Kaip izoliuoti namą išorėje ir ką? Išorinio fasado izoliacijos būdai

Jūsų namams galima suteikti šilumą žiemos sezono metu ir vasarą laikyti vėsioje vietoje, tuo pačiu metu išilgai užfiksavus fasadų izoliaciją. Izoliacinės medžiagos turi būti tokios, kad netaptų papildoma apkrova pagrindui. Kaip izoliuoti namą išorėje ir ką? Kokia izoliacija naudojama sienoms, pagamintoms iš konkrečios medžiagos? Siūlome susipažinti su įvairių technologijų pavyzdžiais ir rekomendacijomis, kaip apšiltinti privačius namus.

Kaip izoliuoti namą išorėje ir ką? Šiluminės izoliacinės medžiagos ir jų savybės

Atsakant į klausimą, koks geresnis būdas apšiltinti namo sienas, reikėtų susipažinti su izoliacijos medžiagų tipais ir savybėmis. Pagrindiniai kriterijai renkantis izoliacines medžiagas yra šilumos laidumas, atsparumas drėgmei ir garų pralaidumas. Sužinome, ką galite šildyti namuose, naudodamiesi dabartinėmis izoliacijos rūšimis.

Polistirolas (putos) – medžiaga, sudaryta iš oro burbuliukų, patalpintų putų polistireno viduje. Galimos plokštelės, skirtingos tankio. Jis pasižymi geromis izoliacinėmis ir drėgmei atspariomis savybėmis, tačiau yra jautrus saulės spindulių poveikiui, jis yra degus, ir sudegus kenksmingas medžiagas. Tiesiogiai sąveikaujant su skysčiu susikaupia drėgmė.

Geras patarimas! Iš recenzijų žinoma, kad sienų, esančių už putplasčio, izoliacija reikalauja surengti aukštos kokybės priverstinės ventiliacijos sistemą.

Proceso technologiją išsamiai demonstruoja vaizdo klipas „Kaip apšiltinti namus su polistirenu“:

Minwat (mineralinė vata) – pluoštinė medžiaga. Jis gaminamas plokščių ir ritinių pavidalu. Medžiagos tankis svyruoja nuo 20 iki 200 kg / m? Pagrindiniai mineralinės vatos privalumai yra puiki garso izoliacija, garų pralaidumas ir atsparumas ugniai. Tarp trūkumų reikėtų atkreipti dėmesį į galimybę sugerti drėgmę ir dėl to prarasti izoliacines savybes, taip pat į tikimybę, kad smulkūs graužikai gali pradėti ten. Internete galite rasti vaizdo įrašo „Kaip šildyti namus lauke su mineraline vata“ pavyzdžius.

Penoplex (ekstruduotas putų polistirenas) – šiuolaikinės izoliacinių medžiagų kartos pavyzdys. „Penoplex“ plokštės turi didelį atsparumą spaudimui, mažą garų pralaidumą, atsparumą degimui ir minimalų šilumos laidumą. Dėl mažo vandens sugerties, su šia medžiaga galima dirbti bet kokiomis oro sąlygomis. Penoplex plokštės lengvai supjaustomos peiliu ir greitai surenkamos. Jei norite sužinoti daugiau apie izoliacinę technologiją „penoplex“, galite žiūrėti interneto teminį vaizdo įrašą „Kaip apšiltinti namus su savo rankomis.

Poliuretano putų – skysčių izoliacija, kurios technologija užtikrina, kad nėra įtrūkimų ir sąnarių. Kai poliuretano putų izoliacija nėra suformuota šalti tiltai, kurie prisideda prie kondensacijos ir drėgnos sienos. Ji neturi higroskopiškumo, gali būti naudojama kaip hidroizoliacinė, ekologiška. Skiriasi atsparumas šalčiui ir atsparumas karščiui.

Izoliacija didelių stačiakampių plokščių forma, pagrįsta bazaltiniu pluoštu. Tarp privalumų: puikus garso izoliacija, aukšta šilumos izoliacija, nedegumas, atsparumas aukštai temperatūrai ir jos skirtumai, atsparumas vandeniui. Bazaltinių plokščių izoliacija nėra pažeista, pelės ir kiti graužikai čia nesileidžia ir dėl palyginti didelių plokščių dydžio jis lengvai ir greitai uždengia didelį sienos plotą. Pakankamas izoliacijos tankis leidžia surengti dekoratyvinės dangos sluoksnį prie sienos priekinės dalies. Veiklos terminai pasiekia šimtą metų.

Kruopščiai susipažinus su šildytuvų savybėmis, bus lengviau šildyti namus lauke. Norint suprasti šiluminės izoliacijos problemas, vaizdo klipas „Kaip ir kaip apšiltinti plytų namus“ padės:

Daugelis, norėdami išlaikyti patogią temperatūrą žiemą ir tuo pačiu metu sutaupyti pinigų, pabandykite šildyti namą iš išorės savo rankomis. Tam gali būti daug priežasčių: nuo įtrūkimų, grimzlių ir baigiant silpnu šildymo sistemos veikimu. Tačiau vis dėlto pagrindinis namų temperatūros mažinimo šaltinis yra medžiagų, neturinčių izoliacinių savybių, sienos.

Nusprendus izoliuoti sienas, svarbu žinoti, kad tai yra išorinės pusės, kurias reikia apdoroti. Sienų izoliavimas iš vidaus sukels izoliaciją, kad sustabdytų šilumos prieigą prie paties sienos paviršiaus. Rasos taškas judės į kambarį, dėl kurio susidarys kondensatas ir drėgmė. Dėl to atsiras grybelis, kuris kenkia žmogaus organizmui.

Yra keli būdai, kaip izoliuoti sienas išorėje privačiame name:

  • Izoliacinę medžiagą galima klijuoti ant fasado sienos specialiu klijais, po to tinkuojant sieną („šlapias fasadas“);
  • pasirūpinkite trijų nesugręžtų sluoksnių sienomis. Izoliacija tvirtinama tirpalu. Tada paliekama nedidelė oro erdvė ir pastatyta išorinė siena, kurioje yra vienas plytas;
  • fasadą montuoti vėdinant. Norėdami tai padaryti, hidroizoliaciniam sluoksniui taikomas hidroizoliacinis sluoksnis. Ji padengta vėjo apsauga ir siuvama vinilo dailylentėmis arba kita dekoratyvine apsaugine medžiaga.

Išdėstymo pavyzdys"мокрого фасада"

Priimant sprendimą dėl to, kaip apšiltinti plytų namus iš išorės, reikia nepamiršti, kad kiekviena izoliacijos įrenginio versija turi savo technologiją ir, priklausomai nuo to, gali būti gaminama skirtingais metų laikais.

Kai tik nuspręsite, kaip izoliuoti namo išorines sienas, būtina atlikti sienų paviršiaus paruošimą šiluminės izoliacijos kompozicijos apdorojimui. Visų pirma, pašalinamas senų gipso sluoksnis arba kita išorinių sienų apdailos medžiaga. Jei ant paviršiaus yra pažeidimų ir įdubimų, jie turi būti išlyginti naudojant skiedinį, o visi išgaubti paviršiai turi būti nupjauti.

Toliau siena turi būti kruopščiai nuvalyta nuo dulkių ir šiukšlių, susidarančių pašalinus tinką. Tada apdorokite gruntu, naudodami tirpalą su giliu įsiskverbimu.

Kiek sklandžiai bus izoliacinis sluoksnis, priklauso nuo tolesnio sienos ar apdailos įtaiso apdailos. Dėl to naudojami stulpai ir švyturiai. Prie viršutinio sienos paviršiaus yra pritvirtintas inkaras, ant kurio yra pakabinami sriegiai su bortelėmis ir nuleisti juos. Horizontalių sriegių pagalba pastatomas rėmas arba tiesioginė šilumos izoliacija yra sumontuotas paviršiaus valdymo tinklelis atskaitos taškui.

Nuo sienos po izoliacija paviršiaus paruošimo kokybė priklausys nuo to, kaip siena yra izoliuotas plytų namas išorėje.

Šilumos izoliacinės plokštės iš putplasčio ir putų plastiko dažniausiai naudojamos namų plytų, blokų ir betoninių sienų pašildymui. Kai išorinės sienos paviršius yra paruoštas, pradėkite izoliuoti namą nuo laukų. Jei kaip izoliacinė medžiaga naudojama putos, labai svarbu kruopščiai išdžiovinti sienas, kitaip medžiaga gali būti prisotinta drėgme ir prarasti šilumos izoliatoriaus savybes. Šį niuansą ypač reikia apsvarstyti prieš izoliuojant blokų namą iš išorės.

Kaip izoliuoti putų blokų namus iš išorės putplasčio plastikui, kad vėliau apdaila dekoratyviniu tinku? Plastikiniai lakštai arba putos yra pritvirtinti prie sienos specialiu klijų mišiniu. Kad sklandžiai klijuotumėte pirmąją plytelių eilę, rekomenduojama apdailos juostą pritvirtinti prie apatinio sienos krašto. Užtepus klijus, lakštai mažai stumiami į sieną. Lakštus galite papildomai pritvirtinti naudojant kaiščius, grybus viduryje ir lapo kampuose. Naudojant lygius ir plunksnus, kontroliuojamos putų sluoksnio plokštuma.

Kai tik pirmas sluoksnis bus gerai užfiksuotas, pereikite prie kito. Antrojo putų sluoksnio lakštus rekomenduojama perkelti pirmojo sluoksnio eilučių atžvilgiu. Tai leis kaiščiams laikyti ankstesnio putų sluoksnio lapų vidurį.

Sienų šilumos izoliacija su putplasčiu: žingsnis po žingsnio

Turi putų ir jį naudoti kaip šildytuvą išorinėse sienose.

Vietose, kur yra sienos langai ir kampai, nuo kampo, prie kurio pritvirtinta izoliacija, įrengiamas rėmas. Įmontuojamos siūlės klijuojamos armatūra. Kai tik ant visų sienų padengiama izoliacija, paviršius sutvirtinamas tinko tinkleliu. Po to paviršius apdorojamas gruntu ir tinkuojamas. Reikia pasirūpinti, kad nebūtų jokių spragų ir spragų, per kuriuos būtų žiūrima į izoliaciją.

Geras patarimas! Jei „penoplex“ yra naudojamas kaip šildytuvas, prieš montavimą plokštelių paviršius apdorojamas adatiniu voleliu, kad būtų galima gauti grubią struktūrą. Tai būtina norint geriau prilipti penopleksą į sienų paviršių.

Kartais naudokite sienos izoliacijos putų plastiko su mediniais skersiniais metodą. Toks izoliacijos įrengimas leidžia panaudoti sienų apmušalų apdailos medžiagą (apvalkalą, dailylentę).

Kaip apšiltinti putų bloko namus iš išorės, naudojant bėgius? Pirma, padarykite rėmelį. Rėmo skersinių plotis turi būti didesnis nei izoliacinės medžiagos storis – tada tarp putų ir apdailos medžiagos susidaro ventiliacija. Atstumas tarp rėmo bėgių turi būti šiek tiek mažesnis nei įterptos izoliacijos lapo plotis, kad jis būtų tvirtai laikomas tarp jų.

Sužinokite apie profesionalų patarimus, kaip geriausiai apšiltinti plytų namus. Internete galite pamatyti vaizdo įrašą „Kaip apšiltinti namus su putplasčiu su savo rankomis“.

Daugelis žmonių naudoja mineralinę vatą šilumos izoliacijai. Šis izoliacijos tipas tinka namams, kurių sienos yra pastatytos iš blokų, plytų ar medžio. Norėdami nustatyti izoliaciją buvo aukštos kokybės ir patikima, naudokite bėgių rėmą. Jame taip pat naudojama traukos technika, t. Y. Atstumas tarp atramų plokščių turi būti šiek tiek mažesnis už mineralinės vatos plokštės plotį. Tai gali pasiekti tankų izoliacijos tarp rėmo stelažų.

Jei šildote rąstinį namą iš išorės, kurių sienos yra nelygios, naudokite dviejų sluoksnių mineralinės vatos plokštes, kurių storis yra skirtingas. Daugiau laisvi izoliacijos sluoksniai užtikrina aukštos kokybės sukibimą su nelygiais rąstų paviršiais. Vėjo ir vandens apsaugai, kai šildomos sienos su mineraline vata, galite naudoti polietileno plėvelę. Kaip apdailos medžiaga, naudojant dekoratyvinius mūrinius, dailylentes ir kitas medžiagas.

Kaip tinkamai izoliuoti medinius namus, kad fasadas liktų estetiškai patrauklus? Ekspertai rekomenduoja tai padaryti naudodami mineralinę vatą, atkreipdami dėmesį į tai, kad turi būti užtikrintas sienų garų pralaidumas. Kaip garų barjeras, naudojant plastikinę plėvelę arba aliuminio foliją.

Surenkite garų barjerą bėgiais. Jie tvirtinami prie fasado vertikaliai, o garų izoliacinė medžiaga pritvirtinama prie jų. Atlikus šiuos etapus, fasadas apgaubiamas dekoratyvine medžiaga.

Kaip šildyti rąstinį namą, naudodami mineralinę vatą? Prieš izoliuodami namą iš baro, susipažinkite su pagrindiniais technologinio proceso etapais:

  • įrengti garų barjerą naudodami įvairias plėveles. Šiuo tikslu bėgiai vertikaliai prikabinami prie namo fasado, o garų izoliacinė medžiaga pritvirtinama prie jų su laikikliais. Kaip garų barjeras, naudojant polietileno arba aliuminio folijos plėvelę. Siekiant užtikrinti aukštos kokybės vėdinimą, tarp pagrindinių bėgių yra įrengtos 200 mm skersmens ventiliacijos angos;

Geras patarimas! Siekiant išvengti vandens ar drėgmės patekimo, medžiagos tvirtinimo vietos su smeigėmis į bėgius yra lipnios.

  • Toliau įrengta šildytuvo sistema. Medinės lentos, kurių storis yra 50 mm ir plotis apie 100 mm, pritvirtintos prie sienos vertikaliai ant krašto, o tarp jų – izoliacijos sluoksniai. Rekomenduojama atidžiai uždėti izoliacines plokštes, nepaliekant tarpų, kad visas paviršius būtų sandariai uždengtas;
  • dedant antrąjį sluoksnį, plokštės turi būti išdėstytos taip, kad antrojo sluoksnio jungiamosios siūlės patektų į pirmųjų plokščių vidurį. Kiekvieno sluoksnio storis yra 5 cm, dėl savo savybių mineralinės vatos plokštės tvirtai laikomos tarp lentų, neslysta ir nereikalauja papildomo fiksavimo;

  • kitas žingsnis yra įrengtas hidroizoliacinis sluoksnis. Hidroizoliacinė plėvelė yra pritvirtinta prie dėžės su kabėmis arba prikabinta. Rekomenduojama, kad plėvelė būtų persidengiama ir sujungiamos siūlės su lipnia plėvele, kad būtų išvengta vandens patekimo;
  • izoliuoto fasado uždengimui ant hidroizoliacinių plėvelių, kurių dydis yra 30×50 mm. Tada bus užtikrintas oro srautas tarp garų barjero ir sienų apdailos, taip užtikrinant natūralų drėgmės džiūvimą. Apatinis visų sluoksnių galas uždaromas tinklu, kad būtų išvengta įsiskverbimo į graužikus. Namo fasadas yra padengtas dekoratyvine medžiaga pagal asmeninius pageidavimus.

Norėdami gauti išsamesnį šilumos izoliacinių darbų technologijos vaizdą ir ištirti ekspertų nuomonę apie geriausią būdą, kaip izoliuoti medinį namą išorėje, paprašykite informacijos, kuri yra tinkle. Šiame skyriuje bus ypač naudinga peržiūrėti namų meistrų ir namų savininkų apžvalgas iš vaizdo „Kaip apšiltinti medinius namus“.

Atsižvelgiant į tai, kad sienos užima didelę teritorijos dalį, jų izoliacija gali suteikti maksimalų šilumos išsaugojimo namuose efektą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: