Lakštinio metalo stogo dangų dydžiai: kainos ir atrankos parametrai, medžiagos montavimas

Pastaruoju metu metalo stogų danga vis labiau populiarėja stogų medžiagų rinkoje. Jo stogo įrengimas yra gana paprastas, o našumas yra aukštas. Renkantis šią medžiagą, svarbus parametras yra stogo lakštinio metalo dydis, kurio kaina taip pat gali priklausyti nuo daugelio kitų veiksnių, pvz., Lakštų dangos, jų formos ir daugelio kitų.

Ką apsvarstyti renkantis lapo dydį

Standartiniuose dydžiuose stogo metalo lakštų kaina yra šiek tiek didesnė nei skalūnų ar stogo danga, tačiau tai kompensuoja aukštos medžiagos charakteristikos. Pasirinkus lapą, turėtumėte suprasti, kad jos sritis gali būti pilna arba naudinga. Bendras ilgis ir plotis yra atstumas nuo vieno krašto iki kito. Paprastai ilgis svyruoja nuo 40 cm iki 8 m, plotis – 1,16-1,19 m.

Naudingas lapo dydis turi atitikti stogo dydį, bet ne per didelis, kitaip stogo montavimo procesas gali tapti daug sudėtingesnis. Patogiausias įrengimo plotis yra 1,16 m, o ilgis – 4,5 m. Turėtų būti nepamiršta, kad medžiagos lakštai montuojami su persidengimu, ty vieno lapo kraštas sutampa su gretimu. Tai daroma siekiant išvengti nuotėkio ir padidinti visą dangos eksploatavimo laiką.

Optimalus metalo stogo dangos dydis yra visas dydis, atėmus persidengimus. Standartiniais atvejais persidengimo dydis yra nuo 6 iki 8 cm skersine kryptimi ir nuo 10 iki 15 – išilgine kryptimi. Be to, persidengimų dydis priklauso nuo pasirinktos medžiagos prekės ženklo.

Be stogo dangos medžiagos ilgio ir pločio, reikia atsižvelgti į keletą svarbių parametrų:

 • lapo storis. Šis parametras svyruoja nuo 0,45 iki 0,5 mm, o pastaroji yra populiariausia. Storis nurodomas parametruose, kuriuos nurodo gamintojas, tačiau pirkdami geriau jį patikrinti rankiniu būdu. Jei perkate per plonas metalo plyteles, tuomet tai bus gana sunku transportuoti ir įdiegti, ir ji atlaikys nedidelę apkrovą;

 • profilio aukštis. Standartinis aukštis yra 1,8-2,5 cm, jei jums reikia didesnio arba mažesnio aukščio lapo, tada jo gamybą galima užsisakyti atskirai;
 • bangos žingsnis. Standartiniams modeliams jis svyruoja nuo 35 iki 40 cm, bet pagal užsakymus gali būti profiliai su kitomis savybėmis.

Populiariausi pirkėjai yra metalas, kurio bangos aukštis iki 50 mm. Taip yra todėl, kad jis yra pigesnis nei kitų tipų profilis ir lengviau įdiegti. Jei bangos aukštis viršija 50 mm, tokie lakštai laikomi elitiniais ir yra brangesni nei įprasti.

Geras patarimas! Profilio banga taip pat gali būti asimetrinė arba simetriška. Pirmasis variantas yra labiau paplitęs ir pigesnis. Lapai su simetriška banga ne visi gamintojai gaminami ir yra kelis kartus brangesni.

Viena iš medžiagos savybių yra atskiro lakštų viršaus ir apačios buvimas. Tai reiškia, kad neįmanoma juos paversti. Jei jūsų stogas yra sudėtingos formos ir naudojate sudėtingą stogo skydą, ši funkcija labai apsunkina montavimą ir padidina jo kainą dėl didelio atliekų kiekio.

Jei pasirinksite modelį su sudėtinga bangų konfigūracija, tuomet turėtumėte suprasti, kad jis bus ne tik brangesnis nei standartinis, bet jo įdiegimas užtruks daugiau laiko ir pastangų. Todėl, jei neturite profesionalių įgūdžių stogo dangos srityje, geriau likti paprastesnėje ir pigesnėje vietoje. Metalo stogo nuotraukos rodo, kad ji atrodo gerai, net jei montuojate labiausiai paplitusią stogo medžiagą be švelnumo.

Jei norite suprasti, ką jūsų stoge atrodys jau pritvirtinta medžiaga, tuomet turėtumėte apsilankyti specializuotuose stenduose, kuriuose gamintojai demonstruoja paruoštus stogo gabalus.

Renkantis stogo lakštų dydį, verta paminėti, kad pati medžiaga susideda iš kelių sluoksnių, kurių kiekvienas turi savo specialią paskirtį:

 • Cinko sluoksnis – apsaugo metalo lakštus nuo korozijos, didelės drėgmės ir kitų neigiamų padarinių;
 • polimero sluoksnis – suteikia medžiagos lapui reikalingą spalvą, veikia kaip papildoma apsauga nuo išorinio poveikio. Metalo nuotraukoje spalvos priklauso nuo viršutinės polimero dangos.
 • pasyvus sluoksnis – neleidžia statinei elektrai kauptis ant stogo dangos medžiagos lapų;
 • gruntavimo sluoksnis – naudojamas kaip polimero dangos pagrindas.

Pasirinkę stogo dangos medžiagą su polimerine danga, gausite 10–15 metų ilgaamžiškumo garantiją ir tinkamu montavimu bei priežiūra bei ilgesnį laiką.

Lentelėje apibendrinami bendri metalo lakštų dydžiai:

Dydis (ilgis x plotis), mm Pertvaros ilgis mm Pertvaros plotis, mm
705×1190 45 5
3600/2200/1150 / 450×1185 100 85
3620/2220/1170 / 470×1140 120 90
3620/2220/1170 / 470×1160 120 60
3620/2220/1170 / 490×1160 120 80
3630/2230/1180 / 80×1180 130 80
3630/2230/1180 / 480×1190 130 90
3650/2250 / 850×1153 150 28
3650/2250/1200 / 500×1190 150 90

 

Įvairių stogo dangų medžiagų gamintojai gamina viršutinį plytelių skirtingų medžiagų sluoksnį:

 • Pural – palyginti nauja poliuretano pagrindo danga. Tik 50 mikronų storio medžiaga pasižymi aukštu atsparumu temperatūroms, mechaniniam įtempiui ir korozijai. Dengtos stogo čerpės paprastai naudojamos tais atvejais, kai stogas turi išlaikyti labai aukštą arba labai žemą temperatūrą;
 • poliesteris – blizgus poliesterio dažai, 25 mikronai storio. Iš savo privalumų galime išskirti pastovią, sočią spalvą, kuri neišnyks saulėje, ir galimybę įrengti bei eksploatuoti bet kokiomis aplinkos sąlygomis. Be to, poliesterio dangai būdinga mažiausia metalo plytelių kaina vienam kvadratiniam metrui;
 • Matinis poliesteris yra toks pat, kaip ir ankstesnėje versijoje, bet matinis matinis ir šiek tiek storesnis – 35 mikronai. Jai taip pat būdingas spalvų stabilumas ir tai, kad ji visose aplinkos sąlygose palaiko aukštą eksploatacinių savybių lygį. Jei pasirenkate matinę ir blizgančią metalinę plytelę, kuri yra geresnė, čia pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų individualių pageidavimų stogo konstrukcijos požiūriu;

 • PVDF yra blizga danga, susidedanti iš 80% polivinilfluorido ir 20% akrilo. Jo storis yra 27 mikronai, o pagrindinis privalumas yra aukštas atsparumas ultravioletinei spinduliuotei ir agresyvioms terpėms. Plytelės su tokia danga yra tinkamos naudoti įrengiant namo stogą, pavyzdžiui, ant kranto. Be to, PVDF danga yra savaime plaunama ir gali būti montuojama ne tik ant stogo, bet ir ant sienų. Dažniausiai metalas su tokia danga yra metalinės spalvos ir pasižymi spalvų stabilumu ir ilgaamžiškumu;
 • Plastizolis – storiausia polimero danga, jos storis yra 200 mikronų. Medžiaga yra pagrįsta polivinilchloridu, o jo pagrindinis privalumas yra aukščiausias atsparumas mechaniniam ir atmosferos poveikiui, palyginti su kitais. Vienintelis plastizolio trūkumas yra tai, kad jis gali išnykti ir išnyks, kai šildomas, todėl, montuojant karštame ore, rekomenduojama naudoti šviesiai spalvotus lakštus.

Geras patarimas! Pagrindinis polimerinių lakštų dangos pasirinkimo kriterijus yra aplinkos sąlygos.

Metalo plytelių gamintojo Ruukki kvadratinio metro kaina:

Profilio tipas Plieno storis, mm Dengimas Kaina, rublių
Decorrey 0,45 Poliesteris 498
Finnera 0,5 Purex 567
„Finnera Plus“ 695
Monterėjus Poliesteris 450
Purex 493
Pural 584
Pural Matt 584
Adamante Purex 725
Šarvai Pural Matt 815
Elitas 830

 

Metalo stogo dydžio pasirinkimas taip pat turi įtakos šlaito tipui. Tai gali būti:

 • vienviečiai arba dvigubi stogai;
 • apvalkalas;
 • klubas;
 • mansarda;
 • chetyrehskatnaya.

Galimybė pasirinkti – lengviausias pagal dizainą ir pasižymi mažiausiu dalių skaičiumi. Vienpusis stogas neturi keteros, papildomų vėdinimo elementų ir kitų nereikalingų dalių, skaičiuojant metalines plyteles ant vienpusio stogo, galite tikėtis minimalaus atliekų kiekio. Be to, tai turi įtakos darbo kainai.

Kiek kainuoja padengti metalo plytelėmis vienpusę formą? Labai pigiau nei kitos stogo dangos galimybės. Tačiau tokio stogo ilgaamžiškumas bus aukštis, net jei naudosite plonesnę versiją, nes apkrova ant vieno aukščio stogo yra mažesnė už skirtingos konfigūracijos stogą.

Stoglangiui taip pat tinka standartinio dydžio metaliniai lakštai. Su metaliniu stoglangiu, namų nuotraukos atrodo labai patrauklios, nepriklausomai nuo stogo dangos medžiagos gamintojo ar polimero dangos tipo. Kalbant apie ekonomiką pagal naudojamą medžiagą, ši galimybė yra šiek tiek brangesnė nei vienpusio stogo atveju, tačiau nereikalauja didelių finansinių išlaidų.

Hip stogas – vienas iš sudėtingiausių ir brangiausių stogo dangų medžiagų naudojimo galimybių. Koks yra geriausias metalo plytelių naudojimas, šiuo atveju priklauso tik nuo jūsų, tačiau turėtumėte atsižvelgti į tai, kad dėl sudėtingos konstrukcijos konfigūracijos gali būti išmetama pakankamai daug medžiagos.

Nepriklausomai nuo lapo dydžio, metalo lapo kaina, šios medžiagos stogo įrengimas atliekamas tam tikra seka ir laikantis daug svarbių niuansų.

Nusprendę ant metalo plytelių – kurią geriau pasirinkti stogui, turite įsitikinti, kad paties stogo paviršius yra lygus. Visi aptikti defektai turi būti pašalinti, nes priešingu atveju rizikuojate gauti trumpalaikę konstrukciją su žemos kokybės hidro- ir šilumos izoliacija ir kitomis eksploatacinėmis savybėmis.

Kai visi stogo defektai yra pašalinti, būtina išmatuoti kiekvieną rampą ir visą stogą. Nuo jo priklauso metalo plytelių dydis ir kaina.

Geras patarimas! Jei stogo nuolydis yra ne mažesnis kaip 14 laipsnių, reikia pasirinkti stogo dangos medžiagą. Priešingu atveju rekomenduojama teikti pirmenybę kitai medžiagai.

Jei ant stogo jau yra tam tikra stogo danga, ji turi būti išmontuota. Be to, prieš pradedant darbą, būtina pašalinti visą tariamą ventiliaciją, kaminą ir kitus skersinius per stogą. Nerekomenduojama įrengti medžiagos lygiagrečiai su apdaila.

Standartinio dydžio metalinių plytelių lakštai turi būti padengti 10 cm, jei nuolydžio ilgis viršija 6-7 m, tada lapas turi būti padalintas į 2-3 dalis.

Plyšimas yra metalo plytelių stogo pagrindas. Jo įrengimas turėtų būti atliekamas pagal šias rekomendacijas:

 1.  Žingsnis tarp gegnių neturi viršyti 900 mm. Naudojant standartinio dydžio metalines plyteles, rekomenduojama naudoti gegnių, kurių skerspjūvis yra 150×50 mm, plokštės – 100×25 mm.
 2. Pirmasis lentos užpylimas turėtų būti griežtai prailgintas išilgai. Tačiau jis neturėtų išsikišti už karnizo, o jo storis turėtų būti 10-15 mm didesnis už kitas sistemos plokštes.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: