą.

Prietaiso klubo konstrukcija – techniškai sudėtingas ir kruopštus procesas. Darbas yra verta, jei turite pakankamai laiko, patirties ir žinių šioje srityje. Bet koks netikslumas gali sukelti nepagrįstą medžiagų sunaudojimą ir didesnes statybos išlaidas. Jei abejojate savo sugebėjimais, tikslinga ieškoti realių specialistų.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: