Baigiama privačiojo namo rūsys: kaip sukurti patikimą ir ilgalaikę apsaugą

Rūsys yra viena svarbiausių pastato dalių. Tai parama, kuri yra nuolatinė neigiama aplinkos įtaka. Baigiant privačiojo namo bazę, jis ne tik suteikia estetinę išvaizdą, bet ir apsaugo jį nuo neigiamų veiksnių. Todėl apdailos medžiagos turi būti atsparios drėgmei, atsparios šalčiui, patikimos ir patvarios.

Kodėl turiu užbaigti privačiojo namo rūsį

Dauguma pastato pamatų yra žemiau žemės paviršiaus ir yra paslėpti. Garsiakalbis, virš žemės, vadinamas baze. Pagal normas pagrindo aukštis nuo žemės turi būti ne mažesnis kaip 20 cm, dažniausiai pagamintas iš plytų, akmenų ar betono plokščių.

Akmens pagrindo statyba yra praktiškiausias sprendimas, nes dizainui nereikia papildomo apdailos. Tačiau verta paminėti, kad tai pats brangiausias būdas. Plytų mūro yra lengviau prieinama. Ši medžiaga yra ekologiška, turi mažą šilumos laidumą ir geras atsparumo charakteristikas.

Priešais namo rūsį ne tik estetinis. Tai patikima pastato apsauga nuo išorinio poveikio. Apdailos medžiagos, kurios bus naudojamos grindims padengti, turėtų būti aukšto lygio. Kartu su cokoliu jos pamušalas užims pastatą, kurį sukurs pastato sienų konstrukcijos, ir tolygiai ją paskirsto per visą pastato pamatą. Jis turi išlaikyti spaudimą ir apsaugoti rūsį nuo išorinių veiksnių, tokių kaip krituliai, saulės šviesa, drėgmė, temperatūros svyravimai.

Apdailos medžiaga apsaugo konstrukcijos pagrindą nuo pelėsių, grybų ir įvairių rūšių vabzdžių. Su dangteliu susiduria, siekiant pastato izoliaciją. Taip pat būtina apsaugoti pamatą nuo sunkių šalnų, kurių įtaka mažėja ir išsivysto erozijos procesas.

Jei paliksite pagrindo paviršių be padengimo, jis lėtai sunaikins dėl nuolatinio sausų ar skystų purvų, turinčių agresyvių cheminių ir mineralinių medžiagų.

Įvairūs privataus namo rūsio apdailos variantai, tai aiškiai patvirtina šią nuotrauką, paverčiant pastatą į dizaino meno šedevrą, todėl jis atrodo pilnas ir unikalus.

Yra pagrindiniai struktūrų variantai, naudojami namuose su baze:

 • išsikiša už sienų paviršiaus;
 • praplaukite su pastatu;
 • nukristi nuo sienos.

Dažniausiai statant privatų namą, namų pagrindo nuotrauka tai aiškiai patvirtina, naudodama pirmas du variantus. Išsikišusį rūsį rekomenduojama naudoti, kai namas statomas naudojant plonas išorines sienas, naudojamas šiltas požeminis pastatas arba pastate yra rūsys. Tokiais atvejais šis rūsio tipas pastatui suteiks papildomą šilumos izoliaciją.

Jei pastato rėmo lygį atliksite, kai jos konstrukcijai naudojamos plonos sienos, viduje neišvengiama drėgmė ir kondensacija. Labiausiai sunku įrengti izoliaciją ir atlikti apdailą.

Svarbu! Pasirinkę šių tipų tipus, turėtumėte pasirūpinti, kad būtų susitarta.

Kritulių nuosmukis mažesnis. Čia galite lengvai paslėpti hidroizoliacinę medžiagą, aprūpinti izoliaciją ir fanerą būtinomis medžiagomis, kurios prisideda prie ilgesnio tarnavimo laiko. Šis rūsio tipas rekomenduojamas pastatams be rūsio. Rūsio apdailos medžiagos imsis dirvožemio slėgį, atliekant palaikymo funkciją, taip išlaikant visos konstrukcijos saugumą.

Visi darbai, susiję su rūsio konstrukcija, atliekami paskutiniame gamybos etape – pastato išorinėje apdailoje. Darbas geriausiai tinka šiltuose, sausuose oruose. Cap cokolą sudaro šie veiksmai, atliekami tam tikroje sekoje:

 1. Visame pastate yra iškastas, 20 cm gylio ir 50 cm pločio tranšėja.
 2. Erdvės užpildymas žvyru, kad būtų užtikrintas drenažas. Be to, tranšėja gali būti sustiprinta tinkleliu.
 3. Sienos paviršius, 50-70 cm aukščio būsimam rūsyje, išvalomas nuo nešvarumų ir valomas vandeniu atstumtomis medžiagomis. Jei reikia, pašalinkite visus pažeidimus.
 4. Šilumos izoliacijos išdėstymas.
 5. Dekoratyvinis karkasas.

Atsparios paviršiaus ir jo montavimo būdo parinkimas priklauso nuo pagrindo konstrukcijos ir metodo.

Siekiant apsaugoti rūsį nuo neigiamo kritulių poveikio, turėtų būti įrengtas šlaitas, kuris yra pritvirtintas virš išsikišusios rūsio dalies, ir yra tam tikra demarkacija tarp pastato pagrindo ir sienos struktūros. Viena dalis liečiasi su siena tam tikru kampu, kita – pakabinama ant pamato, blokuoja, surenka lietų ir ištirpsta vanduo.

Rūsio liejiniai yra 50-400 mm juostelės. Liejimo spalvą, dydį ir formą reikia pasirinkti priklausomai nuo pamato apdailos medžiagos. Vandenį atstumiantis dizainas gali būti pagamintas savarankiškai, naudojant vandeniui atsparias medžiagas, ir jūs galite nusipirkti liejinius pagrindo bazei gatavoje formoje bet kurioje parduotuvėje.

Šiandien pramonė gamina keletą rūšių:

 • plastikas;
 • metalo;
 • betonas;
 • klinkeris

Refliukso tipas parenkamas pagal pastato fasado apdailos medžiagą. Plastikinės palangės sėkmingiausiai derinamos su vinilo dailylentėmis, kurios naudojamos pastato apdailai. Dėl plataus spalvų spektro galite pasirinkti tinkamiausią variantą. Betono ar klinkerio liejinių naudojimą rūsyje pageidautina naudoti natūralaus akmens arba plytų pamušaluose. Metalo stogeliai gali būti naudojami su bet kokia apdailos medžiaga.

Labiausiai ekonomiškai naudinga yra naudoti plastikinius PVC lašelius. Produkto kaina yra 50 rublių. už 1 rm Nepaisant didelio atsparumo vandeniui, ebbas turi didesnį jautrumą fiziniam poveikiui, ypač žiemą, kai jie gali nulaužti ir įtrūkti nuo menkiausio smūgio.

Geras patarimas! Atsižvelgiant į tai, kad plastikinės blizgesys padidino trapumą, pirmenybė turėtų būti teikiama patvaresniems ir brangesniems produktams.

Patvariausi ir patvariausi yra metalo gaminiai: plienas, varis arba aliuminis. Produktų montavimas yra patogus ir paprastas, jis nustatomas tvirtinant metalines juostas prie pastato sienų, naudojant savisriegius varžtus ir kaiščius. Renkantis šią medžiagą iš įvairių rūšių, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas estetinei produkto išvaizdai, kad jis sukurtų visišką pastato dizainą. Produkto kaina prasideda nuo 100 rublių / val.

Geras patarimas! Montuojant tinką, lizdai turi būti išdėstyti mažiausiai 30 mm viena nuo kitos. Kad išvengtumėte gaminio apsauginio sluoksnio pažeidimų, dėl kurių susidarytų korozija ir medžiagos sunaikinimas, nereikėtų nupjauti juostelių.

Metalo korpusai yra pagaminti iš aukštos kokybės ir atsparaus šalčiui cemento M450, į kurį įdėta upės smėlio, susmulkinto granito ir plastifikatorių. Tirpalas pilamas į įvairių geometrinių parametrų silikonines formas. Rezultatas yra lygus ir sklandus produktas. Šie nutekėjimai nustatomi pagal specialų sprendimą.

Į pamatų rūsį, kurio kaina yra didžiausia ir prasideda nuo 200 rublių. už 1 rm, Šie produktai yra pagaminti iš klinkerio plytelių. Ši medžiaga pasižymi didelėmis atsparumo savybėmis, patikimai apsaugo pastatą nuo neigiamo aplinkos poveikio ir sėkmingai pabrėžia konstrukcijos dizainą.

Pasirinkę apatinį potvynį, galite pradėti diegti. Čia būtina atsižvelgti ne tik į medžiagą, iš kurios buvo padaryta blauzda, bet ir į pastato struktūrines savybes. Taigi, mediniams namams tinka elementai, kurie bus pritvirtinti varžtais ar kitomis tvirtinimo detalėmis. Kadangi mediena turi mažą sukibimą ir bijo drėgmės, klijų naudojimas yra nepraktiškas.

Pastatams, pagamintiems iš plytų ar akmens akmenų, galite užtepti, kuri bus pritvirtinta polimero arba cemento klijų tirpalais.

Geras patarimas! Naudojant betoninius ar keraminius liejinius, jų montavimas turi būti atliekamas tuo pačiu metu kaip ir rūsyje ir sienose.

Jei būtina sumontuoti pastatą, kuris jau yra apipjaustytas atsukta medžiaga, tai geriau naudoti metalinius arba vinilinius elementus.

Prieš montuodami pakabą, sienų sujungimus būtina užsandarinti pagrindu. Visi įtrūkimai ir įtrūkimai turi būti apdorojami vandeniu atbaidančiu mišiniu arba sandarinami hermetiku. Be to, naudojant lygį, būtina atlikti sienų žymėjimą. Nustatomas aukščiausias rūsio taškas ir nubrėžta horizontali linija, iš kurios bus pritvirtinta viršutinė nutekėjimo dalis. Patvirtinto pamato dalis yra būtina, naudojant cemento lygintuvą, palyginti su horizontalia plokštuma. Apatinės bangos dugnas bus ant jo.

Svarbu! Sienos plokštuma turi būti 10-15% nuolydžiu.

Įlankos montavimas turi būti pradėtas nuo kampo naudojant specialius kampo elementus, kuriuos galima įsigyti kartu su to paties pločio ir spalvos juostelėmis. Be to, jums reikia užbaigti visas iškilusias pastato struktūros dalis: stulpelius, pilastrus ir kitus.

Baigiant plytelių pagrindo pagrindą plytų klojimui, reikia sumontuoti pagrindą juostos, pagamintos iš gelžbetonio arba metalo profilio, pavidalu. Mūrinės plytos su tvarsliava. Norėdami prijungti elementus, naudokite cemento-smėlio skiedinį. Siūlų storis yra 10-12 mm.

Svarbu atsidurti privačiojo namo dangtelyje, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į medžiagos pasirinkimą darbui. Jis veikia ne tik kaip dekoratyvinis elementas, bet ir patikima viso pastato apsauga nuo atmosferos ir mechaninių veiksnių poveikio.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: