Fasado išoriniai dažai: kainos ir sudėties specifikacijos

Iš šio straipsnio galite sužinoti apie tokių apdailos medžiagų savybes, kaip išorinius dažus išoriniams darbams: kompozicijų kainą ir technines charakteristikas, jų klasifikaciją ir veiklos specifiką, vartojimą, populiariausius prekės ženklus. Straipsnyje išsamiai aptariami pagrindiniai dažiklių tipai, skirti apdailai medienos, plytų ar gipso apdailos fasadu.

Fasadų dažai išoriniam darbui: apdailos medžiagų kaina ir jų savybės

Dažai, skirti pastatų išoriniam apdailai, atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją. Šių junginių galimybės leidžia išplėsti dangos privalumų sąrašą, kuris užtikrina veiksmingą sienų apsaugą nuo temperatūros, agresyvių aplinkos veiksnių, grybų ir pelėsių sporų poveikio. Kokios dažų medžiagos savybės ir techninės charakteristikos priklauso nuo pastato fasado išvaizdos išsaugojimo, eksploatavimo trukmės ir restauravimo išlaidų.

Be išorinių dekoratyvinių savybių, spalvos kompozicijos turi daug privalumų, įskaitant daugybę apsauginių savybių.

Aukštos kokybės dažai pastato išorei sudaro paviršiaus apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia giliai patekti į aplinką drėgmei į sienas. Lietus ir sniegas palaipsniui išplauna rišiklio skiedinio daleles iš sienų, padengtos tinku arba pagamintos iš mūro. Dėl šios įtakos pastato fasadas praranda apsaugines savybes ir išvaizdą. Medžio fasado dažai padeda išvengti puvimo, medžiagos nuvalymo ir deformuojamų pokyčių. Žemos temperatūros įtaka, vanduo įsiskverbė giliai į sieną, plečiasi ir sugadino struktūrą, sukeldamas žetonų ir įtrūkimų. Naudojant aukštos kokybės dažus lauko darbams išvengiama šių nemalonių pasekmių.

Dažai apdorotas paviršius yra patikimai apsaugotas nuo agresyvaus cheminių medžiagų poveikio, nes dirvožemyje yra daug mineralinių druskų ir aktyvių reagentų. Be to, teršalų šaltinis yra automobilių išmetamieji teršalai ir pramonės įmonių išmetami teršalai. Jų įtaka palaipsniui naikina mūro ir skiedinio, laikančio medžiagą kartu. Dėl to kyla pavojus, kad pastatas bus sunaikintas. Dažai žymiai sumažina agresyvų tokių medžiagų ir kitų komponentų poveikį. Tuo pačiu metu vidinė išorinių dažų kaina išoriniam darbui svyruoja nuo 270 iki 900 rublių. 1 kg medžiagos.

Geras patarimas! Siekiant pagerinti dažų klijuojamąsias savybes plytų išorės darbams, rekomenduojama apdoroti substratą akrilo gruntu.

Mediena dažnai naudojama kaip statybinė medžiaga privačių namų statybai. Atsižvelgiant į pažeidžiamumą išorinių veiksnių poveikiui, tokioms struktūroms reikia sustiprinti apsaugą, kuri gali būti suteikta ant fasado dažų ant medienos.

Pirma, kompozicija apsaugo nuo drėgmės patekimo į sienas, o apdaila netrukdo natūraliam dujų ir garų judėjimo procesui. Dėl šios priežasties medinių konstrukcijų ilgaamžiškumas didėja, o patalpoje sukuriamos patogios klimato sąlygos.

Antra, visi aukštos kokybės medinių fasadų dažai susideda iš antibakterinių ir antiseptinių komponentų. Šios apdailos medžiagos savybės užkerta kelią mikroorganizmų atsiradimui ant sienų ir tolesnio jų reprodukcijos.

Šie mikroorganizmai apima:

 • pelėsiai;
 • grybai;
 • bakterijos;
 • samanos ir kitos biologinio gyvenimo formos.

Kai kurie akrilo išoriniai dažai, skirti naudoti lauke, padidina pastatų priešgaisrinę saugą dėl to, kad jų sudėtyje yra antipirenų.

Atkreipkite dėmesį! Dažai nesuteikia visiškos namų apsaugos nuo ugnies, tik sumažina gaisro pavojų. Tokie junginiai sulėtina degimo procesą, dėl kurio pastato savininkas turi daugiau laiko evakuoti ir pašalinti gaisrą.

Beveik visų dažiklių sudėtis yra tokia pati ir apima šiuos komponentus:

 • tirpiklio bazė;
 • rišiklis (elementas, kuris skatina plėvelės susidarymą ant apdoroto paviršiaus;
 • pigmento priedai (spalvos, suteikiančios tam tikro atspalvio sudėtį);
 • užpildai, skirti sukurti papildomą blizgesį ar tekstūrą;
 • priedai, kurie užtikrina apsaugą ir pagerina savybes;
 • plastifikatoriai.

Pagal pagrindo tipą visi dažikliai yra suskirstyti į organines ir vandenyje disperguotas kompozicijas. Kiekvienas tipas turi savo privalumus, taikymo ypatybes ir techninius parametrus. Organinių dažų pagrindu naudojami tirpikliai, pvz., Baltoji spiritas. Rinkoje atsirado daugiau šiuolaikinių dažų ir lakų rūšių, tačiau pirmaujantieji gamintojai ir toliau gamina organines medžiagas. Tokių apdailų populiarumas nesumažėja, o kai kuriais atvejais kitų galimybių naudojimas yra tiesiog neįmanomas.

Organiniai junginiai dažniausiai pateikiami kaip šalčiui atsparūs fasadų dažai, skirti naudoti lauke. Dėl šios priežasties taikymo procesas gali būti atliekamas kokybiškai net ir esant žemai temperatūrai. Be to, apsauginės dažų savybės atsiranda net džiovinimo stadijoje, kai dangos paviršius dar nėra stabilizuotas. Todėl, naudodami organinius junginius, galite užbaigti pastatą nelaukdami ateinančios vasaros.

Ekologiški dažai taip pat naudojami sienoms, dekoruotoms įprastu fasadu arba dekoratyviniu išoriniu tinku. Šio tipo danga leidžia padidinti sienų garų pralaidumą ir išspręsti drėgmės problemą. Fasadų tinko apdailai kaina yra prieinama, nes šio tipo danga yra viena iš populiariausių privačių namų savininkų.

Vienas iš populiariausių dažų gamintojų yra britų kompanija „Dulux“. Pagal šį prekės ženklą gaminamas baltos dvasios sienų danga. Spalvų asortimentas leidžia pasirinkti medžiagą, kuri padengtų blizgesį arba matinį efektą. Produktai pasižymi ekologiškumu ir aukštu kokybės lygiu, kuris visiškai atitinka Europos standartus.

Atkreipkite dėmesį! Pirkdami „Dulux“ dažus, galite savarankiškai pasirinkti atspalvį naudodami gamintojo katalogą. Kiekvienoje įmonės parduotuvėje naudojamos dažymo kompozicijos, o patys dažai yra bespalviai.

Vidutinė Dulux fasadų dažų kaina organiniu pagrindu yra 900 rublių / kg.

Duparolis yra dar vienas populiarus fasadų dažiklis. Jos gamintojas yra pasaulyje žinoma kompanija „Caparol“.

Pastato apdaila Duparol dažais bus universalus kelių rimtų problemų sprendimas vienu metu:

 • drėgmė;
 • senos dėmės;
 • suodžiai;
 • pelėsių

Gamintojas siūlo klientams pirkti dažus baltais arba kompozicijomis, kurių pagrindas yra bespalvis. Į šį asortimentą įeina blizgus ir matinis padengimas. Vidutinės tokių dažiklių kainos yra 500 rublių / kg.

Vandenyje disperguotos kompozicijos sudaro didelę dirbtinai dažytų dažiklių kategoriją. Akrilo dervos, „skystas stiklas“ arba silikoninės dervos gali veikti kaip rišiklis. Dėl šios įvairovės vartotojas gali nusipirkti akrilo fasado dažus, silikoną arba silikatą. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų, techninių ir eksploatacinių savybių.

Apdailos medžiagos sudėtyje yra poliakrilo polimerų, kurie sudaro paviršių, dengiantį apdorojamą paviršių. Dėl lauko darbams skirtų fasado akrilo dažų techninių savybių, kainos ir daugybės privalumų šis dažiklis yra viena populiariausių ir praktiškiausių rinkoje esančių medžiagų.

Akrilinių dažų sudėtis yra:

 1. Binder – sudaro tvirtą plėvelės dangą ir kartu sujungia dažų užpildus ir pigmentus, taip pat padidina kompozicijos sukibimo savybes.
 2. Užpildai – atsakingi už dangos fizines savybes ir savybes. Tai yra atsparus vandeniui apdaila, blizgesio ar matinio poveikio buvimas, stiprumo lygis ir tt
 3. Pigmentai yra smulkios dalelės, kurios suteikia dažams tam tikras galimybes ir dekoratyvines savybes. Tai yra atsparumas korozijai, skaidrumo pašalinimas ir norimo atspalvio perdavimas pagrindui. Kartu su rišikliu, pigmentai puošia ir apsaugo sienų paviršių.
 4. Papildomos medžiagos – emulsikliai, tirštikliai, stabilizatoriai, putų slopintuvai ir kiti komponentai pagalbinėms reikmėms.

Atkreipkite dėmesį! Akriliniai vandenyje disperguoti dažai yra universalūs. Dėl dangos elastingumo jūs galite ne tik užbaigti naują fasadą, bet ir atkurti senojo išvaizdą. Kompozicija puikiai derinama su bet kokio tipo paviršiais: putų betonu, plytų, betono, akmens, medžio, gipso.

Vidutinė išorinių dangų akrilo dažų kaina yra 80-130 rublių / kg, tačiau verta paminėti, kad galima nusipirkti priekinių dažų iš labiau žinomų gamintojų nuo 400 rublių / kg. Paprastai tokios kompozicijos pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis ir papildomomis savybėmis.

Tarp populiariausių tarp vartotojų yra „Tikkuril Kivisil“ silikono fasado dažai. Kompozicijos kaina yra 500-550 rublių / kg. Taip pat paklausa Vokietijos kompanijos „Sto AG“ Lotusan Color dažų, kurių vertė 570–600 rublių / kg (bespalvė bazė).

Platus dažų ir lakų asortimentas rinkoje leidžia pasirinkti dažus pagal pagrindinę medžiagą, dekoratyvinius prašymus, namų savininko biudžeto galimybes ir kitas būtinas savybes. Be pagrindinių veislių, yra modifikuotų kompozicijų. Jie yra latekso dažai, kurių sudėtyje yra silikoninių priedų, todėl danga gauna geresnes savybes. Tokių dažų gamybą vykdo bendrovė „Baltic Color“ ir „Akzo Nobe“. Tokiu būdu priekiniai dažai gali visiškai pakeisti kitas apdailos medžiagų parinktis.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: