Fiksuotas klojinys iš išsiplėtusio polistireno: universalumas ir patikimumas

Klasikinė monolitinių namų pagrindo ir sienų formos versija yra laikina konstrukcija, pagaminta iš medžio ir medžio drožlių plokštės. Išplėstas polistireno fiksuotas klojinys yra alternatyvus statybos metodas, kuriam nereikia atliekų. Ši konstrukcija padidina pastato stiprumą ir padidina jo energijos efektyvumą, veikdama kaip šilumos izoliacija. Tačiau ši medžiaga turi tam tikrų funkcijų, kurių negalima ignoruoti.

Fiksuoto klojinio iš polistireno putų privalumai

Šios medžiagos gamintojai nurodo daugelį savo pranašumų, palyginti su standartinėmis statybinių klojinių parinktimis. Šie privalumai turi žinoti kiekvieną asmenį, kuris nusprendė naudoti fiksuotą polistireno konstrukcijos tipą.

Nuolatinės šios medžiagos klojimo pranašumas pirmiausia priklauso nuo to, kad ši konstrukcija turi papildomų funkcijų. Svarbiausia yra sienų formų organizavimas ir monolitinio pastato pamatas. Dėl savo fizinių savybių polistireno putos yra gera izoliacija. Tai labai svarbi savybė, nes tokio tipo klojiniai nėra išmontuoti po betono.

Jei klojiniams naudojamos plokštės, jos turi būti išmontuotos. Mediena nėra šilumos izoliatorius, todėl polistireno putplasčio blokai laikomi pelningesnėmis investicijomis. Šios medžiagos fiksuotas klojinys leidžia jums sukurti lengvas betono konstrukcijas. Be to, toks pastatas išlaiko 30–35 proc. Daugiau šilumos nei pastatas su raudonų plytų analogu. Taigi, polistireno naudojimas sumažina kitų medžiagų, iš kurių pagamintas pamatas ar sienos, kainą.

Alternatyva polistireno putų formoms yra plastiko klojiniai. Tokios statybos kaina yra šiek tiek didesnė, tačiau ji yra patvaresnė. Fiksuotus plastikinius daiktus galima įsigyti aparatūros parduotuvėje arba užsakyti internetu.

Kitas šių formų privalumas – apsaugoti gelžbetonį nuo drėgmės. Žiemą tai ypač svarbu. Dėl šios priežasties polistireno putų blokų dėka pagrindo ir sienų eksploatavimo laikas padidėja maždaug 20%. Dažnai šis faktas verčia žmones naudoti tokius klojinius namų statybai. Išplėstas polistirenas atliekamas įvairiais (formos ir matmenų) elementais.

Atkreipkite dėmesį! Pastato statyba naudojant polistireno formas sumažina finansines išlaidas maždaug trečdaliu.

Plokščiojo polistireno lubų klojinių kaina paprastai yra lemiamas jos pasirinkimo veiksnys. Tačiau naudingiausias tokių formų bruožas yra tai, kad jų naudojimas leidžia išlaikyti betono struktūrą žemose temperatūrose (bet ne žemesnėje kaip + 5 ° C). Betonas šiuo atveju sukietėja įprastu režimu, kuris teigiamai veikia jo savybes po kietėjimo.

Savo ruožtu betono medžiagos pilimas į medinę formą duoda visiškai kitokį rezultatą. Tokiuose klojiniuose (esant žemoms temperatūroms) betonas sukietėja greičiau, o jo struktūra sugenda.

Tokie projektai turi trūkumų. Kai kurie iš jų yra gana dideli. Pavyzdžiui, vienas iš rimčiausių trūkumų yra tai, kad pastatas, pagamintas su šiais klojiniais, negali būti atstatytas. Todėl rekomenduojama iš anksto galvoti apie jos dizainą. Be to, visi pastate esantys ryšiai turi būti pastatyti statybos etapo metu.

Fiksuoto klojinio namai atliekami pagal tam tikras taisykles, kurios yra labai svarbios norint gauti patikimą konstrukciją, atsparią nepalankiems aplinkos veiksniams. Plokšteliniai polistirenai reikalauja kruopštaus montavimo. Labai svarbu stebėti sandarumą, nes priešingu atveju drėgmė prasiskverbia į tuštumą.

Kitas šios gyvenamųjų pastatų statybos technologijos trūkumas yra tas, kad polistireno putų formų negalima naudoti esant žemesnei nei 5 ° C temperatūrai. Esant tokiai situacijai, betonas paprasčiausiai nebus sukietėjęs. Karštu oru betonas reikalauja papildomos drėgmės, nes kitaip jis sukietės netinkamai.

Taip pat verta paminėti, kad stacionarūs klojinių blokai, pagaminti iš polistireno, susiduria su įprastu betono konstrukcijos vėdinimu. Šiuo atveju problemos sprendimas yra ventiliacijos ryšio įrengimas. Ši privaloma sistema užtikrins būtiną vėdinimą, tuo pačiu išlaikydama didelį nenuimamo dizaino efektyvumą.

Prieš montuojant būtina ištirti įvairias fiksuoto klojinio galimybes, kurias šiandien galima įsigyti statybos rinkoje. Pagrindinis šių produktų klasifikavimo požymis yra gamybos medžiaga. Žaliavų pasirinkimas priklauso nuo būsimos konstrukcijos sudėtingumo ir individualių savybių. Apsvarstykite žaliavas, iš kurių dažniausiai yra naudojamos betono formos.

Polistirolas. Daugelis žmonių domisi polistireno putų klausimu. Ši medžiaga yra standartinė žaliava, naudojama gaminant stacionarius klojinius. Antrasis polistireno putų pavadinimas yra dujomis užpildytos putos. Jai būdinga daug teigiamų savybių, kurios lemia iš jo pagamintų formų naudojimo populiarumą.

Naudinga informacija! Išplėstas polistirenas pasižymi gana stipriomis savybėmis ir užtikrina patikimą betono šiluminę izoliaciją.

Arbolit Ši medžiaga apima 2 pagrindinius komponentus: medžio drožles ir betoną. Atskirus medienos betono klojinių elementus atvaizduoja blokai. Jie turi tuščias tarpas, kurios montavimo metu yra sustiprintos ir pripildytos skiediniu. Šios žaliavos privalumas yra tas, kad jis turi didelį stiprumą. Medienos betono garso izoliacijos savybės taip pat yra jos stiprumas. Iš šios medžiagos, naudojamos klojinių gamybai, minusų galime pastebėti mažą šilumos izoliaciją ir didelę kainą.

Plokštės. Ši žaliava, kaip ir ankstesnė, susideda iš 2 komponentų. Pirmasis iš jų yra medienos drožlės, kurios suteikia pluošto struktūrą atskiriems tokių klojinių elementams. Antrasis komponentas yra neorganinis rišiklis. Pagrindinis šio klojinio privalumas – atsparumas temperatūros svyravimams.

Chipocement. Tokia medžiaga laikoma mažiau populiariu nei pirmiau nurodytos fiksuoto klojinių galimybės. „Chipocement“ technologija turi savo niuansus. Šios medžiagos privalumai yra suteikti labai gerą garso izoliaciją ir atsparumą temperatūros svyravimams.

Šiandien yra galimybė pastatyti nuolatinius putų plokščių klojinius. Ši galimybė yra gana paplitusi, nes ji gali žymiai sutaupyti pinigų statant namą. „Penoplex“ yra medžiaga, naudojama izoliacijai ir pasižymi geromis stiprumo savybėmis. Tai leidžia ją naudoti kaip konkrečias formas.

„Penoplex“ plokštės yra 60×100 cm dydžio, o šių gaminių matmenys viršija standartinių konstrukcijų, pagamintų iš polistireno, sudėtį. Norint įdiegti klojinius aplink penoplex namą, būtina atlikti teisingą medžiagos apskaičiavimą. Taip pat svarbu suprasti, kad tokie produktai neturi savo fiksavimo elementų. Taigi, prieš perkant medžiagą, reikia galvoti apie atskirų dalių tvirtinimo sistemą.

Naudojant penoplex leidžia sumažinti finansines išlaidas iki minimumo. Tai ypač jaučiamas lyginant su išlaidomis, kurių reikia norint sukurti standartinę konstrukciją. Teleskopinių lentynų, sienų plokščių ir faneros panaudojimas bus daug brangesnis.

Naudinga informacija! Bendras laikiklių dalių organizavimo variantas – specialių džemperių, kurie turi kraštus, naudojimas. Tokie elementai yra pagaminti iš armatūros. Svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti, yra tokių džemperių įrengimas tarp „penoplex“ plokštelių.

Panašus dizaino įgyvendinimas yra pigesnis, bet tuo pačiu sudėtingesnis dėl fiksatorių pasirinkimo. Fiksuoto klojinio kaina iš polistireno yra didesnė, tačiau jo įrengimui nereikia nereikalingų veiksmų. Prireikus galima įsigyti putų putų plokščių spaustukus, kurie naudojami statant putų polistireno struktūrą.

Klojinių elementai gali turėti skirtingą dizainą, kurį lemia jų eksploatavimo paskirtis. Šiandien tokių produktų, pagamintų iš polistireno, yra tokių variantų:

  • plokštės;

  • blokai (liejiniai ir surenkamieji);
  • rėmų sistemos.

Sistemos, susijusios su rėmeliu, yra dvigubos grandinės struktūros, tarp kurių sienų yra tuščia erdvė. Įrengus tokius klojinius, klojamas armavimas ir tirpalas pilamas. Jei pagaminsite pagal šią technologiją pagamintą sienos dalį, galėsite išskirti tris sluoksnius: du išorinius, atstovaujamus klojinius, ir vidurį – gelžbetonį.

Putų blokai skirstomi į dvi dideles grupes: liejinius ir surenkamus. Surenkant klojinius, šie elementai išdėstyti taip, kad jie būtų vienas ant kito. Be to, sujungimui nėra naudojami sukibimo mišiniai (pavyzdžiui, klijai). Blokavimas atliekamas palaipsniui.

Liejimo produktai taip pat vadinami termobloku. Taip yra dėl to, kad jų tankis yra gana didelis (iki 40 kg / m?). Konstrukcijos savybės turi įtakos šiluminės izoliacijos savybėms. Šio tipo blokas susideda iš 2 lakštų, kurie sujungiami specialiais džemperiais. Tokių dalių surinkimas ir jų atskirų elementų sujungimas atliekami gamybos etape. Verta pažymėti, kad tokios struktūros turi vieną trūkumą: jie gana silpnai pašildomi. Taip yra dėl to, kad izoliacija yra iš tortų sienos vidų.

Formuojamų klojinių putų blokų dydžiai skirsis. Tačiau standartiniai variantai yra produktai, kurių matmenys yra 1000 x 250 x 250 mm. Tokio bloko masė paprastai yra apie 1 kg. Izoliacijos storis abiejose pusėse (išorėje) yra 50 mm. Atitinkamai tas pats rodiklio indikatorius bus 150 mm.

Atraminiai elementai naudojami medinės konstrukcijos laikymui, kuris yra pagamintas iš laminuoto faneros klojiniams. 1 šios medžiagos lapo kaina svyruoja nuo 600 iki 3000 rublių.

Fiksuotos formos yra gera alternatyva standartiniams projektams, pagamintiems iš medžio ir faneros. Toks klojinys leidžia ne tik užpilti betoną, bet ir yra patikima šilumos izoliacinė medžiaga. Jis yra aktyviai naudojamas privačioje statyboje, tačiau reikalauja atlikti montavimo instrukcijų ir saugos taisyklių laikymosi tyrimą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: